реклама партнерів:
Головна » «Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»

«Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
19-20 жовтня у місті Вінниця відбулась Міжнародна конференція «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація», яку проводив Український центр культурних досліджень спільно з Міністерством культури України за підтримки Асоціації міст України. У ній взяв участь почесний президент Міжнародної Ради з охорони пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз.

Мета конференції: ознайомлення та обговорення питань розвитку глобальних тенденцій збереження культурної спадщини, що актуалізувались протягом останніх десятиліть, комплексного підходу до збереження культурної спадщини у тому числі у випадку збройного конфлікту.
У рамках конференції відбулася презентація вперше здійсненого перекладу українською мовою керівних настанов до реалізації Конвенції про охорону світової культурної і природної спадщини 1972 року.

«Культурна спадщина України — це не лише популярні серед туристів замки та музеї, що вже нині зачаровують відвідувачів багатством української духовної та матеріальної культури, але й той глибинний пласт поки що невідомих пам’яток, що потребує актуалізації, реставрації та подальшого збереження», — зі вступним словом привітав всіх присутніх начальник Управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов.

Почесний президент ICOMOS Густаво Араоз присвятив свій виступ «Культурній спадщині у XXI столітті».
«Культурна спадщина не здатна генерувати або покращувати економічний дохід. Стале збереження — це те збереження, яке дозволяє майбутнім поколінням насолоджуватися спадщиною без компромісів. Це означає, що ми не можемо допустити незворотні зміни у місцях спадщини. Маємо проаналізувати бачення як зберігати надбання минулого, яке було в XX столітті (коли почався рух за збереження) і окреслити завдання, як це має бути у XXI столітті», — підкреслив Густаво Араоз.

«Нині до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО внесено понад 1100 об’єктів. Україна представлена лише сімома пам’ятками, що складає 0,6 %, хоча потенціал маємо достатньо великий, — зазначила генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. — Серед головних претендентів культурні ландшафти Чернігова, центр Одеси, степовий біосферний заповідник Асканія Нова, українські обсерваторії, пам’ятки анексованого Криму, які у жалюгідному стані. На жаль, в силу різних обставин робота в цьому напрямку відбувається повільно. Але завдяки новим змінам до закону України про охорону культурної спадщини, передбачається створення органу управління об’єктами ЮНЕСКО, а це дає шанс на пожвавлення роботи у цьому напрямку, адже до цього часу це була лише місцева або громадська ініціатива. Конференція покликана з’ясувати ситуацію і напрацювати дорожню карту, як нам рухатися далі у питаннях розвитку збереження культурної спадщини, у тому числі у випадку збройного конфлікту».

Про стан та перспективи включення об’єктів культурної спадщини Чернігова до Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО розповіла Інна Непотенко, кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Після виступів, зазначених у порядку денному, конференція продовжила роботу у формі дискусійних панелей.
Спеціалісти пам’яткоохоронної сфери обговорили також низку наріжних питань і проблем у сфері охорони культурної спадщини. Відбувся круглий стіл «Репрезентація України у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: сучасний стан об’єктів та перспективні напрямки роботи».Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини