реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 34

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 34



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 3325
Європейська інтеґрація


Україна розраховує на об`єднання зусиль міжнародної спільноти щодо відновлення територіальної цілісності Грузії та заявляє про свою готовність брати активну участь у цьому процесі
Про це було сказано Президентом України Віктором Ющенком в телефонній розмові 28 серпня п.р. з Генеральним секретарем Ради міністрів ЄС – Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав`єром Соланою. Серед іншого сторони обговорили питання європейської інтеграції України. Глава української держави наголосив, що в Україні великі сподівання покладаються на рішення дванадцятого саміту Україна – ЄС, який відбудеться у м. Евіан (Франція) 9 вересня п.р. Чільний посадовець Євросоюзу високо оцінив позицію України з перших днів розгортання грузинсько-російського конфлікту і відзначив важливість ініціатив та кроків Президента України, спрямованих на врегулювання ситуації.

Телефонна розмова глави української держави з польським керманичем
В ході цієї розмови, яка відбулася 30 серпня п.р., Президент України Віктор Ющенко і Президент Республіки Польща Лех Качинський обмінялися думками щодо ситуації навколо російсько-грузинського конфлікту та можливих заходів з метою забезпечення територіальної цілісності Грузії. Обговорювались також питання двостороннього співробітництва та європейської і євроатлантичної інтеграції України. Глава української держави відзначив, що в умовах дисбалансу системи колективної безпеки Україні особливо потрібні сигнали щодо перспектив співпраці з ЄС та НАТО, і наголосив, що дванадцятий саміт Україна-ЄС, який проходитиме 9 вересня п.р. в м. Евіан (Франція), матиме у цьому контексті надзвичайно велике значення.

Проведення главою держави обміну думками щодо ситуації навколо російсько-грузинського конфлікту та питань зміцнення безпеки на євроатлантичному просторі з сенатором Конгресу США
Під час такого спілкування, яке відбулося 30 серпня п.р., Президент України Віктор Ющенко та член Верхньої законодавчої палати США, співголова Комітету Сенату з міжнародних відносин Річард Лугар (Республіканська партія) відзначили необхідність консолідації зусиль світового співтовариства і міжнародних організацій з метою забезпечення територіальної цілісності та непорушності кордонів Грузії. Обговорюючи розвиток українсько-американських відносин, сторони високо оцінили динаміку двостороннього діалогу та успішну реалізацію низки програм в галузі безпеки, зменшення спільної загрози та нерозповсюдження.

Ексклюзивне інтерв’ю глави української держави інформаційному телеканалу CNN(США)
Головні теми розмови, яка відбулася 3 вересня п.р., стосувались позиції України щодо російсько-грузинського конфлікту, політики європейської та євроатлантичної інтеграції України після цього конфлікту, українсько-російських відносин. „Наша євроінтеграційна політика, політика інтеграції до європейської системи безпеки не є політикою проти Росії. Ми не бачимо в цьому контексті формування будь-якої загрози українсько-російським стосункам. Ми виходимо з того, що кожна суверенна держава, в тому числі Україна, має право вибирати свою власну безпекову політику”, - сказав Віктор Ющенко, відповідаючи на запитання, чи не вплине негативно ситуація навколо Грузії на темпи інтеграції нашої країни до Європейського Союзу і НАТО.

"Прагнучи отримати ПДЧ в НАТО, Київ не діє проти когось, а навпаки своїм прикладом закликає долучитися до цивілізованих правил міжнародної гри якомога більше учасників"
Цю позицію озвучила Секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова під час свого робочого візиту до США 27-30 серпня п.р. на зустрічі з головою Національного демократичного інституту Мадлен Олбрайт. Обговорюючи головним чином європейські та євроатлантичні перспективи нашої держави, вона відзначила, що Україна всі свої кроки на зовнішньополітичній арені робить винятково для захисту національного суверенітету, територіальної цілісності та утвердження демократичних цінностей. В контексті євроатлантичних устремлінь вкотре було наголошено, що Україна враховує національні інтереси країн-сусідів і готова як до широкоформатних консультацій, так і до компромісів в питанні реалізації своїх стратегічних планів.
Проблематика міжнародної безпеки, зокрема, ситуація навколо російсько-грузинського конфлікту, його наслідки для системи глобальної і регіональної безпеки розглядалися під час спілкування з помічником Президента США з питань національної безпеки Стівеном Хедлі, який говорячи про двосторонню взаємодію в політичній, безпековій, економічній та енергетичній сферах, виказав свою оптимістичну налаштованість на позитивне рішення стосовно приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО на грудневій нараді міністрів закордонних справ Альянсу.
Про необхідність пошуку реальних шляхів гарантування безпеки і територіальної цілісності йшлося в інтерв’ю Секретаря Ради національної безпеки і оборони України американській радіостанції „Голос Америки”. Одним з таких шляхів, на її думку, є приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. „Події у Грузії засвідчили, що якщо країна не залучена до загальної організації безпеки, то навіть існуючі заходи міжнародної безпеки не можуть бути адекватними в цій країні, оскільки вона залишається наодинці з проблемою”, - підкреслила Раїса Богатирьова.

Телефонні розмови глави уряду України щодо регіональної безпеки і наслідків військового конфлікту на Південному Кавказі
Такий словесний обмін думками відбувся 29 серпня п.р. між Прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко і Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Сторони висловили спільну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії та обговорили питання європейської і євроатлантичної інтеграції України. Говорячи про План врегулювання конфлікту, схвалений Європейським Союзом, зокрема, завдяки активній позиції Франції та Німеччини, керівник українського уряду заявила: ”Україна хоче бути конструктивною частиною зусиль Європейського Союзу”. За її словами, “сьогодні всім конче потрібна адекватна реакція на нові виклики”. У свою чергу глава німецького уряду наголосила на важливості уникнення ескалації напруження і неприпустимості кроків, які можуть стати приводом для односторонніх непередбачених дій. “В умовах зростаючих загроз регіональній безпеці збереження політичної стабільності має стати пріоритетом для України”, - зазначила вона.
У телефонній розмові з Прем`єр-міністром Республіки Польща Дональдом Туском, проведеній Прем`єр-міністром України 30 серпня п.р., була висловлена обопільна згода щодо важливості недопущення ескалації російсько-грузинського конфлікту і неприпустимості односторонніх кроків, що можуть спровокувати розширення вакууму безпеки у регіоні. Розглядалися також перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України. Глава українського уряду підтвердила принципову позицію України щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності Грузії і схвально відгукнулася про польсько-шведські ініціативи, спрямовані на поглиблену інтеграцію нашої країни до ЄС. «Україна має всі можливості для подальшої інтеграції до європейської та оборонної політики, зокрема, в тому, що стосується участі у врегулюванні криз, миротворчих і гуманітарних завдань», - підкреслила вона. Її польський колега подякував за конструктивну і відповідальну позицію українського уряду в процесі улагодження цього конфлікту.

Позачергове засідання глав держав і урядів країн-членів ЄС
Це невідкладне засідання відбулося 1 вересня п.р. в м.Брюссель і було скликано для розгляду ситуації в Грузії та стану відносин з Росією. У висновках Європейського Союзу лідери Європи засудили одностороннє рішення Російської Федерації визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії і закликали її до діалогу на принципах міжнародного права. „Європейська рада серйозно занепокоєна відкритим конфліктом, який спалахнув у Грузії, жорстокістю, якою він відрізняється, та непропорційною реакцією Росії”, - зазначається у підсумковому документі саміту. В ході його роботи багато європейських керівників заявили про необхідність поглиблення відносин з сусідніми країнами європейського співтовариства, зокрема, з Україною. Такі заяви зробили перші особи Швеції та Німеччини, польський прем’єр Дональд Туск. Натомість комісар Єврокомісії з питань зовнішньої політики Зеніта Ферраро-Вальднер у відповідь про майбутнє стосунків України з ЄС підкреслила: „ Ми вже маємо вироблену дуже добру формулу відносин із Україною, і мусимо її дотримуватися”. На потребу посилення економічних та політичних взаємин між Україною та державами Чорноморського басейну звернув увагу також голова Європарламенту Ганс-Герт Пьоттерінг.

Засідання Комісії Україна – НАТО на рівні послів
В ході цього засідання, яке відбулося 27 серпня п.р. в Брюсселі, розглядалися актуальні питання євроатлантичної безпеки у контексті ситуації у Грузії. Посли держав-членів НАТО підтвердили свою відданість рішенням глав держав та урядів, прийнятих на Бухарестському саміті Альянсу щодо євроатлантичних прагнень України і Грузії. Вони також відзначили готовність продовжувати період інтенсивної взаємодії НАТО з Україною в реалізації позитивних перспектив її членства в Організації Північноатлантичного договору. Підкресливши конструктивну та важливу роль, яку відіграє Україна у врегулюванні конфлікту навколо Грузії, представники НАТО наголосили, що суверенітет і територіальна цілісність України є наріжним елементом безпеки і стабільності в Європі. Заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, який брав участь у даному заході, висловив глибоку стурбованість щодо можливих наслідків нещодавнього рішення Російської Федерації про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії для безпеки і стабільності Кавказького регіону та євроатлантичного простору. Він детально поінформував членів Північноатлантичної ради про українське бачення розвитку поточних подій в цьому регіоні та їх вплив на регіональну безпеку в цілому і зауважив, що з метою забезпечення сталої безпекової ситуації в ньому існуючий миротворчий механізм має бути переформатований шляхом його широкої інтернаціоналізації під егідою міжнародних організацій, зокрема, ООН, ОБСЄ та ЄС.

Командно-штабне навчання “Світла лавина-2008” багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”
Воно відбулося 26-29 серпня п.р. в румунському місті Сато-Маре за участі військових підрозділів України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Його мета полягала у досягненні взаємосумісності за стандартами НАТО між національними складовими цього батальйону. Збройні Сили України на ньому представляла група військовослужбовців на чолі з начальником інженерної служби 128-ї окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України підполковником Василем Матвійківим. Наші військовики разом з іншими учасниками даного заходу відпрацьовували можливості своїх дій в обстановці, що склалася за легендою такого тренування із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Окрема увага приділялась удосконаленню навичок користування засобами зв`язку та ведення між собою радіообміну.
Одночасно в румунському місті Клуж-Напока проходило засідання Координаційної групи з питань функціонування українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону «Тиса», на якому аналізувалась доцільність коригування його життєдіяльності, зокрема, внесення змін та доповнень до Технічної угоди між військовими відомствами України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Крім того, розглядався перебіг підготовки до передачі словацькій стороні повноважень головування в цьому багатонаціональному інженерному батальйоні та опрацьовувався календарний план проведення навчання «Світла лавина» у 2009 році. Українську військову делегацію на даному засіданні очолював начальник відділу Центрального управління інженерних військ Командування сил підтримки ЗС України полковник Сергій Шаповал.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
08:49
09-Квіт-2024
Жовтнева: в одному з сіл Чернігівщини залишили комуністичну назву вулиці
До 27 квітня цього року завершується другий етап очищення публічного простору від сим
19:19
08-Квіт-2024
Який смартфон придбати у 2024 році?

Сучасний ринок смартфонів пропонує величезну кількість різноманітних моделей, здат

17:23
08-Квіт-2024
На росії вигорів ракетний корабель «сєрпухов» ― деталі пошкоджень
7 квітня 2024 року на території військово-морської бази ворога у місті балтійськ калі
21:38
07-Квіт-2024
Заява НРУ щодо підняття акцизних ставок на пальне
ЗАЯВА
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
Усі новини


реклама партнерів: