реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 12

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 12



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2173
Європейська інтеґрація


Інтерв’ю глави держави для спеціального проекту телепрограми "Точка зору" УТ-1
В числі головних тем розмови, яка відбулася 20 березня п.р., виокремлювався офіційний візит Президента США Джорджа Буша до нашої країни, який очікується наприкінці березня – початку квітня. За словами Президента України Віктора Ющенка, мова йтиме про складання окремої "дорожньої карти", яка буде охоплювати широкий спектр питань співпраці: режим торгівлі, космос, утилізація озброєння, техніка, авіація, ядерна енергетика тощо. Торкаючись саміту НАТО у Бухаресті, на якому розглядатиметься заявка України на приєднання до Плану дій щодо членства в Організації Північноатлантичного договору, глава держави підкреслив, що в ході даного візиту "українська сторона може ще раз довести свої аргументи, чому для нас це рішення є таким знаковим і таким потрібним". Він констатував, що оборонний альянс НАТО цікавий не армією, якої у нього немає, а "сильний тим, що є договірні принципи, які тяжіють більше, ніж військова мускулатура".

Засідання Ради національної безпеки і оборони України
Воно відбулося 21 березня п.р. під головуванням Президента України Віктора Ющенка. На ньому глава держави поставив безумовну вимогу навести лад у тій ситуації, що склалася в національному інформаційному просторі. "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав", - сказав він. За його словами, це стосується насамперед національної єдності, територіальної цілісності та таких чутливих тем, як мова, релігія і культура, реалізація курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.
На даному засіданні розглядалися перспективи подальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору та стан забезпечення координації діяльності органів державної влади у сфері євроатлантичної інтеграції України. Крім того, обговорювались питання безпеки українських громадян, які залучені до міжнародних миротворчих операцій у Косово, участі миротворчого персоналу України у Місії ООН з надання допомоги Іраку.

Робочий візит української делегації до Брюсселя
Її очолював Міністр України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра. Там вона перебувала 16–18 березня п.р. на запрошення Європейської комісії та штаб-квартири НАТО. Метою цієї поїздки було обговорення актуальних і практичних питань подальшої співпраці з Євросоюзом та Альянсом.
Серед інших заходів українська делегація ознайомилася з роботою Євроатлантичного координаційного центру реагування на катастрофи та зустрілася з помічником (заступником) Генерального секретаря НАТО з питань операцій М.Хоуардом і керівником Департаменту з надзвичайного цивільного планування НАТО К.Фусболлом. Представників України поінформували, що на сьогоднішній день країнами-членами Альянсу та його партнерами створено групу експертів з надзвичайного цивільного планування. Україні було запропоновано визначити своїх фахівців для роботи в межах відповідальності Комітету НАТО з цивільного захисту.

Консультації Україна-НАТО з політико-правової проблематики та правових аспектів співробітництва України з Альянсом
За домовленістю з Міжнародним секретаріатом НАТО такі консультації були проведені у штаб-квартирі Альянсу в м.Брюссель. Українську державу на них представляла група правників на чолі з Міністром юстиції України Миколою Оніщуком. Їх основною метою стала подальша активізація співпраці з Організацією Північноатлантичного договору в політико-правовій сфері у світлі готовності нашої країни поглиблювати практичне співробітництво з Альянсом. Українська делегація взяла участь у засіданні Політичного комітету НАТО з Україною, в ході якого обговорювались питання демократичних перетворень в Україні у контексті реалізації завдань в рамках Інтенсифікованого діалогу, зокрема хід конституційної, судової та адміністративної реформ, розподіл повноважень між гілками влади та заходи з протидії корупції в Україні.

До створення та розвитку в Повітряних силах ЗС України професійного сержантського складу
Стан виконання Плану реалізації основних заходів з цього питання був обговорений у Вінниці українськими військовими з групою американських фахівців – учасників проекту American Systems/MPRI, до якої увійшли спеціалісти з комплектування військ кадрами сержантського корпусу полковники у відставці Ларрі Грег та Роберт Велч. Українську сторону на даному заході представляли начальник відділу кадрової роботи полковник Олександр Давичук, заступник начальника відділу військового співробітництва підполковник Ігор Іванічкін, начальник відділу військових навчальних закладів полковник Володимир Подима, старший інспектор-льотчик відділення бомбардувальної та розвідувальної авіації підполковник Юрій Шостак, інші фахівці командування Повітряних сил ЗС України. Обговорювались питання, пов’язані з реалізацією плану розвитку сержантського складу, зокрема в експериментальних частинах. Особлива увага приділялась функціонуванню Методологічного центру Повітряних сил ЗС України та впровадженню Курсу підготовки офіцерів у цьому виді збройних сил. Крім того, підбивались підсумки відвідувань військових частин іноземними представниками. З їх боку було підтверджено намір всіляко допомагати Україні у здійсненні програм реформування її Збройних Сил та висловлено сподівання на те, що така допомога прискорить розбудову українського війська і наблизить його до стандартів країн-членів НАТО.

Дружній візит крейсера ВМС США "Сан-Хасінто" до Севастополя
Відповідно до програми перебування було проведено показове заняття і тренування дій корабельних оглядових команд та брифінги щодо організації і порядку таких дій, боротьби за живучість під час аварійної посадки вертольота на борт корабля або на воду. Крім того, у Севастопольському військово-морському інституті ім.П.С.Нахімова відбулися спортивні змагання між командами американського крейсера та цього вищого військового навчального закладу.

Цьогорічний Брюссельський політологічний форум високого рівня
Таке представницьке зібрання проводиться щорічно за участю впливових політиків та посадовців Америки і Європи, а також організовується спільно Фондом ім.Дж.Маршала, Фондом Бартельсмана та Урядом Бельгії. На ньому в нинішньому році виступив Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер з промовою "Після Бухарестського саміту", в якій він виклав пріоритетні напрями розвитку Організації Північноатлантичного договору. Мова йшла про розроблення нової Стратегічної концепції НАТО, яка на відміну від чинної враховувала б нові виклики безпеці євроатлантичного простору, що виникли після 11 вересня 2001 року, та участь Альянсу в миротворчій діяльності за межами своїх кордонів. Зазначалось, що сьогодні існує нагальна потреба у роз’ясненні діяльності НАТО, зокрема, його відповідності сучасним реаліям світової безпеки. Наголошувалось на необхідності переоцінки спроможностей цієї організації, визначенні процедури практичної реалізації принципу "відкритих дверей" та комплексного підходу до миротворчих операцій і місій, створення мережі глобальних партнерів.

Щодо громадської підтримки приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО
26 березня п.р. в приміщенні Центрального Будинку офіцерів Збройних Сил України за ініціативи Громадської Ліги Україна-НАТО відбувся Форум громадських організацій та політичних партій на підтримку євроатлантичної інтеграції України. В даному заході взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, Голова Громадської ради при Міністерстві оборони України Борис Андресюк, працівники Міністерства закордонних справ України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України і Ради національної безпеки і оборони України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Широко були представлені активісти неурядових організацій та політичних партій з майже всіх регіонів України.
Під час роботи цього зібрання детально обговорювались роль і місце громадськості у реалізації соціально-економічної політики України на шляху її євроатлантичної інтеграції, зовнішні та внутрішньополітичні чинники співробітництва України з Північноатлантичним альянсом. Наголошувалось, що приєднання нашої країни до Плану дій щодо членства в НАТО варто розглядати, насамперед, як фактор посилення внутрішніх реформ в державі. В даному контексті підкреслювалось, що вибір європейської системи колективної безпеки сприятиме об’єднанню країни, активізації співпраці державних інституцій, громадських організацій та політичних партій, зокрема, у сфері інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції України. Крім того, відбулася презентація української делегації, яка візьме участь у саміті молодих "атлантистів" в Бухаресті 2-4 квітня п.р.
За результатом роботи форуму було прийнято звернення до громадськості України на підтримку євроатлантичного курсу нашої держави і її прагнень приєднатись до Плану дій щодо членства в НАТО.

"Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України"
Під такою назвою в Києві на базі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка пройшов "круглий стіл", який було організовано за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні та громадських об’єднань "Демократична дія" і Громадська ліга Україна-НАТО. В його роботі взяли участь близько 50 представників обласних наукових бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів, де в рамках проекту "Встановлення інформаційних стендів НАТО в обласних бібліотеках та університетах України: створення доступу до інформації з питань міжнародної безпеки в Україні" функціонують такі стенди. На даному форумі обговорювались зовнішньополітичні та внутрішньополітичні чинники співробітництва України з НАТО, завдання та проблеми євроатлантичної інтеграції, роль і місце установ освіти та культури у реалізації соціально-економічної політики, вплив євроатлантичного курсу на розвиток політичних, економічних і культурних відносин між Україною та країнами-сусідами. Особлива увага була приділена механізмам залучення державних інституцій, громадських організацій та політичних партій у систему інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України, впровадження в освітніх закладах навчальних програм стосовно євроатлантичних процесів, вдосконалення їх наукової підтримки.

НАТО–Україна: публічна дипломатія в дії
17 березня п.р. штаб-квартиру Альянсу з ознайомчим візитом, що відбувся за сприяння делегації Польщі в НАТО, відвідала група українських і польських школярів та студентів, які стали переможцями конкурсу "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ". Ці інтелектуальні змагання з європейської та євроатлантичної тематики тривали більше року і проходили в рамках українсько-польської програми "Освіта і безпека". Звитяжці, які вибороли звання кращих, продовжили в Брюсселі активний діалог з актуальних питань діяльності НАТО та відносин України з Альянсом.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
20:18
28-Квіт-2024
Ситуація на російсько-українському фронті загострилась
Ситуація на фронті загострилась. Намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорв
21:41
27-Квіт-2024
Найганебніша сторінка в історії ВР України
Ці кадри обійдуть всі світові медіа. 27 квітня 2010. Ратифікація Харківських угод. Ми
00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
Усі новини


реклама партнерів: