реклама партнерів:
Головна » 2009 » Вересень » 14 » Єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон благословив жителів села Жукля до миру і любові до ближніх. Фото

Єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон благословив жителів села Жукля до миру і любові до ближніх. Фото


2009 » Вересень » 14
Коментарі: 4 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
13 вересня 2009 року єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон з архіпастирським візитом відвідав с. Жуклю Корюківського району де у Свято-Покровському храмі очолив Божественну Літургію.
На святкове урочисте богослужіння зібралося практично все село, а маленькі дітки зустріли архіпастиря хлібом-сіллю та побажали владиці многих та благих літ. Але зранку віруючі села не змогли потрапити до свого храму…його заблокували ще у ночі представники Чернігівської єпархії УПЦ Московського Патріархату…
Відомо, що вночі з 12 на 13 вересня близько 4 години ранку представники Чернігівської єпархії УПЦ Московського Патріархату на чолі з прес-секретарем єпархії прот. Захарією Керстюком прибули до храму та намагалися виламати двері храму. Коли виламати двері їм не вдалося – вони заблокували вхід до церкви (один зі священиків МП навіть прив’язав себе до дверей) і віруючі ніяк не могли потрапити до свого храму.
Після прибуття і зустрічі преосвященнійшого владики Іларіона всі присутні пішли до храму і зустріли супротив зі сторони представників УПЦ МП (всіх було близько 50-ти), які не впускали духовенство та віруючих села до їхнього храму. В результаті цієї провокації відбулася сутичка між віруючими села Жуклі та представниками УПЦ МП, під час якої священик МП (ім’я не будемо вказувати з етичних міркувань) застосував на простих людей слізогінний газ.

Слід зазначити, що дехто з представників УПЦ МП були у нетверезому стані, але завдяки мобілізованій дії працівників правоохоронних органів конфлікт завершився мирно, віруючі відігнали провокаторів та під дзвін церковних дзвонів зайшли всією громадою до храму на молитву.
Преосвященнійшому владиці під час богослужіння співслужили: секретар Чернігівської єпархії протоієрей Роман Кіник, благочинний Корюківського району протоієрей Тарас Баїк, благочинний Ніжинського району протоієрей Сергій Чечин, настоятель храму протоієрей Ілля Бідняк та духовенство регіону. З благословення намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря високопреосвященнійшого митрополита Димитрія під час богослужіння співслужив насельник монастиря ієродиякон Фотій (Давиденко). Прикрашав урочисте богослужіння спів архієрейського хору Свято-Катериниського кафедрального собору.
Під час Божественної Літургії єпископ Іларіон рукоположив у сан священика диякона Олега Худаска.
Розкриваючи духовний сенс євангелького благовістя, чернігівський архіпастир закликав всіх мати любов до Бога і ближніх. «Підтверджувати свою віру ділами, справами милосердя, взаємною допомогою один одному, молитвою за ближніх, вміти прощати один одному. До цього треба прагнути, без цього ми не успадкуємо вічного життя» – ось ті тези, які підкреслив єпископ Іларіон у своїй проповіді.
Преосвященнійший владика закликав паству до сугубої молитви за тих, хто їх проклинає, щоб Господь просвітив серця злих, і подав селу мир та Своє благословення.
Завершилося урочисте богослужіння многоліттям та спільною світлиною.

фото: Олександр Ясенчук
Джеерло: прес-служба Чернігівської єпархії

Довідка:

У селі Жукля Корюківського району Чернігівської області є прекрасний трьохпрестольний Свято-Покровський храм. У 2009 році виповнюється 95 років від дня освячення цього храму-красеня. Починаючи з 90-х років ХХ ст. у Жуклі існувала православна громада УПЦ (МП) і були священики, які духовно опікувались селом. Проте останні три роки у селі не було постійного священика, але сюди навідувався священик з сусіднього села, який не звершував регулярно богослужіння у храмі, а лише приїздив для звершення церковних треб (похорони і т.і.). Це звичайно викликало незадоволення з боку як громади так і жителів села Жукля. Громада зверталася до Чернігівської єпархії УПЦ (МП) з проханням про надання постійного священика, але їхнє прохання залишалося без задоволення…
28 серпня відбулися збори громади, під час яких затвердили зміни і доповнення до статуту громади згідно з якими Свято-Покровська парафія с.Жукля Корюківського району Чернігівської області перейшла у підпорядкування Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Незабаром до с.Жукля був направлений священик, якого радісно сприйняли жителі села.
Слід зазначити, що перехід Свято-Покровської громади у юрисдикцію Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбувався відповідно до чинного законодавства України.


Захисники Чернігівської єпархії УПЦ (МП)

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
4 Представник УПЦ КП • 21:02, 15-Вер-2009
Олександр не торопіться судити, Ви можете кидати каміння, але з умовою, якщо Ви без гріха. Віддайте суд - Богові... Це я про Ваші заяви.
Почитайте історію, як відбувалися автокефальні процеси у інших Церквах (наприклад у РПЦ), сходіть на богослужіння до храму УПЦ КП, дослідіть все, а тоді робіть рішення. Не беріть на себе право Бога.
avatar
3 ОЛЕКСАНДР • 18:01, 15-Вер-2009
Покайтесь таКI ГРIХИ МОЖНА ЗМИТИ ТIЛЬКИ КРОВЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ЦЕ Я ЗВЕРТАЮСЬ ДО ПРЕДСТАВНИКIВ УПЦ КП!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
2 Макс • 22:51, 14-Вер-2009
А що на Чернігівщині робить російський монархіст? Треба було його бетоном залити. Попрошу УПЦ КП під час планування подібних акцій ставити до відома українські патріотичні організації Чернігівщини та всієї України, а якби громада була більш малодушною, то втратила би Українська церква красень храм. Слава Україні!
avatar
1 толян • 22:17, 14-Вер-2009
ДЯКУЄМО БОГУ---ЦЕРКОВЬ ВОЗРОЖДАЕТЬСЯ!!!
avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини