Фашизм. Доборолась Україна... У Севастополі проросійські активісти кинули українські підручники до ніг імператриці Катерини Другої. Фото

Близько 150 підручників з історії України, української літератури та російської літератури за 8-й клас були кинуті в ящики з написом "звалище", виставлені біля монумента російській імператриці в центрі міста.
Перед цим учасники акції порвали портрет екс-міністра освіти Івана Вакарчука як "головного ідеолога запровадження в українських школах українізації і фальсифікації української історії".
"Ми вважаємо символічними те, що все це сміття, створене українськими націоналістами, лежить у ніг засновниці нашого міста Катерини Другої. У підручниках з української історії нашим дітям пропагували героїзм бандерівців і культ особи Віктора Ющенка", - заявив один з організаторів акції Андрій Меркулов.
За його словами, у підручниках з української літератури за 8-й клас дітей "примушували вивчати антиросійські твори і вірші, де росіян називають собаками, а в підручниках з російської літератури за 8-й клас дітей намагалися навчити блатному жаргону".
Після акції зібрані підручники відвезли на переробку макулатури. На виручені кошти організатори акції збираються купити підручники з російської літератури в Москві.
Джерело: ТСН

В Симферополе на площади Ленина жгли учебники по истории Украины
За акцией наблюдало около 800 участников митинга, которые под знаменами разных партийных организаций пришли отпраздновать падение режима «оранжевой» власти и высказаться в поддержку за союз Украины с Россией и Белоруссией
Акцию провели активисты Крымской молодежной организации «Прорыв». «Эта инициатива студентов разных вузов Крыма, - пояснила «Сегодня» руководитель движения «Киевская Русь» Надежда Полякова. – Они не хотят мирится с такой «отредактированной» историей страны, где извращены события Великой Отечественной войны и пособники фашистов называются национальными героями». Представителей националистических организацией на площади не было, следовательно акция сожжения обошлась без скандала, но не без конфуза. Сожжение оказалось «символическим». Под сгоревшими обложками-ксерокопиями «Новейшей истории Украины» на самом деле оказались совсем другие книги: учебники по химии и биологии, рассказы Ярослава Гашека и сборник стихов Евгения Елиссева «Лосиный остров», журналы «Вокруг Света» и «Роман-газета»…
Джерело: http://svodka.net
10 травня 1933 р. у Берліні студенти під керівництвом нацистів спалили понад 20 тисяч книг 149 єврейських, соціалістичних і пацифістських авторів, чиї твори суперечили ідеям націонал-соціалізму.
