реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 26

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 26



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2244
Європейська інтеґрація


Настав час консолідувати якнайширшу зовнішню підтримку у справі європейської інтеграції України
На цьому 28 червня п.р. наголосив Президент України Віктор Ющенко під час урочистого відкриття Четвертої щорічної зустрічі "Ялтинська європейська стратегія". У своєму виступі В.Ющенко позитивно оцінив результати останньої зустрічі Європейської Ради, яка уможливила подальше розширення ЄС, наголосивши, що для України це є важливим сигналом. При цьому глава держави звернув увагу на необхідність відкриття нових горизонтів співпраці між Україною і Євросоюзом. Насамперед, за його словами, йдеться про практичні справи, реальні дії та спільне розуміння мети, якою є повноцінна участь України в Об’єднаній Європі. Цьому сприяє й позитивна динаміка роботи над новою посиленою угодою між Україною і ЄС. В.Ющенко також підкреслив, що євроінтеграція України, безумовно, залежить і від неї самої. На думку глави держави, Україні, її політичним силам треба зробити велику роботу. Також надзвичайно важливим є консолідація політичних сил країни довкола національної ідеї.

Військово-Морські Сили нашої держави достойно представляють Збройні Сили України
Про це 1 липня п.р. у Севастополі заявив Президент України Віктор Ющенко, вітаючи військових моряків із професійним святом. Зокрема, глава держави нагадав про високі результати українських моряків у міжнародних операціях та військово-морських навчаннях, відзначивши успішні дії в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля" та у складі з’єднання Чорноморських сил "БЛЕКСІФОР".
У цьому контексті варто нагадати, що прийнятий курс на євроатлантичну інтеграцію передбачає, в тому числі, й розвиток національної оборони. У разі перспективи вступу України до Альянсу від нашої країни вимагатимуть модернізованих сучасних Військово-Морських Сил, які здатні відповідати на сучасні виклики і загрози, захищати територію держави і робити внесок у миротворчі та гуманітарні місії під егідою міжнародних організацій.

Одинадцяте засідання Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань
Воно відбулося 27 червня п.р. під головуванням Національного координатора співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері, першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського. Основна увага порядку денного була зосереджена на обговоренні попередніх підсумків запровадження у першому півріччі інформаційних заходів Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік, зокрема, реалізації Плану заходів щодо виконання Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки, а також розробки відповідної Державної цільової програми на 2008-2011 роки.

Також під час засідання йшлося про експертну оцінку документального фільму "НАТО: свій чи чужий?", діяльність упродовж першого півріччя прес-клубів "Україна-НАТО" на базі центрального і регіональних прес-центрів Укрінформу, випуск на першій програмі Національного радіо та Першому каналі телебачення спеціальних програм євроатлантичної тематики, а також реалізацію запланованих заходів з нагоди 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство України з НАТО.

З усіх розглянутих питань були прийняті відповідні рішення, зокрема Держкомтелерадіо України, як головному розпоряднику коштів з реалізації Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 – 2007 роки, було запропоновано враховувати проекти, які спрямовані на реалізацію заходу Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік – "Створити Мережу партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства під егідою Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи та забезпечити її функціонування".

“Сучасні загрози міжнародній безпеці: організована злочинність та фінансування тероризму”
За такою тематикою 25 – 26 червня п.р. в м. Одеса відбувся міжнародний семінар, організований Службою безпеки України спільно зі Спеціальним Комітетом НАТО. В заході взяли участь експерти з 13 країн – членів Альянсу та Міжнародного секретаріату НАТО. Українську сторону представляли працівники СБУ, Секретаріату Президента України, апаратів РНБО України та Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Генеральної прокуратури
України, МЗС, МВС, Держфінмоніторингу, Держприкордонслужби та інших спеціальних служб.

Семінар розпочався з виступів Голови робочої групи Спеціального Комітету НАТО Б.Остін і т.в.о. Голови СБУ В.Наливайченко. Звертаючись до учасників, Валентин Наливайченко зауважив, що з моменту набуття незалежності Україна вживає заходи законодавчого, організаційного та практичного характеру, спрямовані на вдосконалення державної системи реагування на загрози міжнародній безпеці. "Україна не може залишатись осторонь цього процесу, враховуючи її геополітичне становище на Євразійському континенті. Тому виникає нагальна потреба налагодження тіснішого співробітництва для розв’язання таких проблем як фінансування тероризму, транснаціональної злочинності та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом", – підкреслив він.

У ході семінару акцентувалася увага на трьох аспектах співпраці, які Україна запропонувала партнерам з країн-членів НАТО. Перше, це формат ГУАМ – країни-члени НАТО. Друге, проведення на постійній основі спільних антитерористичних навчань, активізація обміну інформацією щодо організованої злочинності для ефективної протидії викликам національній безпеці України. Третій аспект, також є дуже важливий для Служби безпеки України – це досвід європейських держав у забезпечені прав і свобод громадян, навіть під час таких специфічних операцій і заходів, якими є боротьба зі злочинністю та тероризмом.
У ході подальшої роботи учасники семінару розглянули особливості загроз тероризму національній та міжнародній безпеці, його зв’язок з організованою злочинністю, методи протидії фінансуванню міжнародного тероризму, найбільш поширені засоби "відмивання" коштів та питання протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
За результатами роботи семінару було погоджено низку заходів на виконання Цільового Плану України-НАТО, зокрема, українська сторона запропонувала присвятити наступний семінар питанням енергетичної безпеки.

"Роль суспільства в здійсненні євроатлантичного курсу України"
Під такою назвою за ініціативи Громадської ліги Україна-НАТО і підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні 21-го та 22-го червня п.р. в містах Маріуполі Донецької області та Лисичанську Луганської області були проведені семінари.
Активну участь у підготовці та проведенні цих заходів взяли: керівництво Маріупольського державного гуманітарного університету, зокрема його ректор Костянтин Балабанов – доктор політичних наук, професор; Леонід Крисанів – міський голова міста Лисичанська; Костянтин Гатілов – секретар Лисичанської міської ради. Особливо слід відзначити активну громадянську і державницьку позицію Луганського обласного бізнес-клубу "Європейський вибір" у питаннях, що розглядалися.
Саме брак об’єктивної інформації про взаємовідносини України з Північноатлантичним альянсом, а також про трансформацію і сучасний розвиток НАТО, обумовили чисельне представництво викладачів, студентів, депутатів місцевих рад, працівників середнього та малого бізнесу, регіональних і місцевих ЗМІ, громадських організацій на кожному із зазначених семінарів. Чимало запитань стосувалось і проблеми вступу України до ЄС і СОТ, зокрема, щодо обов’язків країни під час набуття членства в цих організаціях та наслідків для кожного громадянина України після вступу.

В роботі семінарів взяли участь: директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж та представник апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, які у межах своєї компетенції та повноважень надали необхідну інформацію і відповіли на численні запитання. За результатами проведених заходів була висловлена загальна думка всіх учасників щодо необхідності якомога частіше проводити такі зустрічі з метою отримання неупередженої інформації для формування власної громадянської позиції в питаннях сприйняття зовнішньополітичного курсу держави і відстоювання її національних інтересів.

Українсько-болгарське військове співробітництво
Минулого тижня у Республіці Болгарія з триденним візитом перебувала українська військова делегація на чолі з першим заступником Міністра оборони України Леонідом Поляковим. В ході зустрічі Леоніда Полякова із заступником Міністра оборони Республіки Болгарія Сонею Янкуловою сторони проаналізували стан двостороннього військового співробітництва, обмінялися досвідом реформування збройних сил обох країн. Темою переговорів був також болгарський досвід співробітництва з НАТО у період інтенсифікованого діалогу та діяльність в рамках європейської політики безпеки і оборони. Крім того, представники української військової делегації ознайомилися з досвідом професіоналізації Болгарської Армії та підготовкою її підрозділів до участі у миротворчих операціях під егідою НАТО.
Перебуваючи у Софії, перший заступник Міністра оборони України також провів робочі зустрічі із заступником Міністра закордонних справ Республіки Болгарія Тодором Чуровим та начальником Генерального штабу Болгарської Армії генералом Златаном Стойковим. Також Л.Поляков відвідав Військову академію Болгарської Армії ім. Г.С.Раковськи, де взяв участь у роботі конференції UMSSOFT-2007.

Українські і британські військові льотчики обговорили Програму тактичного лідерства НАТО
В ході візиту в Україну 26-27 червня п.р. група представників Королівських Військово-Повітряних Сил Великої Британії відвідала Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил ЗС України, що на Київщині. В рамках Програми тактичного лідерства НАТО британські військові, на чолі з підполковником Стівеном Бруером, ознайомили українських офіцерів з доктриною та тактикою повітряних дій Альянсу. Зокрема, йшлося про планування майбутніх операцій, повітряні дії з використанням різних типів літаків, постановку завдань, віддання бойових наказів, координацію спостереження з повітря та розвідку боєм, а також про постановку завдань в стислі строки та прикриття в повітрі у випадку надзвичайних ситуацій. У свою чергу, українська сторона ознайомила британських військових із сучасним станом розбудови Повітряних Сил ЗС України.

"Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональній вимір"
Саме під такою назвою 26 червня п.р. в м. Херсон відбувся "круглий стіл" в приміщенні Обласної універсальної бібліотеки ім. О.Гончара, де головним організатором виступила Громадська ліга Україна – НАТО за підтримки Посольства Королівства Норвегія і Центру інформації та документації НАТО в Україні. Участь в дискусії взяли представники Херсонської обласної державної адміністрації, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, голови держадміністрацій районів Херсонської області та їх заступники, директори шкіл, бібліотек та представники громадських організацій. За результатами дискусії було зазначено, що інформація стосовно євроатлантичної інтеграції України та еволюції розвитку Альянсу є цікавою для громадян України, при цьому існує бажання людей отримувати та обговорювати її безпосередньо у розрізі суспільного діалогу.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини


реклама партнерів: