реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 27

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 27



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2541
Європейська інтеґрація


Зовнішньополітичний курс України залишається незмінним
5 липня п.р. Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з представниками Конгресу США в Парламентській асамблеї Організації з безпеки й співробітництва в Європі, 16-а сесія якої проходила в Києві, зосередив увагу на подальшій європейській, євроатлантичній інтеграції і вирішенні політичних проблем. Йдеться про просування країни до ЄС та НАТО, майбутні вибори до Верховної Ради і вдосконалення політичної реформи.
Глава держави підкреслив, що приєднання України до євроструктур "є ключовим національним пріоритетом". При цьому він акцентував увагу конгресменів на наступному: для України стосунки зі США є стратегічними, які набирають особливої ваги. "Наша стратегічна мета – це європейська Україна, що інтегрована в європейські процеси, асоційована в політичні процеси світу", – зазначив Віктор Ющенко. За його словами, дана тема не є простою, втім, він особисто та його команда роблять все, "щоб ця дорога наблизилася".

Україна високо оцінює чітку позицію Угорщини щодо формування європейської перспективи нашої держави
Про це заявив Президент України Віктор Ющенко в ході державного візиту 10-11 липня п.р. до Угорської Республіки.
Під головуванням глав держав двох країн там відбулися українсько-угорські переговори у вузькому ко-лі та в розширеному складі. Обговорювались питання двостороннього співробітництва. Співрозмовники констатували тенденцію до активного поглиблення політичного діалогу.

На переконання Віктора Ющенка, сторони мають зосередитися на раціоналізації своїх відносин, розширенні нормативної бази тощо. Йдеться, зокрема, про гуманітарну сферу, роботу митниць, освітянську галузь. Глава української держави висловив вдячність Угорщині за її підтримку євроінтеграційних прагнень України.
У свою чергу Президент Угорської Республіки Ласло Шойом підкреслив, що його країна розглядає Україну як свого важливого стратегічного партнера. Він підтвердив відданість Угорщини євроінтеграційному курсу нашої дер-жави.

Чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реформування сектору безпеки
Воно відбулося 5 липня п.р. під головуванням Національного координатора співробітництва Україна-НАТО з питань реформування сектору безпеки та цивільного контролю, заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Ігоря Дріжчаного. Обговорювалось широке коло ключових аспектів співпраці на євроатлантично-му просторі в галузі перебудови всіх складових елементів безпеки. Зокрема, йшлося про результати засідання Комісії Україна-НАТО 14 червня п.р. в м.Брюссель (Бельгія), під час якого представники Альянсу, зокрема, висловили готовність і в подальшому підтримувати програми взаємодії нашої держави в сфері безпеки та оборони як під егідою Спільної робочої групи з питань воєнної реформи, так і на двосторонній основі. Розглядався також хід виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік та Плану заходів з нагоди 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

Десять років особливого партнерства НАТО з Україною є важливою подією
Так висловився Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на зустрічі з українськими журналістами в брюссельській штаб-квартирі Альянсу напередодні цієї річниці. За його словами, тоді були плідні та позитивні відносини, які зараз будуються на основі щорічних цільових планів Україна-НАТО, і з яких ведуться набагато більш жваві дебати. "З усіма наслідками таких дискусій наше партнерство росте. Сподіваюсь, що будуть продовжені змістовні реформи у сфері безпеки і оборони, огляд збройних сил в широкому розумінні, включаючи внутрішні війська МВС", - заявив головний посадовець Альянсу. Він назвав унікальною позицію України, яка "здатна брати участь в усіх операціях і місіях НАТО".

Спеціальне засідання Громадської ради при МЗС України з нагоди 10-ої річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО
Воно відбулося 9 липня п.р. під головуванням Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка за участю колишніх глав зовнішньополітичних відомств України Геннадія Удовенка та Бориса Тарасюка, радника Президента України - голови Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимира Горбуліна, представників Міністерства освіти і науки України, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Громадської ліги Україна-НАТО та інших неурядових установ, видатних діячів політики, культури і спорту.
Виступаючи перед присутніми, Міністр закордонних справ України привітав учасників даного засідання з цією річницею та поінформував про напрямки співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору.
"Основні аспекти співробітництва України з Альянсом лежать у соціальній, економічній і тільки потім – у військовій сфері", - наголосив Арсеній Яценюк. Зокрема, він зазначив, що НАТО надає Україні пряму фінансову допомогу для вирішення найбільш болючих проблем: знищення надлишкових запасів небезпечних боєприпасів, перенавчання та соціальна адаптація військовослужбовців, звільнених в запас, ліквідація наслідків техногенних аварій та природних катастроф.

Під час подальших дебатів промовці відзначили шлях, яким Україна запроваджує курс на євроатлантичну інтеграцію, та певні труднощі у виконанні завдань набуття повноправного членства в Альянсі. Наголошувалось, що, на жаль, темпи інтеграції значно зменшилися останнім часом, а в деяких сферах простежується регрес у цьому напрямку.
В даному контексті Володимир Горбулін закликав не жити минулим і піддав критиці нинішніх лідерів основних політичних сил.
"І знову жодна із політичних партій не заявляє про те, що ставить перед собою мету приєднання до НАТО. Це в мене особисто викликає не тільки здивування, а інші почуття, про які вголос не говорять", - підкреслив він.

Відеоконференція Київ-Вашингтон
Цей телеміст пройшов 9 липня п.р. в м.Києві з нагоди 10-ої річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО у приміщенні Посольства США в Україні за участю першого заступника Міністра закордонних справ України Володимира Огризка, надзвичайних і повноважних послів в Україні США Вільяма Тейлора та Словацької Республіки Урбана Руснака, народного депутата Україна Руслани Лижичко, директора фонду "Демократичні ініціативи" Ілька Кучеріва. У Вашингтонській студії були заступник помічника Державного секретаря США Девід Кремер, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Олег Шамшур та президент Атлантичної ради США Фред Кеппе. Обговорювались сучасний стан і перспективи розвитку відносин України з НАТО, а також питання проведення інформаційної кампанії щодо набуття нашої державою членства в Альянсі.

Заходи громадських організацій, присвячені 10-ій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО
* З нагоди цієї дати відбулася презентація аналітичної доповіді "Тристоронній підхід до європейської та євроатлантичної інтеграції", яку організувала громадська організація "Інститут Євро-Атлантичного співробітництва" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Дане дослідження було підготовлено українсько-молдовсько-румунською експертною групою, учасники якої, власне, продемонстрували свою роботу широкій громадськості. Під час цього зібрання прозвучали думки іноземних та українських експертів щодо шляхів тристоронньої співпраці України, Молдови та Румунії на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. У дискусії взяли участь представники українських громадських організацій, владних структур, дипломатичного корпусу та журналісти.

* "НАТО – громада зі спільними цінностями" – таку назву мав міжнародний семінар, який провів фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Інститутом зовнішньої політики. Учасники цього форуму відзначили корисність словацького досвіду щодо інформування громадськості про євроатлантичні інтеграційні процеси, наголосили, що успіх чи неуспіх інформаційної кампанії залежить від консенсусу головних політичних сил країни стосовно вступу України в НАТО, підкреслили роль і значення розповсюдження знань про діяльність Альянсу та євроатлантичний поступ нашої держави. В даному зібранні взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, президент братиславського Інституту з громадських питань Григорій Мєсєжніков та його колеги Мартін Бутора та Ольга Дярфашова, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при вітчизняному Міністерстві закордонних справ України Григорій Перепелиця та експерт цього інституту Олександр Палій, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, представники громадських організацій.

* Напередодні відзначення 10-ої річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО відбулося сходження на найвищу вершину Карпат – Говерлу, де були встановлені прапори України, Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу. У даному заході, який організувала всеукраїнська організація Громадська ліга Україна-НАТО, взяли участь представники інших громадських організацій, молодь, журналісти.

* У Харкові з цієї нагоди пройшов інформаційний день, в рамках якого Центр прав людини "Древо життя" разом з Харківською облдержадміністрацією за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" провів "круглий стіл" "Євроатлантичне майбутнє України: вимір безпеки". Присутні були поінформовані про сучасність Альянсу та нинішній стан співробітництва з ним України, обговорили проблему живучості в українському суспільстві міфів і стереотипів щодо НАТО, торкнулися питань можливого нейтралітету нашої країни тощо. Під час дискусії, в якій взяли активну участь також представники МЗС України, Атлантичної ради України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Харківської облдержадміністрації, наголошувалося, що співпраця з Альянсом не обмежується галузями оборони та безпеки, а стосується практично всіх сфер життя пересічного українця. Цей інформаційний день продовжився в передачах телеканалів Харківської області, які показали низку програм, присвячених НАТО та євроатлантичній інтеграції України.

Спеціальний візит представників Північноатлантичної ради та Генерального секретаря НАТО до Росії
В рамках заходів, приурочених до 10-ої річниці підписання Заключного акту про взаємовідносини, співробітництво і безпеку між Російської Федерацією і Альянсом та 5-ої річниці заснування Ради НАТО-Росія, відбулася зустріч головного посадовця Альянсу з Президентом РФ Володимиром Путіним. Були також проведені в Москві спеціальне засідання Ради НАТО-Росія на рівні послів та в Санкт-Петербурзі політологічна конференція "Сучасні ризики та загрози безпеці: роль Ради НАТО-Росія", в якій взяли участь члени Північноатлантичної ради, працівники Міжнародного секретаріату НАТО, політологи з країн-членів Альянсу і Росії.

У контексті розвитку політичного діалогу з Росією Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер відзначив, що Альянс має з нею "краще організовану взаємодію, ніж з будь-якою іншою країною-партнером", свідченням чому є, зокрема, щомісячні засідання Ради НАТО-Росія. Серед головних напрямів практичного співробітництва йшлося про внесок Росії до операцій під проводом НАТО, досягнення тісної взаємосумісності між збройними силами держав-членів Альянсу та Росії, підвищення спільних спроможностей з протидії тероризму та ліквідації наслідків стихійних лих.

Анонс майбутньої події
14 липня п.р. з 12.00 до 18.00 на базі Національної академії оборони України (Київ, Повітрофлотський проспект, 28) під час здійснення командно-штабного навчання "Стрімкий тризуб - 2007" відбудеться "День європейського та євроатлантичного партнерства" за участі представників посольств країн-членів Європейського Союзу та НАТО. Передбачаються показові виступи стройового розрахунку батальйону почесної варти окремого полку Президента України та військових оркестрів Збройних Сил України, демонстрація виставки "Україна – НАТО: в обличчях та подіях" та документального фільму "НАТО: свій чи чужий?", екскурсії до Музею озброєння та військової техніки під відкритим небом, проведення конкурсів дитячого малюнку на тематику європейської і євроатлантичної інтеграції України, презентація Центру інформації та документації НАТО в Україні та Офісу зв'язку НАТО в Україні, безкоштовне розповсюдження літератури, ознайомлення з цілями згаданого багатонаціонального навчання з відвідуванням Центру імітаційного моделювання, а також робота польової військової кухні. Організаторами цього заходу, який проводитиметься в рамках реалізації проектів Мережі партнерства Україна-НАТО, виступають Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, Національна академія оборони України, Громадська ліга Україна – НАТО, Чеська асоціація євроатлантичного співробітництва Ягелло – 2000 і Центр інформації та документації НАТО в Україні. Вхід вільний. Запрошуються всі бажаючі.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини


реклама партнерів: