реклама партнерів:
Головна » 2010 » Березень » 22 » Чернігівські студенти, медики та депутати об’єднують свої зусилля в боротьбі з ВІЛ/СНІД

Чернігівські студенти, медики та депутати об’єднують свої зусилля в боротьбі з ВІЛ/СНІД


2010 » Березень » 22
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 856
Медицина


Об’єднати свої зусилля вирішили учасники інформаційної зустрічі студентського активу Чернігова з представниками СНІД служб.
Зустріч відбулась за ініціативи та підтримки депутатської фракції Народної Партії в Чернігівській обласній раді. Участь у ній взяли представники студентських парламентів чернігівських вузів, а також Світлана Пасталиця - голова Чернігівської обласної організації Народної Партії, голова депутатської фракції Народної Партії в Чернігівській обласній раді, генеральний директор КП „Ліки України”; Микола Дейкун - головний лікар Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом; Анжела Мойсеєнко – директор Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації „Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” та Юлія Найда – керівник прес-служби депутатської фракції Народної Партії в Чернігівській обласній раді.
Відкриваючи зустріч, Світлана Пасталиця розповіла, що ініціюючи цей захід Народна партія мала на меті поінформувати студентів про небезпеку ВІЛ/СНІД та обговорити, якими можуть бути спільні дії студентських активів, медиків та депутатського корпусу в постійному інформуванні молоді. „Ми занепокоєні тим, якими темпами поширюється ВІЛ/СНІД в Чернігівській області, - наголосила пані Пасталиця. – Нас турбує те, що найчастіше інфікується молодь – та частина населення, на яку ми покладаємо багато надій щодо подальшого розвитку нашої України. І саме з молоддю треба багато працювати для профілактики ВІЛ/СНІД”.
Як повідомив Микола Дейкун, на сьогодні в Чернігівській області офіційно зареєстровано 1942 ВІЛ-інфікованих, а хворих на СНІД – 198 чоловік. Це офіційна статистика. Для того, щоб дізнатися реальну цифру, треба помножити кількість інфікованих та хворих на 10.
Микола Дейкун наголосив на тому, що рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію в Чернігівській області зростає. Так протягом 2009 року він збільшився на 13% у порівнянні з 2008 роком. Щодо районів області, то найбільше хворих зареєстровано в Талалаївському та Щорському районах, а також в містах Прилуки та Чернігів.
Протягом минулого року на диспансерний облік взято 483 ВІЛ-інфікованих. Половина з них - 50,2% інфікувались через вживання ін’єкційних наркотиків, майже 40% - інфікувалися статевим шляхом, решта – діти, народжені від інфікованих матерів. ВІЛ-інфіковані – це переважно люди репродуктивного та працездатного віку – від 15 до 49 років. Їх кількість по відношенню до всіх хворих становить 87%. Серед ВІЛ-інфікованих 47% становлять жінки, 53% - чоловіки.
Окрему увагу Микола Дейкун звернув на медичне обстеження з виявлення ВІЛ/СНІДу. Він наголосив, що його можна пройти в будь-якому медичному закладі області. Щороку на Чернігівщині обстежується близько 130 тисяч чоловік. Так було і минулого року. З такої кількості обстежених 1362 людини виявилися ВІЛ-позитивними. Повний спектр медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Чернігівській області можна отримати в Обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом.
Анжела Мойсеєнко розповіла, що поширення ВІЛ/СНІД – це більше соціальна проблема, аніж медична. І для її вирішення мають об’єднати свої зусилля освіта, медицина, соціальний захист і громадські організації. Фахівці вважають, що лікування – це вже наслідки. А треба постійно приділяти увагу профілактиці.
Юлія Найда розповіла про конкретні Інтернет-ресурси, де можна знайти інформацію про шляхи передачі ВІЛ/СНІД. Також вона звернула увагу студентів на те, що запобіжні заходи з профілактики ВІЛ/СНІД кожна свідома людина має зробити нормою свого життя.
Говорячи про подальшу співпрацю молоді, медиків та депутатів, студенти запропонували проводити інформаційні зустрічі не лише для них, а й для їх батьків. І такі зустрічі мають бути постійними. Як заявила Світлана Пасталиця, Чернігівська обласна організація Народної партії підтримує ініціативу студентів. Перша така зустріч з батьками відбудеться в середині квітня в школі-ліцеї №22.

Джерело: Оксана Клименко

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:47
17-Лис-2019
Легендарний Піаніст Майдану Богдан Дніпров тяжко хворий і потребує допомоги
Один з живих символів Революції Гідності відомий як Піаніст Майдану (він же Богдан Дн
17:50
17-Лис-2019
17 листопада 1869 року на Львівщині народився Климентій Шептицький
17 листопада 1869-го в селі Прилбичі на Львівщині народився Климентій Казимир Шептиць
17:41
17-Лис-2019
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час - Верховна Р
11:23
17-Лис-2019
У Чернігові проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти
15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр наці
17:44
16-Лис-2019
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала СБУ
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала Служба безпеки України за доруче
16:04
16-Лис-2019
У Києві невідомі викрали голову АТ "Укрексімбанк" Олександра Гриценка
Про це повідомляє телеканал "Прямий".
За словами родичів, невідомі забрали йог
16:16
15-Лис-2019
Рішення ЦВК про реєстрацію Володимира В'ятровича депутатом оскаржують у суді
"Давно такого бєспрєдєла, ну і страху, не пам’ятаю. Тепер зрозуміло, чому спікер тягн
15:50
15-Лис-2019
На Донбасі бойовики облаштовують вогневі позиції біля житлових споруд
Бойовики російсько-окупаційних військ облаштовують свої вогневі позиції біля житлових
11:16
14-Лис-2019
В Україні встановили факт знищення Луганського аеропорту російською армією
Російська Федерація у 2014 році обстрілювала Луганський аеропорт ракетами «Точка» зі
10:59
14-Лис-2019
Путін визнав негативний вплив західних санкцій на економіку РФ
У звичній манері, ухиляючись від прямої відповіді і зачіпаючи тему колонізації Марса,
Усі новини