реклама партнерів:
Головна » ЄС допомагає українським прикордонникам та митникам оптимізувати роботу в пунктах пропуску через державний кордон

ЄС допомагає українським прикордонникам та митникам оптимізувати роботу в пунктах пропуску через державний кордон


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
28-29 жовтня 2020 р. європейські експерти спільно з експертами Державної прикордонної служби України (ДПСУ) та Державної митної служби України (Держмитслужби) провели першу місію з оцінки у пункті пропуску для автомобільного та залізничного сполучення «Ягодин – Дорогуськ» на українсько-польському кордоні. Ця місія є кроком на шляху до вдосконалення процесів і процедур прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску та є частиною масштабної діяльності в межах проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом.

«Місія з оцінки пунктів пропуску дасть змогу розробити більш цільові рекомендації щодо вдосконалення процедур прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску шляхом посилення міжвідомчої координації та співпраці, що, в свою чергу, має сприяти більш ефективним перевіркам на кордоні та боротьбі з незаконною транскордонною діяльністю та злочинністю», – прокоментував Арунас Адоменас, керівник проєкту EU4IBM.

Під час візиту до пункту пропуску команда міжнародних профільних експертів проєкту EU4IBM та національних експертів ДПСУ і Держмитслужби провели детальний аналіз процедур прикордонного та митного контролю, від моменту в’їзду на митну територію України до моменту виїзду з пункту пропуску. Оцінка також включала аналіз процесів оформлення пасажирів, товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску для автомобільного та залізничного сполучення. Основним завданням є визначення прогалин та розробка рекомендацій, що дозволять скоротити затрати часу та ресурсів на відповідні процеси у пунктах пропуску та водночас забезпечать швидкий та безпечний перетин кордону для осіб і товарів. Окрім цього, команда з оцінки працювала над аналізом поточної ситуації у пункті пропуску для подальшої розробки пропозицій щодо зразкових пунктів пропуску та збирала інформацію про наявність, стан і потреби в технічному обладнанні.

Аналогічні місії заплановані до пунктів пропуску для повітряного та морського сполучення та будуть проведені командою експертів проєкту найближчими тижнями. Результатами відповідних місій стануть комплексні рекомендації щодо вдосконалення прикордонних та митних перевірок у пунктах пропуску через державний кордон, розробка концепцій зразкових пунктів пропуску та оцінка потреб в обладнанні та інфраструктурі, що будуть представлені ДПСУ та Держмитслужбі в наступні кілька місяців.

«Результати оцінки в пунктах пропуску сприятимуть реалізації національної політики щодо інтегрованого управління кордонами в Україні, що має на меті забезпечення функціонування відкритих і, в той же час, добре контрольованих та безпечних кордонів», – відзначив Ксав’є Камю, керівник секції «Ефективне врядування та демократизація» Представництва ЄС в Україні.

Результати також послугують основою для більш ефективної національної політики щодо інтегрованого управління кордонами, раціоналізованого прикордонного контролю, більш точного аналізу ризиків, кращої міжвідомчої і транскордонної координації та обміну інформацією із сусідніми країнами. Як результат, українські громадяни отримають переваги від більшої мобільності, а національні економічні оператори – від тісніших економічних зв’язків із глобалізованим світом. Все це – у поєднанні із вищим рівнем безпеки кордонів та попередженням транскордонної злочинності.

Довідкова інформація:
Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом та втілюється Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD), спрямований на підтримку впровадження реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики Європейського Союзу в рамках Стратегії інтегрованого управління кордонами України. Проєкт впроваджується з грудня 2019 р. до червня 2022 р.

EU Delegation to Ukraine


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини