реклама партнерів:
Головна » Файли

Всього матеріалів в каталозі: 223
Показано матеріалів: 21-40
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 11 12 »

18 січня 2017 року день пам’яті: 75 років з часу початку примусового вивезення населення України

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті, присвячені 75-м роковинам від початку примусового вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів)».

Життя і діяльність Михайла Грушевського (29 вересня 1866 – 24 листопада 1934)

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті про життя і діяльність Михайла Грушевського (29 вересня 1866 – 24 листопада 1934) Михайло Сергійович Грушевський – видатний історик, визначний державний і громадсько-політичний діяч, літературознавець, письменник, публіцист, організатор української науки, академік Всеукраїнської академії наук і Академії наук СРСР.

Матеріали міжрегіональної науково-практичної конференції «Білі плями» в історії України

Це видання Українського інституту національної пам’яті, Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Історична довідка про День Соборності України

Український історичний календар 22 січня містить дві знаменні події: проголошенням 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки та рівно за рік – Універсалом Директорії Української Народної Республіки – об’єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу. Ці події є одними із найважливіших в історії Української революції 1917 – 1921 років і загалом історії України XX століття.

Збірник матеріалів. Декомунізація: що і чому перейменовувати й демонтувати

Збірник Українського інституту національної пам'яті містить матеріали, рекомендації, роз'яснення та документи щодо визначення об’єктів перейменування і демонтажу відповідно до норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і обґрунтування відповідних рішень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, на які покладено виконання Закону, проведення необхідної інформаційно-роз’яснювальної, просвітницької роботи. Видання підготовлено для органів місцевого самоврядування, державних адміністрацій та інших органів державної влади, громадськості.

“Люди Правди”. Плакати до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні (15 людей правди)

“Люди Правди”. Плакати до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні (15 людей правди)

Методичні рекомендації до вшанування у загальноосвітніх навчальних закладах загиблих від Голодомору

Методичні рекомендації до вшанування у загальноосвітніх навчальних закладах загиблих від Голодомору 1932 – 1933 років (до Дня пам’яті жертв Голодомору)
Вступ
Мета проведення заходів
Історична довідка
Подолання інформаційної блокади
Рекомендації щодо форми і методів проведення заходів
Всеукраїнська акція “Запали свічку”
Додаток 1. “Люди Правди. Щоб світ знав!” – гасло цьогорічної просвітницької кампанії
Додаток 2. Голодомор у художній літературі та корисні інтернет-посилання
Додаток 3. Перелік художніх і документальних фільмів про Голодомор

2 листопада 1708 р. – трагічна сторінка історії БАТУРИНА

«Про всі обставини одного із найкривавіших злочинів агресора –Московського царства у 1708 р. проти цивільного населення та християнської церкви в Русі-Україні, трагедії знищення тодішньої столиці держави «Військо Запорізьке» (її більше знають під назвою «Гетьманщина») Ви дізнаєтеся зі статті Сергія Павленка, відомого в Україні і світі мазепознавця і дослідника Батуринської трагедії, і Олени Ткаченко, співробітника редакції всеукраїнського наукового журналу «Сіверянський літопис»» під назвою «2 листопада 1708 р. – трагічна сторінка історії БАТУРИНА».

Общество защиты прав потребителей РФ. Памятка при посещении оккупированных территорий (Крым)

Общество защиты прав потребителей РФ подготовило данную памятку. Предлагаем внимательно изучить советы и рекомендации перед принятием решения о совершении любых сделок в самом Крыму и с участием юридических лиц, осуществляющих деятельность на полуострове.

Матеріали науково-практичної конференції «Україна у Другій світовій війні: міфи і реальність»

Аналіз та викриття радянських/російських міфів про Україну у Другій світовій війні, освітню політику сучасного російського імперіалізму (підручники з історії), висвітлення різних аспектів історії війни – все це в Матеріалах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна у Другій світовій війні: міфи і реальність», яку 15 квітня у Чернігові провели Український інститут національної пам’яті, Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

1939–1941–1945: про три радянсько-російські міфи війни

У публікації «1939–1941–1945: про три радянсько-російські міфи війни» викриваються три радянсько-російських міфи про СРСР у Другій світовій війні:
1) «1939 рік: Пакт Молотова-Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР»;
2) «1941 рік: нищівні поразки Червоної армії на початку війни зумовлені чисельною та якісною перевагою Вермахту»;
3) «1945 рік: Георгій Жуков – «Маршал Великої Перемоги».
Автор: Ростислав Пилявець, військовий історик, кандидат історичних наук, доцент, полковник запасу Збройних Сил України.

Україна в Другій світовій війні

Україна в Другій світовій війні. — Київ, Український інститут національної пам’яті, 2015. —28 с., іл.» у форматі PDF. Українці в Другій світовій війні. Факти, цифри, особи. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.

Методичні матеріали до роковин Корюківської трагедії 1943 року – найбільшої каральної операції нацис

Корюківська трагедія — один з багатьох випадків знищення нацистами населених пунктів на українській території. За підрахунками Українського інституту національної пам’яті, за час німецької окупації України свідомо було знищено понад 670 населених пунктів на території 16 сучасних областей України та Автономної республіки Крим. Жертвами такого роду каральних операцій стали щонайменше 50828 вбитих.

За своїми масштабами знищення Корюківки є найбільшою каральною акцією нацистів у Другій світовій війні в Європі. Інші відомі спалення населених пунктів: Лідице в Чехії (10 червня 1942 р. вбито у селищі й замордовано у концтаборі 320 осіб), Хатинь в Білорусі (22 березня 1943 р. у селі знищено 149 осіб), Орадур-сюр-Глан у Франції (10 червня 1944 р. знищено у селищі 642 особи).

Чорна Піхота. Скільки «чорносвитників» знищив Сталін?

У науковій статті «Чорна Піхота. Скільки «чорносвитників» знищив Сталін?» Ростислав Пилявець, кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, полковник запасу Збройних сил України, висвітлив маловідому тему чорної піхоти (їх називали ще «чорносвитниками», «піджачниками» тощо) у 1942-1944 роках як один із методів упокорення сталінським режимом СРСР українського народу у Другій світовій війні.

Радянське міфічне свято "23 лютого". Що святкували? Що відбувалося в ті дні насправді?

Автор статті «Радянське міфічне свято «23 лютого», кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець, аргументовано з історичними фактами доводить ганебність і принизливість відзначення такого "дня Червоної армії і Воєнного флоту" або "дня захисника вітчизни" не тільки громадянами України, а також і громадянам Російської Федерації.

Заснування і походження назв сіл Чернігівського району

«Заснування і походження назв сіл Чернігівського району» — нова книга Сергія Горобця, кандидата історичних наук, співробітника Українського інституту національної пам’яті. Вона являє собою спробу узагальнити відомості про час виникнення поселень Чернігівського району Чернігівської області, чітко зафіксувати першу писемну згадку про них у джерелах, а також переосмислення давно відомих версій та гіпотез про походження назв.

125-літній ювілей Тараса Шевченка: комеморації 1939 року

Наукова стаття «125-літній ювілей Тараса Шевченка: комеморації 1939 року» Богдана Короленка, кандидата історичних наук, співробітника Українського інституту національної пам’яті, присвячена дослідженню теми відзначення 125-літнього ювілею великого Кобзаря в СРСР в 1939 р. – якраз після Голодомору в Україні 1932–1933 рр., тотальних політичних репресій 1937–1938 рр. і напередодні Другої світової війни.

Методичні матеріали до роковин Голодомору, пам’яті тих, хто чинив спротив геноциду

Методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті "До 81-их роковин голодомору, пам’яті тих, хто чинив спротив геноциду", а також історичні довідки щодо Голодоморів 1921-1923 (підготувала Т.П.Демченко), 1932-1933(підготував С.М.Горобець), 1946-1947 (підготувала Т.П.Демченко).

Щодо необхідності зміни системи дійсних найменувань військових частин Збройних сил України

Ростислав Пилявець, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, доцент, полковник запасу Збройних Сил України, обґрунтував нагальну необхідність зміни найменувань військових частин, з’єднань, об’єднань, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України (Міністерства оборони та інших відомств), відмови від ще радянської нумерації та назв.

Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 81-их роковин Голодомору, пам’яті

Фахівці Українського інституту національної пам’яті підготували методичні рекомендації, у яких є й історична довідка, про відзначення 81-их роковин Голодомору-геноциду Українського народу 1932-1933 років, де наголошують на необхідності вшанувати пам’ять не тільки жертв геноциду, а й тих людей, які чинили опір виконавцям голодовбивства, комуністичному терору. Автори показали, що масштаби спротиву злочинній комуністичній владі в Україні був величезний, проте розрізнений і неорганізований, який придушували добре підготовлені та озброєні війська і карально-репресивні структури СРСР.
1-20 21-40 41-60 61-80 ... 201-220 221-223


Модуль не активізовано (module is not installed)
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
Усі новини