реклама партнерів:
Головна » 2018 » Жовтень » 18 » Комедією «Скапен» розпочався 93-й театральний сезон у Чернігівському драмтеатрі ім.Т.Г.Шевченка #chernihivtheatre

Комедією «Скапен» розпочався 93-й театральний сезон у Чернігівському драмтеатрі ім.Т.Г.Шевченка #chernihivtheatre


2018 » Жовтень » 18
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
16 жовтня у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка #chernihivtheatre стартував 93-й театральний сезон, який цьогоріч розпочався прем’єрним показом комедії «Скапен» за п’єсою Мольєра у постановці художнього керівника театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Проте, на глядачів, які налаштувалися на перегляд легкої розважальної комедії-фарсу, очікувала несподівана зустріч – на початку вистави з глибокодумними спостереженнями щодо схожості храму мистецтва, себто театру, з духовним храмом, з філософськими роздумами «Про природу речей»… Поступово перед глядачем проявлялася велична постать засновника класичної французької комедії Мольєра – водночас автора п’єс і режисера вистав, директора «Блискучого театру» у Парижі і талановитого актора, виконавця ролей ханжив чи пройдисвітів у своїх спектаклях. Упродовж всього театрального вечора образ Мольєра був незримо присутній у сценічному дійстві – штрихами його біографії, світоглядними позиціями автора п’єси, відображеними у монологах Скапена. Присутність Мольєра звучала у багатомірному образі головного героя (арт. Сергій Лефор), який то розповідав глядачам про складну долю великого комедіографа, то звертався до залу з напрочуд сучасними узагальненнями щодо стану «нашого правосуддя» або руйнівних наслідків наклепів і брехні… А ще з певною долею іронії брав участь у сценах комедійної історії про двох закоханих юнаків, яка стала яскравою ілюстрацією талановитості Великого комедіографа.

Глядачі таки отримали можливість досхочу насміятися над перипетіями екзальтованого і полохливого Октава (арт. Сергій Пунтус), до нестями закоханого у чарівну, але бідну Гіацинту (арт. Катерина Ткачук). Захоплено спостерігали за бійками войовничого Леандра (арт. Євген Бондар), що уподобав викрадену циганами у дитинстві Зербінетту (арт. Ольга Ярошенко). Нестримні вибухи сміху викликала поява на сцені батьків обох молодиків – самозакоханого імпозантного Арганта (засл.арт.України Олександр Куковєров) та самовпевненого і скупого Жеронта (нар.арт.України Валентин Судак). Гідну партію в цьому комедійному ансамблі зіграв і слуга Октава Сильвестр (арт. Микола Лемешко), який своєю простакуватою вдачею підкреслював кмітливість і вигадливість Скапена.

Окрему увагу глядачів привертали загадкові театральні Музи (засл.арт.України Оксана Гребенюк, артистки Світлана Бойко, Діна Лобур, Тетяна Шумейко), які час від часу виникали у вищих сферах понад розгорнутими парусами удачі, спонукаючи головного героя до глибоких роздумів, щирих почуттів та важливих рішень. Їхній оригінальний вокальний супровід влучно розставляв емоційні акценти у кожній ситуації, в яку потрапляли дійові особи спектаклю.

Надзвичайно захоплююче враження справляли декораційні конструкції – плід спільних пошуків художника-сценографа та режисера-постановника, в яких підняті вітрила то наповнювалися вітром, то опускалися, відкриваючи глядачам рухливі сфери світобудови, на яких залежно від освітлення проявлялися маски та розташовувалися театральні Музи – провідники вищих небесних сил. Функціонально рухома сценографія та художній варіант вишуканих старовинних костюмів (художник по сценографії та костюмах Алія Байтенова) гармонійно взаємодіяли на сцені з оригінальним музичним оформленням – від класичних акордів клавесину до акапельного співу квартету театральних Муз (хормейстер Світлана Філін).

Публіка з прихильністю поставилася до творчого бачення режисером-постановником образу Скапена, який прагнув допомагати і робити добро іншим, навіть не отримуючи за це простої вдячності. Його планида, як і покликання Великого комедіографа, – бути носієм світла і радості для людей, як це і сталося цього вечора, проведеного у товаристві Мольєра.

Вдячні глядачі, стоячи, дружними оваціями вітали творців вистави з успішною прем’єрою, вручали їм букети квітів. Приєднуючись до глядацьких вітань, побажаємо комедійній виставі «Скапен» за п’єсою Мольєра тривалого сценічного життя, а шанувальникам театрального мистецтва – нових приємних зустрічей упродовж всього 93-го театрального сезону.

Досить неординарною подією завершилась театральна прем'єра під час відкриття 93 сезону - освідчення на сцені. Двоє молодих людей, при переповненій залі, освідчились в любові. Сергій запевнив Ірину, що буде її кохати все життя. Тож бажаємо, щоб у сімейному житті медовий місяць тривав вічно!Фото: Віктор Кошмал
Посилання на сайті театру
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:01
28-Січ-2022
Національний спротив: з нового року в Україні набрав чинності новий Закон
З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву»,
14:44
28-Січ-2022
Який дім краще вибрати: одно- чи двоповерховий?

Приватні будинки зводяться в одно- та двоповерховому варіантах. Часто охочим придб

13:50
28-Січ-2022
Росія використовує Білорусь як буферну зону своїх геополітичних амбіцій
Якщо Росію вже давно можна порівнювати з купкою людей із так званого кооперативу «Озе
17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
Усі новини