реклама партнерів:
Головна » 2020 » Квітень » 16 » На Росії виникли серйозні проблеми з посівною: чи чекати загострення на Донбасі восени?

На Росії виникли серйозні проблеми з посівною: чи чекати загострення на Донбасі восени?


2020 » Квітень » 16
Автор: Експерт
Коментарі: 0
Переглядів: 310
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Карантинні заходи викликали проблеми в економіці багатьох країн, в тому числі і у Росії, яка розв'язала війну проти України.

Аналітик Юрій Федоренко відзначає, що росіяни відчувають труднощі з посівною, однак відлуння цих проблем може зачепити й Україну.

«Глава Мінсільгоспу Росії Дмитро Патрушев під час наради президента Володимира Путіна з членами уряду 1 квітня запевнив, що, незважаючи на ситуацію, що склалася, будь-яких значних проблем при проведенні посівної немає. "Оголошені в РФ вихідні через пандемію не поширюються на працівників сільського господарства", - заявив в ході онлайн-прес-конференції, присвяченій початку весняних польових робіт, перший заступник міністра сільського господарства РФ Джамбулат Хатуов. 4 квітня Дмитро Патрушев підписав документ, який дозволяє почати посівні роботи. Однак папір носить лише рекомендаційний характер. Все начебто під контролем. Але ... Не дивлячись на заяви чиновників Кремля про те, що посівна кампанія в РФ ніяк не постраждає від карантину у зв'язку з COVID-19, в південних регіонах вже почалися проблеми. Сільгоспвиробники говорять про труднощі з отриманням дозволів на роботу для фермерів і перепусток для техніки. Крім того, з'являються скарги на неможливість отримати редити для фінансування посівної кампанії через перехід співробітників банків на віддалений режим роботи », - пише експерт.

Експерт акцентував увагу на слова директора великого агрохолдингу «Совекон» Андрія Сизова про те, що в Краснодарському краї ліміт перепусток - для юридичних осіб їх лічені одиниці. В результаті сотні працівників не можуть вийти на роботу. Крім того, формат перепусток змінюється мало не кожні два дні. У підсумку, додає він, величезні ресурси відволікаються на отримання нових документів.

«Ще серйознішы проблеми у малих агрофірм і фермерських господарств. Після оголошення неробочих днів і режиму самоізоляції аграрії по всій країні залишилися без насіння і саджанців, оскільки компанії, що виробляють та реалізують продукцію, не мають можливості працювати в умовах пандемії. Асоціація незалежних насіннєвих компаній вже направила звернення з проханням внести ці товари в список предметів першої необхідності до міністра сільського господарства Дмитру Патрушева», - підкреслив аналітик.

Він зазначив, що для багатьох росіян в умовах кризи посадка насіння життєво необхідна. «Люди практично не можуть їх купити. Всі магазини закриті. Доступні тільки інтернет-продажі. Але не всі пенсіонери готові купувати посадковий матеріал таким чином. Склади мають право працювати, а фасувальні цехи ні. Є проблеми з упаковкою насіння. Робочим насіннєвих виробництв доводиться працювати на дому, немає контролю і знижується обсяг», - пише Федоренко.

«Ще одна кричуща проблема - заборона на в'їзд для іноземців і складності з їх переміщенням по Росії. Це може стати причиною дефіциту робочої сили для сезонних сільськогосподарських робіт. З проблемою збору врожаю вже зіткнулися виробники ягід і овочів, такий же ризик існує для садівників і картопляних господарств. З 18 березня по 1 травня уряд заборонив в'їзд в Росію іноземним громадянам і особам без громадянства. При цьому обмежитися місцевими жителями учасникам ринку не вдасться: для прибирання потрібно 20 осіб на 1 га, а багато ферм значно віддалені від населених пунктів. У центральній Росії проблема з сезонними робітниками виникне на початку червня. З проблемою також зіткнулися виробники овочів, фруктів і грибів. При зборі врожаю овочів з відкритого ґрунту і картоплі восени також використовується праця сезонних робітників», - аргументує фахівець.

«Забезпечення повноцінною роботою аграріїв - питання виживання не тільки великих виробників, агрофірм та фермерських господарств, а й простих росіян. Тому зрив посівної і практично неможлива плідна робота окремих галузей АПК ставить під загрозу економічну і соціальну стабільність Росії. І це загрожує не тільки дестабілізацією внутрішньої ситуації нашого "сусіда". На жаль, історично підтверджено зростання агресивних намірів Кремля в умовах загострення внутрішньої ситуації в країні. Економічний спад, зростання безробіття і підвищення цін на соціально значущі категорії продуктів, до яких, в першу чергу, відносяться продукти АПК, може привести до чергової спроби "пошуку винних" і відволікання уваги населення методами зовнішньої експансії. А ми знаємо, що заради збереження влади Кремль готовий піти на будь-які кроки», - озвучив свій прогноз аналітик.

Джерело – «Факты»
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
17:41
29-Лип-2020
Заява Представництва Європейського Союзу щодо нещодавніх подій на Кримському півострові
Тривалі зусилля Російської Федерації з підриву суверенітету і територіальної ціліснос
19:04
27-Лип-2020
День хрещення Київської Русі-України в контексті війни з російським імперіалізмом
28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Україна відзнача
14:09
27-Лип-2020
Європейський Союз надає допомогу постраждалим від повеней в Україні
У відповідь на найбільші за останні 50 років повені, що вразили західні регіони Украї
13:29
27-Лип-2020
Вишукана іронія Фолькера Маасена
Чернігів продовжує дивувати і вражати своїми чудовими книжками. От нещодавно у видавн
09:36
26-Лип-2020
У Севастополі стрімко міліє водосховище, російська окупаційна влада шукає воду
У Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище. Про це повідомляє кореспонден
Усі новини