реклама партнерів:
Головна » 2018 » Жовтень » 23 » «Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»

«Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»


2018 » Жовтень » 23
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 133
КУЛЬТУРА


19-20 жовтня у місті Вінниця відбулась Міжнародна конференція «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація», яку проводив Український центр культурних досліджень спільно з Міністерством культури України за підтримки Асоціації міст України. У ній взяв участь почесний президент Міжнародної Ради з охорони пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз.

Мета конференції: ознайомлення та обговорення питань розвитку глобальних тенденцій збереження культурної спадщини, що актуалізувались протягом останніх десятиліть, комплексного підходу до збереження культурної спадщини у тому числі у випадку збройного конфлікту.
У рамках конференції відбулася презентація вперше здійсненого перекладу українською мовою керівних настанов до реалізації Конвенції про охорону світової культурної і природної спадщини 1972 року.

«Культурна спадщина України — це не лише популярні серед туристів замки та музеї, що вже нині зачаровують відвідувачів багатством української духовної та матеріальної культури, але й той глибинний пласт поки що невідомих пам’яток, що потребує актуалізації, реставрації та подальшого збереження», — зі вступним словом привітав всіх присутніх начальник Управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов.

Почесний президент ICOMOS Густаво Араоз присвятив свій виступ «Культурній спадщині у XXI столітті».
«Культурна спадщина не здатна генерувати або покращувати економічний дохід. Стале збереження — це те збереження, яке дозволяє майбутнім поколінням насолоджуватися спадщиною без компромісів. Це означає, що ми не можемо допустити незворотні зміни у місцях спадщини. Маємо проаналізувати бачення як зберігати надбання минулого, яке було в XX столітті (коли почався рух за збереження) і окреслити завдання, як це має бути у XXI столітті», — підкреслив Густаво Араоз.

«Нині до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО внесено понад 1100 об’єктів. Україна представлена лише сімома пам’ятками, що складає 0,6 %, хоча потенціал маємо достатньо великий, — зазначила генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. — Серед головних претендентів культурні ландшафти Чернігова, центр Одеси, степовий біосферний заповідник Асканія Нова, українські обсерваторії, пам’ятки анексованого Криму, які у жалюгідному стані. На жаль, в силу різних обставин робота в цьому напрямку відбувається повільно. Але завдяки новим змінам до закону України про охорону культурної спадщини, передбачається створення органу управління об’єктами ЮНЕСКО, а це дає шанс на пожвавлення роботи у цьому напрямку, адже до цього часу це була лише місцева або громадська ініціатива. Конференція покликана з’ясувати ситуацію і напрацювати дорожню карту, як нам рухатися далі у питаннях розвитку збереження культурної спадщини, у тому числі у випадку збройного конфлікту».

Про стан та перспективи включення об’єктів культурної спадщини Чернігова до Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО розповіла Інна Непотенко, кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Після виступів, зазначених у порядку денному, конференція продовжила роботу у формі дискусійних панелей.
Спеціалісти пам’яткоохоронної сфери обговорили також низку наріжних питань і проблем у сфері охорони культурної спадщини. Відбувся круглий стіл «Репрезентація України у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: сучасний стан об’єктів та перспективні напрямки роботи».

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:25
12-Лис-2018
В цей день народився український філолог-славіст, історик, фольклорист, перекладач, письменник, видавець Осип Бодянський
1808, 12 листопада – у с. Варва на Чернігівщині народився Осип Бодянський – українськ
15:32
12-Лис-2018
У Керчі вже не раді бути частиною РФ
Мешканці окупованого російськими військами міста Керч жаліються на життя після анексі
21:42
10-Лис-2018
Фейкові вибори на Донбасі: ЄС готує санкції для «переможців» (ВІДЕО)
Євросоюз закликає не проводити "псевдовиборів" на окупованих територіях Донбасу і пог
20:56
10-Лис-2018
Знов жалоба… Знов втрата сина Чернігівщини…
9 листопада 2018 року, в зоні проведення Операції Об’єднаних сил внаслідок вогнепальн
21:46
09-Лис-2018
Луценко залишається генеральним прокурором
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що залишається працювати на посаді.
11:22
08-Лис-2018
«Чернігів стародавній» запрошує на виставку «Невідома війна» (до 100-річчя завершення Першої світової війни)
Виставка з приватної колекції Володимира Руденка «Невідома війна» (до 100-річчя завер
10:08
08-Лис-2018
Сучасні випробування керованих ракет
На одному з військових полігонів Збройних Сил України 1 листопада цього року фахівцям
09:50
08-Лис-2018
Світ продовжує відкривати очі на злочини комуністів в Україні
Так, 7 листопада українське закордонне дипломатичне відомство (VPC) повідомило, що вж
18:22
07-Лис-2018
Швидка заявка на кредит онлайн - сучасний підхід до оформлення кредиту

Щоб відкрити кредит, не потрібні ксерокопії аб

20:20
05-Лис-2018
Чому Порошенко не потрапив до списку санкцій Росії
Голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов заявив, що лідерові Росії Воло
Усі новини