реклама партнерів:
Головна » 2009 » Листопад » 24 » До Українського інституту національної пам'яті передано унікальні документи, що відображають життя та діяльність гетьмана П.Скоропадського

До Українського інституту національної пам'яті передано унікальні документи, що відображають життя та діяльність гетьмана П.Скоропадського


2009 » Листопад » 24
Коментарі: 0 ЛЮДИНА. ОСОБИСТІСТЬ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні, 24 листопада, в Музеї гетьманства відбулася передача понад 2000 унікальних архівних документів Служби зовнішньої розвідки України до Українського інституту національної пам'яті та вже згаданого музею.
Участь в заході взяли: Ігор Юхновський – в. о. Голови Українського інституту національної пам'яті, Владислав Верстюк – заступник голови Українського інституту національної пам'яті, Микола Маломуж – Голова Служби зовнішньої розвідки України, Галина Ярова – директор Музею гетьманства.
Документи виявлені і опрацьовані Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України, відповідно до Указу Президента України "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні" і розкривають нові сторінки з життя та діяльності видатного українського діяча – гетьмана Павла Скоропадського.
Микола Маломуж зазначив, що виявлені документи потрапили до МДБ СРСР після капітуляції нацистської Німеччини у 1945 р, а в 1946-1947 рр. – до МДБ УРСР. Всього налічується 2247 документів, більшість з яких є оригінальними і написані українською мовою.
Ігор Юхновський подякував Голові Служби зовнішньої розвідки України за виявлені документи і наголосив на важливості дослідження постаті гетьмана Скоропадського, його державницької діяльності за кордоном.
Переважна більшість документів датуються другою половиною 30-х років, головно – 1935-1939 рр. Частина матеріалів – це листування П. Скоропадського з сином Данилом.
За словами Владислава Верстюка, для науковців найбільшу цінність становлять оригінальні листи гетьмана П. Скоропадського до сина Данила та представників "Союзу Гетьманців Державників" у різних країнах світу. Дотепер більшість з зазначених документів були засекреченими і недоступними для дослідників.
Данило Скоропадський, який, вирішуючи справи Союзу Гетьманців Державників, шукаючи партнерів для фінансування організації, українських видань, які передавали ідеї і переконання гетьманців, а також політичних партнерів для підтримки Союзу, подорожував Канадою і США, Бельгією, Великобританією та ін., постійно інформував батька про стан подій, паралельно описуючи події світового політикуму Старого і Нового світу. Павло Скоропадський, натомість, інструктував його і давав вказівки, як вчинити краще в тому чи іншому випадку, на що звернути увагу в першу чергу.
Частина документів – це переписка Данила Скоропадського з Головним Обозним Канадійської Области Союза Гетьманців Державників Америки Михайлом Гетьманом, який одночасно займався виданням "Українського робітника" – видання Союзу Гетьманців Державників та Головним Отаманом Гетьманських Січей Америки і Канади Олександром Шаповалом про поточні справи.
Неабияку цінність мають окремі матеріали: Виступ Гетьмана П. Скоропадського на святкуванні 22-ї річниці заснування "Українського Союзу Хліборобів-Державників" 1 січня 1943 року, Загальна інструкція "В справі представників гетьманської управи в Америці й Канаді", автором якої є Д. Скоропадський, листування з кліром Греко-католицької церкви за кордоном, який визнавав П.Скоропадського, як українського лідера, та ін. Головною думкою цих документів є: "Ми готові йти на величезні жертви. Ми маємо нашу ясно окреслену думку про те, що треба, щоб Український Нарід міг жити й розвиватися" (Цит за док. Слово ясновельможного пана Гетьмана Павла Скоропадського на святі 22-ї річниці заснування "Українського Союзу Хліборобів-Державників").
Галина Ярова, як директор Музею гетьманства, подякувала за надані документи і зазначила що вони будуть серйозним доповненням вже існуючої експозиції і зможуть краще поінформувати відвідувачів музею про цю видатну постать української історії.

За матеріалами: Українського інституту національної пам"яті

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
Усі новини