реклама партнерів:
Головна » 2016 » Жовтень » 9 » Чому в Україні вмирає валютне кредитування

Чому в Україні вмирає валютне кредитування


2016 » Жовтень » 9
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 891
ЕКОНОМІКА
Ставки за валютними депозитами українського населення знизилися до історичного мінімуму, констатували в НБУ. Банкам немає куди вкладати валюту через відсутність кредитування. Найближчим часом ситуація не зміниться. Про це пише німецьке видання DW.

В українців стає дедалі менше можливостей для того, щоб підзаробити на своїх валютних заощадженнях. Ставки по депозитах в іноземній валюті впали до історичного мінімуму, відзвітував Національний банк України (НБУ) 6 жовтня. За даними Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, середня ставка за річними вкладами в доларах складає шість відсотків. Для порівняння: ще рік тому вона сягала майже 9 відсотків.

У НБУ це пояснюють тим, що фінансово-кредитні установи зараз не потребують валюти. "Банки не готові залучати валютні депозити, оскільки зараз немає попиту на валютні кредити. Банки, особливо з іноземним капіталом, платять символічну дохідність по таких вкладах. У деяких з них ставки становлять менше одного відсотка", - розповів директор департаменту фінансової стабільності Нацбанку Віталій Ваврищук. За даними НБУ, з 2014 року, коли в Україні почалася нова хвиля кризи, депозитний валютний портфель громадян в усіх платоспроможних банків зменшився на 13,9 мільярда доларів, і зараз складає лише 8,7 мільярда доларів.

Відсутність кредитування
Зараз банки дійсно майже нікуди не можуть вкласти залучену на депозити валюту. Кредитування громадян в іноземній валюті було заборонене ще у 2011 році. Законодавством передбачений виняток - видача кредитів на лікування чи освіту за кордоном, але самі банки таких програм кредитування практично не мають. Щодо кредитів бізнесу, то банки видають валюту лише тим підприємствам, які мають валютну виручку. Однак юридичні особи і самі не беруть валютні позики через дуже високі ризики. Після того, як за останні два роки долар в Україні подорожчав втричі, багато хто з позичальників просто не зміг розрахуватись за своїми валютними кредитами. Внаслідок цього за останні два роки загальний кредитний портфель усіх банків у валюті зменшився на 17,2 мільярда доларів і зараз складає лише 21,3 мільярда доларів.
Головною причиною майже повної заморозки кредитування є відсутність платоспроможних позичальників. "Минулого року багато галузей економіки показали негативну динаміку. Тільки агросектор та декілька галузей, пов'язаних з продуктами харчування і торгівлею, показували приріст. Реальних умов для істотного поліпшення економіки зараз немає, а є тільки надія, що зростання ВВП в 1,5-2 відсотки так чи інакше станеться, і це вплине і на інші галузі", - констатує директор департаменту корпоративних продуктів та партнерства "Райффайзен Банку Аваль" Руслан Співак.

Крім того, великим стримуючим фактором для банків є те, що значна частина українських підприємств працює в тіні. "Проблема бізнесу в тому, що він не є прозорим. А банки зараз більш прискіпливо дивляться на клієнтів. Ключовими є не лише застави, які ми отримуємо по кредитах, а бізнес-модель підприємства і його грошові потоки", - говорить голова правління "Укрсоцбанку" Тамара Савощенко.

Зниження продовжиться
Банки підтверджують, що валюта їм майже не потрібна, і очікують, що ставки падатимуть ще нижче. "Валюта банкам сьогодні не потрібна, і процентні ставки в 1-4 відсотки річних є зараз буденними. Ми поки що не дійшли до негативної процентної ставки по валютних депозитах, але рано чи пізно дійдемо до якоїсь символічної цифри", - прогнозує голова правління "Вектор Банку" Вадим Березовик.
Тим не менш, в українців зараз немає іншої альтернативи для розміщення своїх грошей, окрім банківських рахунків. "Вкладник - це, в першу чергу, інвестор, який вибирає, розмістити йому кошти в банківський сектор або купити акції. Однак в Україні такої альтернативи немає. У населення немає можливості просто вкласти свій ресурс в якесь підприємство - доведеться пройти всі кола пекла. Тому залишається тільки вкласти гроші в банки", - констатує заступник голови правління "Банку Форвард" Дмитро Яковлєв.Читайте також:Тільки у нас:
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Loading...

Коментарі

avatar
Loading...

Останні новини

15:50
10-Лис-2017
Ліквідація посади гетьмана у 1764 році
1764, 10 листопада – російська імператриця Катерина ІІ скувала гетьманство в Україні.
09:44
08-Лис-2017
Презентація книги: «Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». 50 років діяльності».
9 листопада о 14.00 у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бі
18:16
07-Лис-2017
100 РОКІВ СТАНОВЛЕННЯ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ
Сьогодні, рівно 100 років тому, 7 листопада 1917 року в Петрограді група більшовиків
18:58
03-Лис-2017
ВТРАТА УКРАЇНОЮ ПІВНІЧНИХ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1917 – 1919)
У 1917 р. Чернігівська губернія складалася з 15 повітів. В контексті Української рево
15:02
02-Лис-2017
Про що забув сказати Пучдемон: 5 міфів про каталонську незалежність
Тема каталонського сепаратизму не сходить з перших шпальт щонайменше останніх два міс
15:52
01-Лис-2017
Масовий розстріл в’язнів в урочищі Сандармох у 1937 році
27 жовтня – 4 листопада 1937 року в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і н
19:33
31-Жов-2017
Аміна Окуєва: якою її запам'ятаємо (відео)
30 жовтня 2017 року була вбита Аміна Окуєва, прес-офіцер батальйону імені Джохара Дуд
18:32
28-Жов-2017
«Роснафта» припинила на 5 років роботу на Південно-Чорноморській ділянці через санкції
Російське федеральне агентство із надрокористування задовольнило клопотання компанії
08:30
26-Жов-2017
Теракт біля телеканалу "Еспресо": загинув охоронець нардепа і капітан поліції
В результаті вибуху, який стався напередодні ввечері біля телеканалу "Еспресо", загин
15:52
25-Жов-2017
Угорська революція 1956 року
1956, 23 жовтня – у Будапешт почалася угорська революція, придушена військами СРСР за
Усі новини