реклама партнерів:
Головна » Година історичної пам'яті до Дня пам'яті Героїв Крут у Чернігівській міській бібліотеці

Година історичної пам'яті до Дня пам'яті Героїв Крут у Чернігівській міській бібліотеці


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 січня у Чернігові в Центральній міській бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського міської централізованої бібліотечної системи проведено годину історичної пам'яті "Тут України юнь свята, за Україну полягла" з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут.
У заході взяли участь заступник Чернігівського міського голови з гуманітарних питань Анна Романова, представники органів державної виконавчої влади, працівники закладів культури, ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
За пропозицією модератора заходу, головного бібліотекаря Наталії Скирської присутні вшанували пам'ять Героїв Крут та всіх захисників Вітчизни хвилиною мовчання.
Представник Українського інститут національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко розповів про бій під Крутами 29 січня 1918 р. у контексті Української революції та народження Української держави - Української Народної Республіки. Зокрема, він дав співвідношення протиборчих сторін. Українські війська: 450-500 юнаків (курсантів) військового училища ім. Б.Хмельницького, 116-130 вояків-добровольців - 1-ша сотня Студентського Куреня січових Стрільців, 20 старшин (офіцерів) і десь до 80 вояків - загонів Вільного козацтва з Ніжина та навколишніх сіл. Командував військами досвідчений офіцер-фронтовик Аверкій Гончаренко. З важкого озброєння вони мали 16 кулеметів і одну 76-мм гармату на залізничній платформі.
Радянські війська: 4-6 тис. вояків, які складалися з червоногвардійців, балтійських матросів, солдатів-фронтовиків. Очолив більшовицькі війська колишній царський полковник Михайло Муравйов. З важкого озброєння вони мали бронепоїзд, не менше двох артилерійських батарей, кілька десятків кулеметів.
За наслідками бою, українські втрати склали до 300 чол., з них 140 вбитих; радянські втрати - 300 вбитих і 1200 поранених. Ближче до вечора того дня українські війська організовано відступили, забрав усіх знайдених вбитих і поранених, розібрали залізничну колію і виїхали в напрямі Києва, де на станції Бобрик з'єдналися з військами на чолі з Симоном Петлюрою. А більшовицькі війська змушені були ще дві доби залишатися на станції Крути.
Найтрагічнішою подією в історії бою під Крутами, підкреслив С.Бутко, став розстріл 30 українських вояків-студентів, серед яких були і гімназисти. Під час бою вони були в резерві і під час відступу заблукали і потрапили у полон. Командування радянськими військами дало такий наказ, який і в той час кваліфікувався як військовий злочин проти полонених за міжнародним правом, під враженням власних втрат під час протиборства.
Завідуюча відділом бібліотеки Ольга Гайова познайомила учасників з книжковою виставкою "Трагедія Крут через призму минулого і сучасного". Вірш про Героїв Крут прочитала завідувач відділом бібліотеки Світлана Брагінець. Ліцеїсти щиро подякували організаторам за проведений захід.

Джерело: Головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської ОДАМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
12:11
16-Лип-2024
До 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України
16 липня Україна відзначає 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет
14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
Усі новини