реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 18

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 18



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2237
Європейська інтеґрація


Офіційний візит глави держави до Литви
В ході даного візиту, який відбувся 12 травня п.р., під головуванням Президента України Віктора Ющенка та Президента Литовської Республіки Валдаса Адамкуса було проведено друге засідання Ради президентів України та Литви. Після його завершення підписано Спільну декларацію глав держав, в якій наголошується що "тісні відносини між Україною та Литовською Республікою набули рівня стратегічного партнерства". Сторони визнають "стратегічну важливість співпраці з таких питань, як енергетична безпека, європейська та євроатлантична інтеграція і зобов’язуються розвивати її й надалі". Підкреслюється, що Литва вітає помітний прогрес України у здійсненні політичної, економічної, правової, оборонної реформ та перебудові сектору безпеки, як про це зазначено у Звіті про спільну оцінку реалізації Плану дій Україна - ЄС, і обіцяє підтримувати рішення про надання Плану дій щодо членства в НАТО для України на наступній зустрічі міністрів закордонних справ у грудні 2008 року.
Під час спільної прес-конференції за підсумками даного засідання Президент України заявив про впевненість у такій перспективі. "Я є абсолютно оптимістичний щодо приєднання України до ПДЧ з різних міркувань, починаючи з того, що це відповідає як загальноєвропейським інтересам, так і національним інтересам України", - сказав він. За його словами, зараз треба реалізувати низку нагальних кроків. Йдеться про активну роботу засобів масової інформації, політичних кіл, громадських ініціатив для того, щоб громадяни України ще раз сформулювали свої погляди щодо ефективної моделі національної безпекової політики та важливості інтеграції України до НАТО. Зі свого боку, Президент Литви відзначив, що його країна й надалі рішуче підтримуватиме євроатлантичний курс України.

Робочий візит глави держави до Ізраїлю
Перебуваючи в Єрусалимі 13 травня п.р., Президент України Віктор Ющенко провів ряд зустрічей з лідерами держав та відомими політичними діячами, які брали участь в урочистостях з нагоди 60-ї річниці заснування Держави Ізраїль. Зокрема, він спілкувався з Президентом Латвійської Республіки Валдісом Затлерсом, який в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України запевнив в підтримці його країною наших євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень. У розмові з колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Тоні Блером сторони торкнулися питання близькосхідного врегулювання і окрему увагу приділили євроатлантичній інтеграції України та перспективам приєднання нашої країни до ПДЧ у грудні 2008 року. В бесіді з останнім лідером СРСР Михайлом Горбачовим порушувались питання європейської безпеки, в тому числі пов’язані з євроатлантичною інтеграцією України.

Засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО
В цьому засіданні, яке відбулося 5 травня п.р. в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, брала участь українська делегація на чолі з Головою Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком у складі народних депутатів Олега Білоруса, Івана Зайця, Вадима Коротюка, Олександра Кузьмука та Юрія Самойленка. Альянс представляли члени Парламентської асамблеї НАТО - парламентарії Туреччини, Польщі, Латвії, Франції, Португалії, Великої Британії, Іспанії, Італії. Обговорювались перспективи реалізації політики євроатлантичної інтеграції України у контексті рішень Бухарестського саміту НАТО, стан політичного діалогу Україна-НАТО на сучасному етапі, проблематика реформування секторів безпеки та оборони, актуальні питання інформаційної роботи у сфері євроатлантичної інтеграції тощо. В дискусіях взяли участь помічник (заступник) Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Жан Бюро, заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства Роберт Сіммонс, інші представники керівної ланки Міжнародного секретаріату НАТО та Секретаріату Парламентської асамблеї НАТО.

Чехія впевнена, що інтеграція України до НАТО є стратегічно важливим елементом в системі колективної безпеки
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Чеської Республіки з європейських питань Александер Вондра під час переговорів з Міністром закордонних справ України Володимиром Огризком, що пройшли у Празі в рамках зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн Вишеградської четвірки. Зокрема, чеський високопосадовий урядовець підтримав позицію української сторони, що нова посилена угода між Україною та ЄС повинна вивести двосторонні відносини на якісно вищий рівень. Зазначалось, що це має бути практичний і всеохоплюючий документ, який базуватиметься на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом. Керівник українського зовнішньополітичного відомства в даному контексті наголосив на важливості переговорного процесу між Україною та ЄС зі створення зони вільної торгівлі, а також запровадження безвізових поїздок громадян України. З огляду на головування Чеської Республіки в Європейському Союзі у першій половині 2009 року було висловлено сподівання, що цей період буде активно використаний Україною та Чехією для євроінтеграційного поступу нашої держави.

Головна плануюча конференція з проведення спільного українсько-американського командно-штабного навчання "Рапід Трайдент – 2008"
Вона проходила 22 – 24 квітня п.р. в м. Львів за участю американської військової делегації на чолі з представником Національної гвардії штату Каліфорнія бригадним генералом Скоттом Джонсоном. Нашу державу на ній представляла група офіцерів під керівництвом заступника начальника штабу Управління бойової підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України полковником Олегом Левченком. Остаточно вирішено всі питання стосовно майбутніх маневрів та визначено українських контрактерів від структур різних форм власності, які здійснюватимуть їх всебічне забезпечення. Американські військовики ознайомилися з місцем проведення польової фази цих маневрів – Міжнародним центром миротворчості та безпеки Яворівського загальновійськового полігону. Мета таких тренувань, які проходитимуть у серпні-жовтні поточного року в дусі програми НАТО "Партнерство заради миру", полягає у поліпшенні взаємосумісності між штабами та підрозділами, практичному використанні досвіду, отриманого в миротворчих операціях та попередніх навчаннях, підвищенні рівня взаєморозуміння.

Визначені переможці відкритого регіонального конкурсу "Україна - НАТО: за та проти"
Цей відкритий регіональний конкурс проводився серед школярів і студентів протягом двох місяців Посольством Словацької Республіки в Україні та Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку. У ньому взяли участь більше 200 осіб від 16 до 21 років з Полтави, Кременчука, Києва, Черкас, Комсомольська та Кременчуцького, Лохвицького, Чутівського, Хорольського, Великобагачанського районів. 67 відсотків конкурсантів висловилось за євроатлантичний вибір, решта – проти. Кожна з робіт містить свої аргументи. 25 авторів творів з найбільш аргументованими судженнями 13 травня п.р. мали зустріч з директором Департаменту НАТО МЗС України Михайлом Осначем та директором Політичного департаменту МЗС України Олександром Цвєтковим. Того ж дня відбувся "круглий стіл" за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Урбана Руснака та переможців конкурсу.

"Україна - НАТО: шлях до порозуміння"
"Круглий стіл" на таку тему відбувся 6 травня п.р. в Одесі у виставковому залі обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка. В даному заході взяли участь активісти громадсько-політичних сил, науковці Одеського національного університету ім.І.Мечнікова, працівники управлінь внутрішньої політики Одеської облдержадміністрації та міськради, представники ЗМІ. За словами керівника обласного громадського комітету підтримки приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО ("Комітет Україна-НАТО") П.Агромакова, ідея євроатлантичної інтеграції є певним консолідуючим фактором національно-демократичних фундацій, адже їх кількість у складі цього об'єднання з березня по травень зросла з 29 до 40. Була висловлена загальна думка про необхідність донесення до широких верств населення об’єктивних відомостей про діяльність та завдання НАТО, що потребує посилення координації зусиль демократичної громадськості, влади та ЗМІ. Підкреслено, що Північноатлантичний альянс ніхто не ідеалізує, проте в державі немає чіткої інформаційної політики щодо роз’яснення реальних переваг від вступу до нього; агітація антинатовського руху фінансується краще, ведеться активніше, нерідко на межі демагогії та істерії, що негативно впливає на настрої людей. Наголошено, що сьогодні усім треба, зрештою, відвикати від риторики "холодної війни". Зроблено висновок, що проблема полягає не лише і не стільки в НАТО, а в суперечливому розвитку стосунків України з Росією (до того ж, обсяг співробітництва РФ з Альянсом на порядок перевищує аналогічний український показник).

Семінар-тренінг для активістів Центру євроатлантичної інтеграції на Волині
Він був проведений 7 травня п.р. в м.Луцьк за участю директорів і викладачів шкіл Волині та представників обласної і міської влади на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та Центру інформації та документації НАТО в Україні у співпраці з Міністерством закордонних справ України, апаратом Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Інститутом трансформації суспільства, Асоціацією керівників шкіл України та Громадською лігою Україна – НАТО. Під час цього заходу наголошувалось на необхідності проведення інформаційної роботи на регіональному рівні, метою якої є схвалення суспільством євроатлантичного курсу нашої держави. Підкреслювалось, що з відкриттям Волинського центру євроатлантичної інтеграції відкривається можливість для освітянської спільноти області отримати максимум вичерпної, правдивої інформації про вигоди та переваги від входження до Північноатлантичного альянсу.

До святкування Дня Європи у Луцьку
З цього приводу 8-10 травня п.р. там відбувся Всеукраїнський молодіжний форум "YES!"(ТАК) для України”. Його мета полягала в посиленні ідей європейської та євроатлантичної інтеграції в молодіжному середовищі та консолідації молоді в демократичних процесах, політичних, економічних і соціальних перетвореннях країни. В даному заході взяли участь активісти молодіжних громадських організацій, студентських об’єднань, комітетів і фундацій із 13 регіонів України, переважно центральних і східних, представники місцевої влади, Центру інформації та документації НАТО в Україні, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та ЗМІ.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини


реклама партнерів: