реклама партнерів:
Головна » 2011 » Жовтень » 13 » Технічна спадщина СРСР загрожує Росії значними катастрофами

Технічна спадщина СРСР загрожує Росії значними катастрофами


2011 » Жовтень » 13
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 861
Надзвичайні ситуації
З кожним роком технічна спадщина Радянського Союзу все більше занедбується і загрожує Росії значними катастрофами.
"Катастрофи були, є і будуть, але їх буде більше", - спрогнозував директор Інституту дослідження природних і техногенних катастроф Удмуртського держуніверситету Володимир Колодкін.
Російські журналісти і експерти збігаються в думці, що найбільші техногенні катастрофи останніх років, такі як аварії на Саяно-Шушенській ГЕС і шахті "Распадская", загибель теплохода "Булгарія" і падіння літаків-ветеранів, змушують готуватися до найгіршого.
Видання РБК склало рейтинг аварій, які можуть загрожувати Росії найближчим часом. Крім розгулу стихій, який може призвести до лісових пожеж і цунамі на Далекому Сході, росіянам варто боятися нових великих катастроф на транспорті, аварій на нафто-і газогонах, гідротехнічних і ядерних об'єктах.

1. Аварії на транспорті
Цей рік в Росії виявився надзвичайно "врожайним" на транспортні аварії. Затонув теплохід "Булгарія", серію з 11 авіакатастроф завершило падіння ЯК-42 з командою ХК "Локомотив". Проте всі ці жертви нічого кардинально не змінили в ситуації, що склалася в транспортній сфері, і експерти визнають, що подібні НС матимуть місце і надалі.

2. Аварії на гідротехнічних спорудах
Після страшної аварії на Саяно-Шушенській ГЕС виникли сумніви в надійності багатьох гідротехнічних споруд Росії – а паливно-енергетичний комплекс країни використовує 350 гідротехнічних споруд, з яких 100 - гідроелектростанції з великими водоймищами. Ще близько 700 водосховищ використовуються для судноплавства, 200 - в сільському господарстві.
Експерти застерігають, що аварія на старих водних спорудах може призвести до загибелі десятків людей. Насамперед варто боятися проривів гребель на Волзі і на сибірських річках, що може привести до мільйонів жертв. Не виключені аварії на шламонакопичувачах, сотні з яких вже не відповідають вимогам безпеки.

3. Розлив нафтопродуктів
Росія залишається однією з основних нафтогазовидобувних країн світу. Однак старіння трубопроводів, екстремальні кліматичні умови, робота в нових для російських компаній умовах можуть стати причинами великих катастроф.
На думку експертів, небезпеку можуть представляти нафто-, газо-, хімічні виробництва через застаріле обладнання. "Можна очікувати, що у нас відбуватимуться великі розливи нафтопродуктів. Тому що за останні десятиліття у нас анітрохи не зменшилися невеликі розливи, а система трубопроводів продовжує старіти", - пояснив керівник програм Greenpeace Іван Блоков.

4. Аварії в сфері ЖКГ
Про старіння всіх комунікацій, збудованих ще в радянські часи, росіянам (утім, як і українцям) "нагадують" кожну зиму. Райони та цілі міста залишаються без води і тепла. Будинки, десятиліттями не бачили капітального ремонту, старіють і обвалюються.
У прогнозі МНС РФ на 2011 рік йдеться про "зростання кількості НС, викликаних аваріями в комунальних системах життєзабезпечення, зокрема в електроенергетиці".

5. Аварії на ядерних об'єктах
Після аварії на японській АЕС "Фукусіма" атомна енергетика посіла друге місце серед фобій росіян. Зараз в Росії діють 10 АЕС, і у планах - зведення ще 8 об'єктів.
"Цілком можна очікувати аварій на ядерному об'єкті. Це пов'язано насамперед з тим, що ядерні об'єкти старіють, а також є питання якості навчання щонайменше частини персоналу", - вважає керівник програм Greenpeace Іван Блоков.
Підтримує його і експерт з глобальних катастроф Олексій Турчин. Однак він вважає, що наслідки таких аварій будуть не такими згубними, як за умови прориви гребель або виділення метану з Арктики, що веде до потепління клімату.

6. Блекаут

Жалюгідний стан об'єктів російської енергетики може призвести до чергових масштабних відключень електроенергії. Подібні блекаути паралізують життя цілих міст і призводять до серйозних економічних збитків, а часом і до загибелі людей.
У прогнозі надзвичайних ситуацій на 2011 рік МНС РФ зазначило, що надзвичайні ситуації можливі в разі виникнення аварії на великих ТЕЦ, які не мають резервного генеруючого обладнання та з високим зносом. У міністерстві прогнозували можливість таких інцидентів аж у 30 регіонах країни, у тому числі в Москві.
Аналітики також зазначають, що рівень зносу електромереж і тепломереж досить високий - близько 50-70%, тому технологічні події через поганий стан устаткування цілком вірогідні.

7. Обвалення шахт
Аварії на шахтах стаються в Росії регулярно, причому майже кожна супроводжується людськими жертвами. Причинами аварій на шахтах зазвичай стають викиди метану, обвалення покрівлі, порушення технологій вуглевидобування, несправність електрообладнання, людський фактор.
Втім, як розповіли експерти, після сумнозвісної аварії на шахті "Распадская" безпека вуглевидобутку значно зросла, і катастроф, сподіваються вони, значно поменшає.
"Тенденції, передумови до того, що можуть статися техногенні катастрофи на вугільних підприємствах, я відношу до малоймовірних, якщо не станеться якийсь землетрус", - вважає член Громадської палати, голова Російського незалежної профспілки працівників вугільної промисловості Іван Мохначук.

Джерело: ТСНЧитайте також:Тільки у нас:
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Loading...

Коментарі

avatar
Loading...

Останні новини

15:50
10-Лис-2017
Ліквідація посади гетьмана у 1764 році
1764, 10 листопада – російська імператриця Катерина ІІ скувала гетьманство в Україні.
09:44
08-Лис-2017
Презентація книги: «Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». 50 років діяльності».
9 листопада о 14.00 у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бі
18:16
07-Лис-2017
100 РОКІВ СТАНОВЛЕННЯ КОМУНІСТИЧНОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ
Сьогодні, рівно 100 років тому, 7 листопада 1917 року в Петрограді група більшовиків
18:58
03-Лис-2017
ВТРАТА УКРАЇНОЮ ПІВНІЧНИХ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1917 – 1919)
У 1917 р. Чернігівська губернія складалася з 15 повітів. В контексті Української рево
15:02
02-Лис-2017
Про що забув сказати Пучдемон: 5 міфів про каталонську незалежність
Тема каталонського сепаратизму не сходить з перших шпальт щонайменше останніх два міс
15:52
01-Лис-2017
Масовий розстріл в’язнів в урочищі Сандармох у 1937 році
27 жовтня – 4 листопада 1937 року в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і н
19:33
31-Жов-2017
Аміна Окуєва: якою її запам'ятаємо (відео)
30 жовтня 2017 року була вбита Аміна Окуєва, прес-офіцер батальйону імені Джохара Дуд
18:32
28-Жов-2017
«Роснафта» припинила на 5 років роботу на Південно-Чорноморській ділянці через санкції
Російське федеральне агентство із надрокористування задовольнило клопотання компанії
08:30
26-Жов-2017
Теракт біля телеканалу "Еспресо": загинув охоронець нардепа і капітан поліції
В результаті вибуху, який стався напередодні ввечері біля телеканалу "Еспресо", загин
15:52
25-Жов-2017
Угорська революція 1956 року
1956, 23 жовтня – у Будапешт почалася угорська революція, придушена військами СРСР за
Усі новини