реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 32

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 32



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2544
Європейська інтеґрація


Проведення главою української держави телефонної розмови з Президентом США
В ході цієї розмови, яка відбулася 14 серпня п.р., обговорювались актуальні питання співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки. Головну увагу було приділено обміну думками щодо ситуації навколо Грузії та заходів, які треба здійснити з метою її врегулювання. Президент України Віктор Ющенко відзначив особливу важливість чіткої та послідовної позиції США стосовно принципів такого врегулювання і забезпечення суверенітету та територіальної цілісності Грузії. У свою чергу Президент США Джордж Буш висловив вдячність за своєчасні та послідовні дії України, які сприяли припиненню вогню, а також надання допомоги Грузії.
У світлі останніх подій співрозмовники наголосили на необхідності зміцнення євроатлантичного партнерства та вироблення дієвих механізмів співпраці у безпековій сфері.
Глави обох держав домовились також доручити міністрам закордонних справ опрацювати проведення українсько-американської зустрічі на найвищому рівні під час участі Президента України у черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні цього року.

Ситуація навколо Грузії засвідчила необхідність більш глибокого вивчення проблем системи забезпечення стабільності та безпеки в Європі
Така константа була відзначена в ході телефонної розмови 16 серпня п.р. Державного секретаря США Кондолізи Райс, ініційованої нею після її перебування в Грузії, з Президентом України Віктором Ющенком. Сторони підтвердили, що одним з головних принципів урегулювання конфлікту має бути забезпечення територіальної цілісності Грузії. Співбесідники також обговорили питання підготовки до проведення українсько-американської зустрічі на найвищому рівні під час участі глави української держави у черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Позачергове засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО
Це екстрене засідання головного політичного органу Альянсу, ініційоване Сполученими Штатами Америки, відбулося 19 серпня п.р. в Брюсселі з метою обговорення ситуації довкола Південної Осетії та подальших відносин з Російською Федерацією. Після його завершення Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що стосунки між Організацією Північноатлантичного договору і Росією не будуть такими як раніше, допоки російські війська повністю не залишать територію Грузії. Досягнуто згоди негайно відправити туди групу з 15 спостерігачів від НАТО, яка повинна оцінити на місці обстановку в регіоні та масштаб надання Тбілісі необхідної допомоги для подолання наслідків воєнних дій. Збільшити кількість своїх спостерігачів майже удесятеро має намір і ОБСЄ.
Того ж дня Президент Литовської Республіки Валдас Адамкус і Президент Республіки Польща Лех Качинський проголосили спільну декларацію, в якій вони, посилаючись на заяву Бухарестського саміту Альянсу відносно того, що Грузія і Україна однозначно стануть членами Організації Північноатлантичного договору, зокрема, підкреслили: “Ми звертаємося до керівників держав НАТО з проханням дати доручення міністрам закордонних справ своїх країн знайти змогу якнайшвидше обговорити можливість надати Грузії і Україні План дій щодо членства в НАТО”.

Робочий візит глави румунської держави до України
В ході цього візиту, який відбувався 20 серпня п.р., Президент України Віктор Ющенко і Президент Румунії Траян Бесеску провели переговори “віч-на-віч” та зустрілися з представниками засобів масової інформації. На спільній прес-конференції глава української держави заявив, що події у Грузії довели важливість інтеграції до колективної системи безпеки. На його думку, долучення України до колективної моделі безпекової політики, до Плану дій щодо членства в НАТО “ є добрим знаком, тому що це єдиний спосіб, коли українська територіальна
цілісність буде гарантована міжнародним співтовариством”. Зі свого боку глава румунської держави наголосив на актуальності розгляду звернення України і Грузії стосовно надання їм ПДЧ. За його словами, Румунія має таку ж позицію, яку вона висловила на Бухарестському саміті Альянсу і яка полягає в тому, що “обидві країни повинні увійти в механізм підготовки до приєднання до НАТО”.

Обговорення главою держави ситуації в Грузії з членами верхньої законодавчої палати США
20 серпня п.р. Президент України Віктор Ющенко спілкувався з сенаторами США Джо Ліберманом та Ліндсі Гремом, які відвідали нашу країну на шляху до Грузії як особисті представники республіканського кандидата в президенти Сполучених Штатів Америки Джона МакКейна для з’ясування ситуації навколо грузинсько-російського збройного конфлікту. Сторони обговорили позицію України та США щодо врегулювання цього конфлікту, євроатлантичні прагнення нашої держави та їх актуальність у контексті грузинських подій, українсько-американські двосторонні відносини тощо. Говорячи про ситуацію в Грузії, глава української держави серед іншого наголосив: для України є “дуже важливою” підтримка з боку США нашої співпраці з НАТО та посилення нашого євроатлантичного партнерства. За його словами, на сьогодні модель колективної безпеки є “найкращою відповіддю” на забезпечення гарантій національної безпеки та суверенітету будь-якої держави.

Зустріч керівного складу ЗС України з іноземними військовими дипломатами
Вона відбулася 14 серпня п.р. в Києві за участю начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройних Сил України генерала армії Сергія Кириченка, заступника начальника Генерального штабу ЗС України віце-адмірала Ігоря Князя та командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Ігоря Тенюха. На ній українські воєначальники поінформували аташе з питань оборони іноземних країн, акредитованих в нашій державі, про результати проведення спільних міжнародних навчань у 2008 році, до яких долучалися підрозділи Збройних Сил України.
Зокрема, генерал армії Сергій Кириченко повідомив, що на сьогодні загалом 573 українських військовослужбовців беруть участь у миротворчих операціях у 9 регіонах світу. Так, у Ліберії виконує миротворчі завдання 56-й окремий вертолітний загін чисельністю 300 військових, 3 військових спостерігачі та 2 штабні офіцери; у Демократичній Республіці Конго - 9 військових спостерігачів; у Косово – 4 офіцери зв’язку; у Судані – 13 військових спостерігачів. За його словами, нині Україна є єдиною країною-партнером, миротворчі зусилля якої охоплюють весь спектр акцій Альянсу з підтримання миру. В першу чергу, це багатонаціональні сили КФОР у Косово, де 184 військовослужбовці національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” здійснюють свої миротворчі функції, тренувальна місія НАТО в Республіці Ірак, до складу якої входять 4 українських військовослужбовця миротворчого персоналу, міжнародні сили із сприяння безпеці у Ісламській Республіці Афганістан, серед яких є 3 наших військовослужбовця.
У виступі віце-адмірала Ігоря Тенюха було підбито підсумки українсько-американського військово-морського навчання “Сі Бриз - 2008” та антитерористичної операції НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”. Він наголосив на унікальності цих заходів, яка полягає у змістовності їх цілей і завдань, котрі відповідають сучасним вимогам до збройних сил та враховують висновки з останніх воєнних конфліктів. Зверталась увага на те, що такими тренуваннями охоплюються операції, які проводяться на морі, на сущі та у повітрі, де відпрацьовується взаємодія за єдиною метою та замислом.

Обговорення поточного стану роботи із забезпечення суспільної підтримки євроатлантичного поступу України
19 серпня п.р. відбулося чергове, двадцяте за рахунком засідання Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань в рамках Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО під головуванням керівника цієї міжвідомчої групи першого заступника Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Національного координатора співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері Анатолія Мураховського. Обговорювався хід реалізації Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008 – 2011 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. № 502. Крім того, розглядалися зауваження і пропозиції до розділу “Інформаційні питання” проекту Цільового плану Україна – НАТО на 2009 рік в рамках Плану дій Україна – НАТО.
На даному засіданні були також проаналізовані результати моніторингу веб-сайтів органів центральної та місцевої виконавчої влади щодо наповнення їх тематикою про впровадження євроатлантичного курсу України та про подальше розширення мережі інформаційних центрів у вищих навчальних закладах різних форм власності.
За підсумками обміну думками з цих питань були прийняті відповідні рішення.

Заключна конференція з планування навчання “Інейблер - 2008”
Вона відбулася 13-15 серпня п.р. в норвезькому місті Ставангер за участю старшого перекладача Міжнародного центру миротворчості та безпеки Яворівського загальновійськового полігону підполковника Сергія Гунькала. В ході даного форуму він долучався до розгляду основних документів щодо проведення таких тренувань, знайомився з їх планом-сценарієм, уточняв посади у них, визначені для українських представників.

Благодійна медична акція у Косово
Така акція була проведена 17 серпня п.р. українськими військовими лікарями разом з польськими та американськими колегами по багатонаціональній тактичній групі “East” сил КФОР. Даний захід здійснювався у високогірному албанському селі Каштаньєво, що знаходиться в зоні відповідальності українського миротворчого контингенту. Під керівництвом начальника медичної служби національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” старшого лейтенанта медичної служби Дмитра Лушнікова українські військові медики оглянули близько 80 мешканців цього населеного пункту, розташованого в муніципалітеті Штрпце на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря у важкодоступній ділянці зони відповідальності українського миротворчого контингенту. Лікарі не лише обстежили пацієнтів, а й призначили їм подальше лікування з видачею необхідних медичних препаратів, наданих американською стороною. Крім того, хворі отримали від миротворців комплекти засобів особистої гігієни. Місцеві жителі подякували українським, американським та польським військовим медикам, а також українським військовослужбовцям зі складу підрозділу цивільно-військового співробітництва за те, що вони доклали максимум зусиль за організацію і проведення цієї благодійної медичної акції.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
20:23
21-Бер-2024
Триває обговорення про введення французьких військ в Україну
І так, що відбувається у Франції і про що йдуть розмови в європейських столицях.
Усі новини


реклама партнерів: