реклама партнерів:
Головна » 2018 » Жовтень » 23 » «Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»

«Чернігів стародавній» взяв участь у Міжнародній конференції «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація»


2018 » Жовтень » 23
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
19-20 жовтня у місті Вінниця відбулась Міжнародна конференція «Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація», яку проводив Український центр культурних досліджень спільно з Міністерством культури України за підтримки Асоціації міст України. У ній взяв участь почесний президент Міжнародної Ради з охорони пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз.

Мета конференції: ознайомлення та обговорення питань розвитку глобальних тенденцій збереження культурної спадщини, що актуалізувались протягом останніх десятиліть, комплексного підходу до збереження культурної спадщини у тому числі у випадку збройного конфлікту.
У рамках конференції відбулася презентація вперше здійсненого перекладу українською мовою керівних настанов до реалізації Конвенції про охорону світової культурної і природної спадщини 1972 року.

«Культурна спадщина України — це не лише популярні серед туристів замки та музеї, що вже нині зачаровують відвідувачів багатством української духовної та матеріальної культури, але й той глибинний пласт поки що невідомих пам’яток, що потребує актуалізації, реставрації та подальшого збереження», — зі вступним словом привітав всіх присутніх начальник Управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов.

Почесний президент ICOMOS Густаво Араоз присвятив свій виступ «Культурній спадщині у XXI столітті».
«Культурна спадщина не здатна генерувати або покращувати економічний дохід. Стале збереження — це те збереження, яке дозволяє майбутнім поколінням насолоджуватися спадщиною без компромісів. Це означає, що ми не можемо допустити незворотні зміни у місцях спадщини. Маємо проаналізувати бачення як зберігати надбання минулого, яке було в XX столітті (коли почався рух за збереження) і окреслити завдання, як це має бути у XXI столітті», — підкреслив Густаво Араоз.

«Нині до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО внесено понад 1100 об’єктів. Україна представлена лише сімома пам’ятками, що складає 0,6 %, хоча потенціал маємо достатньо великий, — зазначила генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. — Серед головних претендентів культурні ландшафти Чернігова, центр Одеси, степовий біосферний заповідник Асканія Нова, українські обсерваторії, пам’ятки анексованого Криму, які у жалюгідному стані. На жаль, в силу різних обставин робота в цьому напрямку відбувається повільно. Але завдяки новим змінам до закону України про охорону культурної спадщини, передбачається створення органу управління об’єктами ЮНЕСКО, а це дає шанс на пожвавлення роботи у цьому напрямку, адже до цього часу це була лише місцева або громадська ініціатива. Конференція покликана з’ясувати ситуацію і напрацювати дорожню карту, як нам рухатися далі у питаннях розвитку збереження культурної спадщини, у тому числі у випадку збройного конфлікту».

Про стан та перспективи включення об’єктів культурної спадщини Чернігова до Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО розповіла Інна Непотенко, кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Після виступів, зазначених у порядку денному, конференція продовжила роботу у формі дискусійних панелей.
Спеціалісти пам’яткоохоронної сфери обговорили також низку наріжних питань і проблем у сфері охорони культурної спадщини. Відбувся круглий стіл «Репрезентація України у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: сучасний стан об’єктів та перспективні напрямки роботи».

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
19:13
22-Січ-2022
Продовження гібридної війни: експерти прокоментували ситуацією із зламом Дії
У Мінцифри прокоментували оприлюднене на одному з хакерських форумів оголошення про п
14:55
22-Січ-2022
Фейк на вихідні: в мережі продають дані мільйонів українців з Дії за 15 тисяч доларів
В мережі з’явилась інформація про злам додатку «Дія». Така інформація поширюється у F
16:34
21-Січ-2022
В СБУ вбачають російський слід у хвилі мінувань по всій Україні
Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та кри
Усі новини