реклама партнерів:
Головна » 2011 » Серпень » 1 » Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у серпні 2011 року

Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у серпні 2011 року


2011 » Серпень » 1
Коментарі: 0 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
2 серпня – День аеромобільних військ.
Свято України. Відзначається щорічно 2 серпня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги аеромобільних військ у зміцненні обороноздатності держави…» згідно Указу Президента України «Про День аеромобільних військ» від 2 серпня 1999 р. № 937/99.

6 серпня – Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.
У серпні 1945 року Сполучені Штати провели атомне бомбардування японських міст Хіросіма і Нагасакі. Переважна більшість загиблих були мирними громадянами. Вибухи в цих містах забрали життя більше ніж 200 тисяч японців.
У цей же день – день бомбардування Хіросіми – за рішенням виконкому Міжнародного руху «Лікарі світу за запобігання ядерній війні» відзначається міжнародний день «Лікарі світу за мир».

7 серпня – День повітряних сил Збройних сил України.
Свято України. Відзначається щороку у першу неділю серпня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення Повітряних Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…» згідно Указу Президента України «Про День Повітряних Сил Збройних Сил України» від 27 червня 2007 р. № 579/2007.
Із встановленням Дня Повітряних Сил Збройних Сил України було відмінено День Військ Протиповітряної оборони.

8 серпня – День військ зв’язку.
Свято України. Відзначається щорічно 8 серпня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги військ зв’язку у зміцненні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День військ зв’язку» від 1 лютого 2000 р. № 154/2000.

9 серпня – Міжнародний день корінних народів світу.
Міжнародний день корінних народів світу встановлено 23 грудня 1994 Генеральною Асамблеєю ООН. Цього дня в 1992 році відбулося перше засідання Робочої групи з корінних народів Підкомісії із заохочення та захисту прав людини.
Перше Міжнародне десятиріччя корінних народів світу, розпочате в 1995 році, допомогло більш чітко почути голос корінних народів в усьому світі та підвищити увагу до проблем корінних народів.

12 серпня – Міжнародний день молоді.
Міжнародний день, що відзначається ООН 12 серпня. Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Форум рекомендував, щоб Міжнародний день молоді було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.
Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 р. Ця рекомендація була підтримана 17 грудня 1999 р. 54 сесією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у резолюції № «A/RES 54/120 I» («Політика та програми, що залучають молодь»), та 12 серпня було оголошено Міжнародним днем молоді. Асамблея також рекомендувала проводити пропагандистські заходи в підтримку Міжнародного дня з підвищення інформованості про Всесвітню програму дій, що стосується молоді, прийнятої в 1995 р.

14 серпня – День будівельника.

Професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, професійне свято працівників будівництва СРСР.
Відзначається щорічно у другу неділю серпня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України…» згідно Указу Президента України «Про День будівельника» від 22 липня 1993 р. № 273/93.

День працівників ветеринарної медицини.
Професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю серпня.
Свято встановлено в Україні «…відзначаючи вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного та епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва і охорони довкілля та підтримуючи ініціативу Міністерства аграрної політики України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників ветеринарної медицини» від 1 листопада 2001 року № 1035/2001.

15 серпня – День археолога.
Професійне свято України. Відзначається щорічно 15 серпня.
Припадає також на Міжнародний день археолога. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи вагомий внесок українських учених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України та на підтримку ініціативи громадськості…» згідно з Указом Президента України «Про День археолога» від 6 серпня 2008 року № 694/2008.
В Україні та Молдові традиція цього свята (як неофіційного) сягає Трипільської експедиції 40-50-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Сергіївна Пассек; її день народження – 15 серпня.

19 серпня – День пасічника.
Професійне свято бджолярів України. Відзначається щороку 19 серпня.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України…» згідно Указу Президента України «Про День пасічника» від 15 серпня 1997 р. № 815/97.

23 серпня – День Державного Прапора України.
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. 24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.
Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
У серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.
Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Відзначається за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства.
На початку третього тисячоліття до цієї дати влада американського штату Огайо приурочила відкриття музею історії рабства.
На острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, проводиться церемонія пам’яті жертв работоргівлі.
Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з самих темних сторінок людської історії.
Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно, як і раніше, існує в нових формах і зачіпає сьогодні мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються на «живий товар» і зазнають експлуатації.
«Нова работоргівля» стала однією з найбільш гострих та широкомасштабних проблем сучасності.

24 серпня – День Незалежності України.

Головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

27 серпня – День авіації.
Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту – День авіації святкується в останню суботу серпня.
Свято встановлено Указом Президента України № 305/93 від 16 серпня 1993 р.

28 серпня – День шахтаря.
Професійне свято працівників вугільної промисловості України. Відзначається щорічно в останню неділю серпня.
День шахтаря вперше відзначався у зв'язку з тим, що в ніч із 30 на 31 серпня 1935 р. шахтар Олексій Стаханов встановив рекорд, що послужив початком стахановского руху.
Для багатьох міст Донбасу День шахтаря є головним святом і відзначається концертами просто неба та народними гуляннями. День міста Донецька відзначається у День шахтаря.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників вугільної промисловості…» згідно з Указом Президента України «Про День шахтаря» від 16 серпня 1993 року № 304/93.

Джерело: "Чернігів стародавній"
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини