реклама партнерів:
Головна » 2017 » Листопад » 21 » Благодійний марафон «Промінь надії» зібрав майже 125 тис.грн на придбання лінійного прискорювача для онкохворих

Благодійний марафон «Промінь надії» зібрав майже 125 тис.грн на придбання лінійного прискорювача для онкохворих


2017 » Листопад » 21
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 239
ПОДІЇ


124 777 тисяч гривень – із такою сумою на фінішну пряму вийшов благодійний вечір-марафон «Промінь надії», що відбувся 20 листопада в Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.
Такий творчий захід – це спільна ініціатива Чернігівської ОДА, Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

У музичну канву благодійного вечора вплели свою неповторну майстерність та вклали душу найкращі творчі колективи та митці нашого Сіверського краю. Серед них - творчі сузір’я та найталановитіші зірки Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка, обласного Молодіжного театру, обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, Чернігівського музичного коледжу ім.Л.Ревуцького, творчої ініціативи THEATRUM MUNDI, Театру естради «Феєрія» та шоу-балету «Ярмарка».

Під час заходу збирали кошти всім миром на придбання додаткового обладнання для повноцінного функціонування лінійного прискорювача. Йдеться про дозиметричне устаткування та комп’ютерний томограф. Нагадаємо, що загальна вартість проекту будівництва корпусу під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійний прискорювач - складає 107 мільйонів гривень.
Як акцентував увагу присутніх головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, спільними зусиллями – коштом народних депутатів, бюджетів держави, області, міст Чернігова та Ніжина, районів та територіально-об’єднаних громад - вдалося назбирати 82 мільйони гривень.

Як зазначив начальник Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко, даний захід лише старт доброї справи. Благодійну естафету підхопили міський Палац культури, де вже 26 листопада відбудеться черговий благодійний марафон на користь онкохворих. Культурно-мистецькі заходи та благодійні аукціони пройдуть як у Чернігові, так і в області.
Запустити в роботу лінійний прискорювач планують вже навесні.Щорічно лише в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2500 хворих, з яких близько 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

За останні 20 років гамма-терапевтичне обладнання, яким укомплектовано онкодиспансер, цілком вичерпало свій технічний ресурс і нагально потребує заміни (термін експлуатації джерел гамма-терапевтичних апаратів — 5 років).

Наразі відділення променевої терапії онкодиспансеру оснащене двома апаратами для проведення дистанційної променевої терапії: РОКУС-М (1983 рік випуску) та АГАТ-Р1 (1990). Апарати працюють у три зміни, проводять у середньому 37 сеансів за зміну, що значно перевищує рекомендоване навантаження на апарат. Крім того, впродовж останніх 18 років медичні заклади області не отримували нових апаратів для проведення променевого лікування.

На даний час орієнтовна закупівельна вартість джерела гамма-терапевтичного випромінювання складає близько 8,5 мільйона гривень. Єдиним виробником таких джерел була до цих пір Російська Федерація. І це не єдина проблема: після закінчення терміну експлуатації таке джерело потребує вкрай спеціалізованого фахового захоронення. Гамма-терапевтичний апарат завжди є носієм потужного джерела радіоактивного випромінювання, яке може бути потенційно небезпечним при техногенних катастрофах, нефаховому використанні тощо.

Сучасною альтернативою гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації є лінійний прискорювач. На відміну від гамма-терапевтичного апарату він не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, тому не несе загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Згідно рекомендацій ВОЗ, потреба в лінійних прискорювачах складає 1 апарат на 300 000 населення. Натомість у державних лікувальних установах України працюють лише 17 лінійних прискорювачів.
Оснащення відділення променевої терапії лінійним прискорювачем надасть можливість забезпечити безперервну роботу апаратів без потреби заміни джерел випромінювання.
Орієнтовна потреба на придбання лінійного прискорювача та устаткування до нього — 107 мільйонів гривень.

Цього року, 5 липня, підписано Меморандум про наміри щодо співробітництва між Чернігівською ОДА, обласною радою, Чернігівською міською радою та народними депутатами України щодо сприяння забезпеченню високовартісним медичним обладнанням (а саме лінійним прискорювачем) КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер».

Придбання сучасного радіотерапевтичного комплексу для Чернігівського обласного онкологічного диспансеру надасть можливість:
– значно покращити якісь надання медичної допомоги онкологічним хворим;
– підвести більш високі дози опромінення на область пухлини та зменшити опромінення оточуючих здорових тканин;
– зменшити термін перебування хворих у стаціонарі та тривалість курсу реабілітації в амбулаторних умовах;
– підвищити результати лікування онкологічних хворих, зменшити променеві ускладнення;
– знизити ризик інфекційних ускладнень після курсу променевої терапії.

Наразі обласна влада, народні обранці України та депутати області займаються вирішенням питання придбання цього медобладнання та будівництва приміщення під нього. Так, цього року на реалізацію масштабного проекту спрямовано кошти:
• Державного фонду регіонального розвитку в сумі 40 мільйонів гривень,
• співфінансування з обласного бюджету — 4,4 мільйона гривень,
• кошти об’єднаних територіальних громад та меценатів – 37,6 млн. гривень.

Зазначена сума – 82 мільйони гривень – дозволила придбати лінійний прискорювач «Еlekta» та розпочати будівництво приміщення під сучасне радіологічне обладнання.
Втім дефіцит коштів у 25 млн. гривень унеможливлює придбання комплектуючих складових – дозиметричного обладнання та комп’ютерного томографа.

--------------------------------------------------------------------------

Ми будемо вкрай вдячні всім і кожному, хто опікується проблемами онкохворих і зробить посильний внесок у спільну справу, спрямовану на одужання наших рідних, близьких, друзів, знайомих.
Лише разом ми можемо здолати рак!

Наші реквізити:
р/р 31557301121263
у ГУДКСУ в Чернігівській області
МФО 853592
код за ЄДРПОУ 02006065
Призначення надходжень:
На придбання лінійного прискорювача з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення КЛПЗ "ЧООД"

За більш детальною інформацією можна звернутися:
КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер»

• 14029, м. Чернігів, просп. Миру, 211;
• тел./факс (04622) 5-30-07, 5-99-55;
• (04622) 5-90-08, 72-32-72 - бухгалтерія.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:42
16-Бер-2018
Збройні сили повинні бути не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території
Президент Петро Порошенко вирішив призначити на посаду командувача Об’єднаних сил зас
20:22
16-Бер-2018
Віталій Портников: військовий переворот - не фантастика
Нездатність українського суспільства усвідомити реальність іноді просто вражає
16:22
15-Бер-2018
Безкоштовний проїзд скасовується
Уряд скасував безкоштовний проїзд усіма видами транспорту і ввів монетизацію пільг на
14:13
15-Бер-2018
Савченко закликала українців та військових до держперевороту
Народний депутат Надія Савченко закликає українців і військових повалити "злочинну вл
13:38
15-Бер-2018
У Чернігові відбудеться благодійний захід на честь загиблих співробітників СБУ
У суботу, 17 березня 2018 року, у Чернігівському обласному філармонійному центрі відб
15:59
14-Бер-2018
Як в Чернігові відзначили 8 березня?
Всі ми любимо своїх жінок і завжди так хочеться радувати їх і дивувати. А тим більше
13:51
14-Бер-2018
Міф про зміни у порядку поховання в Україні. Роз'яснення юриста
Днями усю країну облетіла новина: ніби-то поховати померлого родича тепер можна виклю
13:24
14-Бер-2018
Презентовані нові обігові монети 1, 2, 5 та 10 гривень (ФОТО)
Національний банк України відповідно до політики оптимізації готівкового обігу Україн
20:37
13-Бер-2018
На Чернігівщині місцевий житель здався СБУ
Співробітники Чернігівського управління СБУ викрили спробу вербування спецслужбами Ро
19:39
13-Бер-2018
Помер відомий український телеведучий та журналіст Олесь Терещенко
12 березня ввечері помер відомий український журналіст та телеведучий Олесь Терещенко
Усі новини