реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 13

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 13



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2573
Європейська інтеґрація


"Україна отримала цілковиту підтримку з боку США у питанні її приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО під час саміту в Бухаресті"
Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на спільній прес-конференції з Президентом США Джорджем Бушем після завершення українсько-американських переговорів 1 квітня п.р. "Переконаний, що ми отримаємо позитивний сигнал у Бухаресті. Ми їдемо саме з таким настроєм. Переконаний, що ми знайдемо аргументи для тих держав, що ще формулюють свої позиції із даного питання", - сказав глава української держави.
Віктор Ющенко вкотре висловив своє переконання, що альтернативи ідеї колективної безпеки не існує – вона є найкращою відповіддю на виклики, що сьогодні існують у суспільстві, в системі міжнародних координат. Президент наголосив, що не бачить іншого курсу для України, а ніж євроатлантична інтеграція. Він також висловив впевненість, що українці підтримають вступ України до НАТО на референдумі. "Українська нація - це мудра нація. Вона прийме позитивне рішення на референдумі про НАТО, який ми будемо, безумовно, проводити", - зазначив Віктор Ющенко.
В свою чергу Джордж Буш підтвердив підтримку приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО з боку Сполучених Штатів Америки, охарактеризувавши сучасний стан відносин України з Альянсом як тісне партнерство. Прикладом цього, на думку Президента США, є те, що Україна - єдина країна - не член НАТО, що бере участь у всіх місіях Альянсу, роблячи значний внесок у підтримання миру і стабільності. Він наголосив на тому, що Організація Північноатлантичного договору об'єднана не лише навколо проблем забезпечення безпеки, а й ґрунтується на спільних демократичних цінностях, які поділяють всі члени Альянсу.

Україна і США підписали "Дорожню карту" двосторонніх відносин
Підпис під документом поставили співголови Міжвідомчої координаційної групи: з української сторони - перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, з американської сторони - Помічник Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід. "Для нас дуже важливим було сьогодні підписання "Дорожньої карти" відносин між Україною і Сполученими Штатами Америки, яка на два роки визначатиме, по суті, наш прикладний план дій", - сказав Віктор Ющенко на прес-конференції після закінчення українсько-американських переговорів 1 квітня п.р. За його словами, цей комплексний документ чітко визначає пріоритети нашої взаємодії у багатьох сферах - від політичного діалогу і до екологічної безпеки. Зокрема, одним із них є активне сприяння розширенню контактів між громадянами двох держав на всіх рівнях. З цією метою мають бути розроблені відповідні державні і недержавні програми.
Віктор Ющенко також нагадав, що у рамках державного візиту Джорджа Буша до України підписано важливу міжурядову угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво. "Вона закладає необхідний фундамент для підготовки і початку в осяжному майбутньому переговорів про створення зони вільної торгівлі між нашими країнами", - упевнений Глава держави. Він додав, що не менш важливе значення має підписана рамкова угода про співробітництво у дослідженні та використанні космічного простору в мирних цілях, яка відкриває нову перспективу для взаємодії в галузі високих технологій.

Президент України затвердив Цільовий план Україна – НАТО на 2008 рік
Указом глави держави від 1 квітня 2008 р. № 289 з метою дальшої реалізації положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, виконання схваленого під час засідання Комісії Україна-НАТО 22 листопада 2002 року Плану дій Україна-НАТО, а також зобов'язань України як держави–учасниці Програми "Партнерство заради миру" і пріоритетних завдань у рамках Інтенсифікованого діалогу між Україною та НАТО з питань членства та відповідних реформ, започаткованого на Вільнюському засіданні Комісії Україна-НАТО 21 квітня 2005 року, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити виконання заходів Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік. (ЦП-2008).
Також цим указом визначені завдання центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування щодо звітування про стан виконання цільового плану та регулярного інформування громадськості про хід та результати виконання заходів співробітництва України з НАТО. Координацію цієї роботи покладено на Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО.
Загалом кількість заходів ЦП-2008 збільшено до 402, у порівнянні з 278 заходами минулого року, 110 з яких є спільними з НАТО. До реалізації цільового плану залучається більше 50 виконавців – центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також громадські організації. Кількість заходів ЦП-2008 суто військового спрямування складає близько 40%, а решта - політичного, економічного, правового, інформаційного та іншого спрямування.

"Україна-НАТО: від Праги до Бухаресту. Підсумки та перспективи"
"Круглий стіл" на таку тему відбувся 28 березня п.р. в Києві у приміщенні Великого залу для прийомів Державного управління справами. Організаторами заходу виступили Інститут проблем національної безпеки при РНБО України і Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України. Відкриваючи форум, голова Національного центру Володимир Горбулін зауважив, що п’ять років запровадження законодавчо визначеної стратегічної мети нашої держави - набуття повноправного членства в НАТО – дозволяють, так би мовити, зробити зупинку, оглянутись і поміркувати: де ми знаходимось, що вдалося реалізувати на цьому шляху, де ми не впорались з поставленими завданнями, і як рухатись далі.
Свою позицію у виступах на тему: "Здобутки i проблеми євроатлантичної інтеграції України та шляхи поглиблення співробітництва з Альянсом" висловили Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогiй, заступник Міністра оборони України Валерій Іващенко, заступник Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Валерій Третьяков, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Словаччини в Україні Аттіла Сеп.
Під час "круглого столу" розгорнулася жвава дискусія, в якій взяли участь представники як органів державної влади, зокрема СБУ, Генерального штабу ЗС України, Держприкордонслужби України, так і неурядових громадських організацій, аналітичних центрів і установ, в тому числі Громадської ліги Україна-НАТО, Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України, Національної академії оборони України тощо. Учасники форуму дійшли згоди про те, що сьогодні необхідне поєднання зусиль всього українського суспільства задля досягнення консенсусу в обранні такої системи колективної безпеки, яка б відповідала національним інтересам нашої держави.

Реалізація спільного проекту інформування населення Запорізької області з питань євроатлантичної інтеграції України
Ця робота започаткована в рамках проекту "Висвітлення напрямку інтеграції України в НАТО в радіоефірі Запорізької області" за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні. Під час прямих ефірів на "Радіо-Три" учасники програми через дискусії намагаються довести до місцевого населення об’єктивну та неупереджену інформацію про євроатлантичні аспекти інтеграції України. Так, 19 березня п.р. вийшла чергова радіопередача, в якій диспути точилися навколо реалізації заходів у форматі Інтенсифікованого діалогу Україна-НАТО з питань членства та відповідних реформ, приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО, участі Збройних Сил України у миротворчих операціях та місіях. Необхідно зазначити, що за підсумками спільної діяльності керівництво цієї радіокомпанії та командування Запорізького обласного військового комісаріату видали збірку "Україна-Європа: шлях безпеки", до якої увійшли всі проведені радіопередачі на "Радіо-Три" у текстовому форматі.

Черговий семінар в рамках проекту "Сегедський процес: від Європи до Європи"
16-21 березня п.р. в угорському місті Сегед проходив міжнародний семінар "Самоврядування, європейський регіоналізм, інституційні реформи", організований Сегедським центром з питань політики безпеки у тісній співпраці з Громадською лігою Україна-НАТО. В цьому заході взяли участь посадовці МЗС, Міноборони, апаратів РНБОУ і Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, а також представники неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів і мас-медіа з різних регіонів нашої держави.
Метою семінару було вивчення на прикладі Угорщини досвіду європейської та євроатлантичної інтеграції. У формі теоретичних і практичних занять присутні знайомилися із процесом політичних, економічних, соціальних трансформацій країн Південно-Східної Європи, роботою центральних і місцевих органів влади з проведення реформ на шляху до Євросоюзу і НАТО. Окремим питанням програми було обговорення місця і ролі неурядових громадських організацій у здійсненні транскордонного співробітництва і забезпеченні регіональної безпеки. Про історію започаткування і сьогодення українсько-угорських відносин, роль національних інституцій, органів місцевого самоврядування у здійсненні європейської та євроатлантичної інтеграції розповів учасникам семінару Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач. Загалом у таких семінарах, цикл яких розпочався у квітні минулого року і завершиться у жовтні поточного року, планується участь 150 українських слухачів.

Завершилася початкова конференція з планування командно-штабного навчання багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса" "Світла лавина-2008"
В цьому заході, що відбувся у румунському місті Клуж-Напока взяли участь представники збройних сил країн-засновниць цього багатонаціонального інженерного підрозділу – України, Румунії, Угорщини та Словаччини. Українську військову делегацію очолював начальник групи інженерно-технічного забезпечення інженерної служби штабу командування Сухопутних військ ЗС України підполковник Олександр Кисельов. В ході конференції її учасники обговорили питання підготовки майбутнього командно-штабного навчання, проведення якого заплановано у серпні поточного року на території Румунії. Як відомо, створення багатонаціонального підрозділу "Тиса" було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також надання кваліфікованої, високопрофесійної допомоги у боротьбі із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

Засідання 5-ї Асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО
Воно відбулося 26 березня п.р. в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України в Києві. На порядку денному засідання, в якому взяли участь 42 делегати з 53 організацій, що входять до складу Громадської ліги Україна-НАТО, були організаційні питання і обговорення напрямків діяльності цього неурядового об’єднання на 2008 рік. Зокрема, до складу Громадської ліги прийнято 16 громадських організацій з 9 регіонів України, оновлено склад її Колегії та Координаційної ради, а також створено аналітичний відділ для сприяння інформаційній діяльності організацій-членів Ліги.
За підсумками роботи Асамблеї ухвалено Звернення Форуму громадських організацій та політичних партій на підтримку євроатлантичної інтеграції України, який вирішено передати представникам країн-членів НАТО через українську делегацію, що бере участь в саміті молодих "атлантистів" в Бухаресті 2-4 квітня п.р.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини


реклама партнерів: