реклама партнерів:
Головна » 2013 » Лютий » 11 » Шокуюче зречення Папи Римського Бенедикта Шістнадцятого. Вперше за 600 років

Шокуюче зречення Папи Римського Бенедикта Шістнадцятого. Вперше за 600 років


2013 » Лютий » 11
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1359
Церква та суспільство
У понеділок Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий оголосив про своє зречення від святого престолу, хоча зазвичай понтифіки перебували на цій посаді до кінця життя. Ватикан посилається на слова самого Папи, в миру – 85-річного Йозефа Алоїза Ратцінґера, про те, що він більше не має фізичних сил виконувати функції глави понад мільярда католиків світу через погіршення стану здоров’я. Це рішення стало несподіванкою.
Таке зречення Папи – перше за останні 600 років з того часу, коли Папа Григорій Дванадцятий так само зрікся престолу у1415 році. Щоправда, тоді йшлося про гостру політичну і релігійну боротьбу та долання схизми серед конкуруючих претендентів на престол. Сьогодні ж основний мотив відречення Бенедикта Шістнадцятого – власний стан здоров’я.
Ось як заявив у понеділок про це відречення Папи речник Ватикану Федеріко Ломбарді: «Папа Римський каже, що він неодноразово звіряв свою душу перед Богом. Це було глибоко особисте рішення, ухвалене в час молитви перед Богом, який довірив йому цю місію, котру він виконує. «Я прийшов до впевненості, що мій фізичний стан, враховуючи мій нинішній вік, не дає можливості виконувати ці функції». Це – головний мотив такого рішення».
Федеріко Ломбарді, далі цитуючи Папу, також додав, що Бенедикт Шістнадцятий завершить свої функції після 20:00 28 лютого.
Це рішення чинного Папи готує ґрунт для нового конклаву (таємної ради) кардиналів з метою виборів нового глави католицької церкви. Це засідання очікують у кінці березня. Виступаючи у понеділок перед кардиналами у Ватикані, Бенедикт Шістнадцятий висловив прохання, щоб ці церковні збори визнали його «недієздатність».

Реакція в світі
Кардинала Йозефа Ратцінґера обрав на престол конклав кардиналів у 2005 році. Він став Папою після смерті свого попередника Івана Павла Другого у віці 78 років.
У Берліні речник канцлера Ангели Меркль Стефан Сейберт заявив у понеділок про «зворушення і здивування» таким кроком Бенедикта Шістнадцятого. Сама ж Ангела Меркель наголосила пізніше у понеділок: «Бенедикт Шістнадцятий є і залишиться одним із найбільш видатних мислителів нашого часу».
В Італії прем’єр Маріо Монті заявив, що «глибоко шокований» неочікуваною новиною з Ватикану.
В Ізраїлі зокрема головний рабин Йона Метцґер позитивно відгукнувся про міжцерковну діяльність нинішнього Папи Римського та зазначив при цьому, що відносини між Ізраїлем та Ватиканом ніколи не були кращими, ніж за правління Бенедикта Шістнадцятого.

Папа пережив чимало труднощів
Спостерігачі кажуть, що Папа Бенедикт мав чимало проблем під час правління. Його папство було відзначене триваючим донині скандалом про сексуальне насильство над неповнолітніми, до якого виявилися причетними деякі представники церкви. Ватикан намагався загасити цей скандал. Сам Папа зізнавався під час візиту до США у 2008 році, що він почувався «глибоко зганьбленим» цим скандалом: «Я визнаю біль, який церква в Америці пережила внаслідок сексуального зловживання над підлітками. Жодні мої слова не можуть передати біль і приниження, котрі завдані такими злочинами. Важливо, щоб постраждалим приділили більше любові і особистої уваги».
У 2010 році Бенедикт Шістнадцятий визнав, що католицька церква не була достатньо пильною, достатньо відповідальною перед сексуальними зловживаннями її служителів.
У минулому році Ватикан вразив скандал із викраденням одним із службовців Папи документів церкви. Паоло Ґабріеле пояснював свій вчинок намаганнями розкрити корупцію в керівництві церквою. Зловмисника пізніше пробачили, напередодні Різдва.

Бенедикт Шістнадцятий збирався в Україну
Бенедикт Шістнадцятий отримав по церковній лінії запрошення відвідати Україну для участі у відзначенні 1025-річчя хрещення Русі-України улітку цього року. Це підтвердив речник Української греко-католицької церкви Ігор Яців зі Львова.
Але офіційного запрошення від влади Києва Папа так і не дочекався. Останній раз Україну відвідав ще Іван Павло Другий. Це було влітку 2001 року.

Василь Зілгалов
Джерело: Радіо СвободаЧитайте також:Тільки у нас:
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Loading...

Коментарі

avatar
Loading...

Останні новини

15:11
22-Лис-2017
25 листопада Україна вшанує жертв Голодомору
Голодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб по
09:30
22-Лис-2017
21 листопада російські танки перетнули кордон України
На Луганщині фіксують загострення ситуації.
Увечері 21 листопада відбулося поз
16:50
21-Лис-2017
Благодійний марафон «Промінь надії» зібрав майже 125 тис.грн на придбання лінійного прискорювача для онкохворих
124 777 тисяч гривень – із такою сумою на фінішну пряму вийшов благодійний вечір-мара
16:29
21-Лис-2017
З України примусово видворять чергового російського «пропагандиста»
Служба безпеки України вирішила примусово повернути до Росії журналіста Ігоря Петраше
16:22
21-Лис-2017
У Луганську на річницю Майдану з'явилися озброєні "зелені чоловічки"
Лідер "ЛНР" Ігор Плотницький заявив про звільнення "міністра внутрішніх справ республ
14:01
20-Лис-2017
100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
20 листопада 2017 року виповнюється 100 років від ухвалення ІІІ Універсалу, що прогол
15:50
10-Лис-2017
Ліквідація посади гетьмана у 1764 році
1764, 10 листопада – російська імператриця Катерина ІІ скувала гетьманство в Україні.
09:44
08-Лис-2017
Презентація книги: «Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». 50 років діяльності».
9 листопада о 14.00 у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бі
18:16
07-Лис-2017
100 РОКІВ СТАНОВЛЕННЯ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ
Сьогодні, рівно 100 років тому, 7 листопада 1917 року в Петрограді група більшовиків
18:58
03-Лис-2017
ВТРАТА УКРАЇНОЮ ПІВНІЧНИХ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1917 – 1919)
У 1917 р. Чернігівська губернія складалася з 15 повітів. В контексті Української рево
Усі новини