реклама партнерів:
Головна » 2010 » Квітень » 2 » Донецький суд скасував указ Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері (оновлено)

Донецький суд скасував указ Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері (оновлено)


2010 » Квітень » 2
Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.
Суд також виніс рішення стягнути з державного бюджету України 3 гривні 40 копійок, витрачені на судові витрати, на користь адвоката Володимира Оленцевича, який подав позов про скасування цього президентського указу.
У рішенні суду зазначено, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час візиту до Москви на початку березня пообіцяв розібратися з указами свого попередника щодо героїзації лідерів націоналістів.
Постанову щодо позбавлення Бандери звання Героя було зареєстровано і у Верховній раді (за поданням Компартії).
Натомість сам Віктор Ющенко заявив, що його рішення про присвоєння звань Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу не підлягають відкликанню, і поки своє слово у цьому питанні не скаже Конституційний суд, будь-які подібні спроби будуть незаконними.

Джерело: ТСН

Згідно із законом, Бандера буде автоматично позбавлений звання героя України 12 квітня, якщо відповідач не внесе апеляцію на рішення Донецького окружного адміністративного суду, який у п'ятницю, 2 квітня, визнав відповідний указ екс-президента Віктора Ющенка незаконним.
Про це заявив позивач у справі щодо скасування присвоєння лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Герой України адвокат Володимир Оленцевич
"Указ фактично скасував суд. Через десять днів він автоматично буде недійсним. Якщо не буде апеляції, то президент не повинен нічого робити. Януковичу до цього не треба докладати ніяких зусиль. А якщо його почнуть смикати з приводу скасування указу, то він може спокійно посилатися на рішення суду ", - пояснив Оленцевич.
У свою чергу міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що суд виходив з юридичних, а не політичних підстав у справі про присвоєння Бандері звання Героя і роз'яснив, що судове рішення винесено на тій підставі, що указ Віктора Ющенка суперечив чинному законодавству про державні нагороди. При цьому Лавринович висловив думку, що мало хто буде вивчати текст рішення і звертати увагу на обставини його прийняття.
У той же час відповідаючи на запитання про те, чи можливі в Україні акції протесту у зв'язку з даним рішенням суду, міністр сказав:
"Я розумію, що будь-яке рішення буде використовуватися в корисливих цілях, незалежно від того, яким би це рішення не було. Використовувати історію та історичних осіб у сучасному політичному житті - це не тільки неправильно, а це набагато гірше, це вже за межею добра і зла ", - заявив міністр.
"Справжні герої не вимагають таких кроків від президентів. Я думаю, що і Тарас Шевченко, і Леся Українка, і Ярослав Мудрий не образилися, що їм не присвоєно звання Героя України", - підсумував Лавринович.

У НУНС вважають політичним замовленням рішення суду про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.
Про це заявив заступник лідера фракції НУНС Тарас Стецьків.
"Рішення суду не правове, це було зрозуміло з самого початку. Суд не мав права навіть розглядати таке рішення. Донецькому суду не підсудні такого роду укази президента", - сказав депутат.
Він додав, що це рішення може бути легко оскаржено і, що воно і буде оскаржено в судовому порядку.
Стецьків назвав це рішення "політично заангажованим і політично мотивованим", додавши, що воно є "спробою дати псевдоюридичну можливість" чинному президенту Віктору Януковичу скасувати указ попереднього президента Віктора Ющенка.
"Це чиста політика. Політично заангажоване рішення, і з правової точки зору тут навіть нічого коментувати", - заявив Стецьків.
На його думку, не має значення, хто буде звертатися до суду з апеляцією з цього питання. Він також висловив упевненість, що це буде зроблено обов'язково.
"Це буде зроблено обов'язково. Чи зробить це онук Бандери, або зроблять це народні депутати, не має значення", - підкреслив Стецьків. На його переконання, це рішення Донецького суду "може бути легко скасовано будь-яким іншим судом".

За матеріалами: ТСН

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 sos • 16:44, 03-Квіт-2010
З політичної точки зору це антиукраїнське, антидержавне рішення, яке спрямоване проти української державності і ставить під сумнів легітимність існуючої влади та перебування нинішніх осіб на посадах Президента України, керівників уряду, Верховної Ради тощо. Єдиний вихід із ситуації, який може задовольнити всіх в Україні: судовим рішенням визнати, що всі особи, нагороджені Героєм України, які померли до 24 серпня 1991 р., позбавляються цієї нагороди. Тільки у такий спосіб можна довести, що рішення Донецького апеляційного суду є правомірним і виступає за верховенство права у державі.
avatar

Останні новини

18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
16:46
21-Лип-2021
«Шахтар» зіграє з «Генк» в кваліфікації Ліги чемпіонів
Жеребкування визначило суперника для української команди.
19 липня о 13
Усі новини