реклама партнерів:
Головна » 2022 » Липень » 24 » Агресія росії проти України: ще 54 фізичних і 10 юридичних осіб потрапили під санкції ЄС

Агресія росії проти України: ще 54 фізичних і 10 юридичних осіб потрапили під санкції ЄС


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
22 липня 2022 року Європейська Рада вирішила запровадити обмежувальні заходи ще до 54 фізичних та 10 юридичних осіб у відповідь на поточну невиправдану та неспровоковану військову агресію Росії проти України. Це рішення доповнює пакет санкцій «збереження та узгодження», схваленого Радою 21 липня 2022 року.

«Ми внесли до списку ще один великий російський банк, «Сбербанк», що завадить йому проводити операції за межами Росії. Ми також додаємо інших осіб, причетних до неспровокованої агресії Росії проти України, таких як військові чиновники, байкерський клуб «Нічні вовки» та агенти дезінформації», - Жозеп Боррель, Високий представник із закордонних справ і політики безпеки

До списку потрапили високопоставлені особи політичного чи культурного істеблішменту, такі як члени Державної та обласних дум, місцеві політики, такі як мер Москви, а також високе військове керівництво і службовці, політики, призначені на українських територіях, захоплених Росією, члени націоналістичного байкерського клубу "Нічні вовки", пропагандисти і провідні бізнесмени.

Серед юридичних осіб, до яких було застосовано санкції, – одна з основних фінансових установ Росії «Сбербанк», байкерський клуб «Нічні вовки», компанії, що працюють у військовій галузі чи суднобудівній промисловості або причетні до розкрадання українського зерна, а також різноманітні організації, що поширюють прокремлівську й антиукраїнську пропаганду.

Оскільки сирійський режим підтримує, у тому числі військово, неспровоковану і невиправдану військову агресію Росії проти України, Рада вирішила також внести до списку шістьох осіб і одну організацію, що причетні до вербування сирійських найманців для участі у бойових діях в Україні разом з російськими військами.

Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України чи загрожують їм, нині поширюються на 1212 фізичних і 108 юридичних осіб. Активи таких осіб підпадають під замороження, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичним особам також заборонено в’їзд на територію ЄС чи транзит через неї.

Для притягнення до повної відповідальності сирійського режиму за його роль у війні в Україні Рада також вносить до списку ще чотирьох осіб і одну юридичну особу в рамках окремого режиму санкцій щодо обмежувальних заходів з огляду на ситуацію в Сирії (Рішення Ради 2013/255/CFSP). Серед них високопоставлений військовий чиновник, залучений до вербування сирійських найманців для участі у бойових діях в Україні разом з Росією, особи, які отримують вигоду від режиму або підтримують його, а також провідні бізнесмени, що працюють у Сирії.

ЄС твердо стоїть на боці України та продовжуватиме потужно підтримувати економічну, військову, соціальну та фінансову стійкість України, у тому числі шляхом надання гуманітарної допомоги.

ЄС рішуче засуджує невибіркові атаки Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру і закликає Росію негайно й безумовно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Має дотримуватися міжнародне гуманітарне право, у тому числі щодо поводження з військовополоненими. Українцям, особливо дітям, яких примусово вивезли до Росії, необхідно негайно дозволити безпечно повернутися. Росія, Білорусь і всі відповідальні за воєнні та інші тяжкі злочини будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права.

У своїх висновках від 23-24 червня 2022 року Європейська рада підкреслила, що ЄС залишається твердо налаштованим надавати подальшу військову підтримку Україні, щоб допомогти їй здійснити своє невід’ємне право на самооборону від російської агресії та захистити свою територіальну цілісність і суверенітет.

Відповідні правові акти з іменами фізичних та юридичних осіб у списку опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

за інф. Представництва Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:17
18-Сер-2022
Як держава має комунікувати з людьми на окупованих територіях
2014 року майже 4 мільйони громадян України опинилися в окупації. Частина виїхали на
15:41
18-Сер-2022
ЄС скоординував доставку понад 60 000 тон життєво необхідної допомоги для України

Станом на сьогодні ЄС скоординував доставку Україні 66 224 тон негрошової допомоги

15:36
18-Сер-2022
За сприяння ЄС Україна запустила Державний аграрний реєстр - ДАР, онлайн платформу для підтримки фермерів

Міністерство аграрної політики та продовольства України 12 серпня 2022 року запуст

15:27
18-Сер-2022
Загрозливі ознаки: коли час звертатися по психологічну підтримку

Складність проблем із психічним здоров’ям можна оцінити за тим, як

20:24
16-Сер-2022
Пенсіонери із Херсону передали на ЗСУ гроші, видані російськими окупантами
Про цей випадок розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Собол
13:40
16-Сер-2022
Підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччині
1. Повідомляється, що підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччи
20:53
15-Сер-2022
Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Ой, дякуємо! Ми не голодні!
- Н
21:01
14-Сер-2022
Дієва арифметика від мелітопольського підпілля
Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює по
20:54
14-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Ватутіна знову стала Українським хутором?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
20:23
13-Сер-2022
Подоляк: "Україна застосовує тактику "пурхати як метелик і жалити як бджола"
Михайло Подоляк зазначив, що контратаки ЗСУ ведуться не великими колонами техніки, як
Усі новини