реклама партнерів:
Головна » 2010 » Січень » 5 » На Тернопільщині у селі Мусорівці загострився конфлікт між місцевими жителями та представниками УПЦ МП

На Тернопільщині у селі Мусорівці загострився конфлікт між місцевими жителями та представниками УПЦ МП


2010 » Січень » 5
Коментарі: 15 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
3 січня 2009 р. в с. Мусорівці знову сталося загострення конфлікту між місцевими жителями та представниками Московського Патріархату.
Нагадаємо, що переважна більшість – три чверті – жителів цього невеликого села, розташованого в десяти кілометрах від Збаража Тернопільської області, ще кілька місяців тому виявили своє бажання бути вірними Київського Патріархату.
Громада всім селом будувала новий храм, думаючи, що він буде належати справді Українській Православній Церкві. Але під час візиту в Україну Московського Патріарха Кирила віруючі з подивом довідалися, що їхня громада належить до тієї Церкви, яку очолює цей ієрарх – тобто до Московського Патріархату. З виступів Патріарха вони зрозуміли, що належать не до Української, а до єдиної Російської Церкви. Саме ці виступи і стали поштовхом до того, що більшість жителів села прийняли рішення, щоб їхній новозбудований храм був освячений для правдивої Української Церкви, тобто для Київського Патріархату.
Хоча храм фактично збудований, але він ще не отримав відповідних державних документів та дозволу на експлуатацію. Цей факт викликає занепокоєння, адже на Тернопільщині вже було два випадки, коли новозбудовані храми обвалилися через недодержання правил при їхньому будівництві. Проте, довідавшись про намір жителів села бути вірними Київського Патріархату, архієпископ Московського Патріархату Сергій, проти волі більшості громади, освятив храм, щоби закріпити його за своєю конфесією.
І з боку селян, і з боку духовенства Київського Патріархату не раз лунали пропозиції до представників Московського Патріархату вирішити конфлікт у відповідності до волі громади. Якщо 3/4 жителів села хочуть бути в Київському Патріархаті, а 1/4 – у Московському, то храм, збудований силами всієї сільської громади, необхідно передати Київському Патріархату, запровадивши почергове богослужіння. Від цієї пропозиції представники Московського Патріархату категорично відмовляються, наполягаючи на своєму виключному праві користуватися новою церквою. Відмовляються вони і від інших варіантів розв’язання конфлікту, сподіваючись на свою силу, на привезених з Почаївської лаври фанатиків та на інформаційну підтримку з боку Росії.
Таке вперте небажання представників Московського Патріархату звертати увагу на волю сільської громади викликає її справедливе обурення. 5 грудня 2009 р. відбувся схід села, на якому була присутня більшість його мешканців. Селяни розглядали конфліктну ситуацію та прийняли наступні рішення:
1. Передати новозбудований храм вірним УПЦ Київського Патріархату.
2. Надати його для почергового богослужіння за умови дотримання обома конфесіями взаємного миру під час служб.
3. До здачі нового храму в експлуатацію у відповідності до прийнятих в державі норм, богослужіння почергово проводити у дерев’яному храмі.
4. Зобов’язати сільського голову Мусорівців звернутися до органів влади та правоохоронців з вимогою не допускати перебування у селі сторонніх осіб, які провокують конфлікт.
5. Вимагати захисту своїх конституційних прав, не допускати ворожнечі та силових дій.
6. Заборонити в’їзд на територію церкви (цвинтар, де поховані священнослужителі) автомобілів.
7. Про рішення сходу села повідомити органи влади, церковне керівництво та громадськість.

Але представники Московського Патріархату не зважають на волю селян, тому наразі протистояння триває.

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
15 Віктор • 14:33, 20-Січ-2010
Пане Черняков. Звідки у Вас така інформація, що прихильників КП в Україні більше, ніж МП? Можливо Філарет на вушко нашептав. Хоча для мене питання більшості чи меншості не має значення в тому сенсі, щоб їй, більшості, віддавати чи передавати храмові споруди. Якщо хтось від когось відділяється, то це ,однозначно, не означає передачу їм майна, яке належало поперееднім власникам, а тим більше, коли нові претенденти не внесли відповідної лепти у будівництво нової споруди.
А щодо питання канонічності чи неканонічності церкви, то цим питанням Ви мене поставили в тупий кут не тому, що я не можу пояснити, а тому, що я нарешті зрозумів, на якому духовному рівні Ви знаходитесь. З Вами сказаного можна зрозуміти одне, що для Вас немає особливої уваги, хто носить рясу. Для Вас основне, що вона є, а хто її одів, на якій підставі її одів Вас мало цікавить. Але щоб одіти рясу, потрібно в першу чергу боятись БОГА і вірити в БОГА. Іуда, свого часу теж із любові до Господа предав його палачам в руки. Тому, сьогодні ті особи, які зрадили православну віру, прикриваючись національною ідеєю унаслідують долю Іуди.
І істинна віра не може бути державною чи недержавною. Віра, це поняття наддержавне, яке не залежить від національності, раси чи територіальних границь.Віра не має початку і не має кінця, вона є всюди, де є православний християнин. І прирівнювати віру до якоїсь п"ятої колони можуть лише корисливі політикани, для яких питання віри є питанням бізнесу, збагачення і ворожнечі.
avatar
14 Максим • 14:21, 16-Січ-2010
Хм... Невже я настільки складними словами висловлюю свою думку, що Ви мене не розумієте?
Я ж не просив Вас надавати історичну довідку подій, які не стосуються даного конкретного випадку. Саме це я і мав на увазі коли говорив - не треба води, а прошу конкретики.
Конкретних рефлексій на тему побаченого за наведеним посиланням! Бо якщо ми зараз візьмемось за перечислення відомих кожному з нас фактів, ми зайдемо в глухий кут, і не матимемо часу на вирішення таких важливих виробничих питань...
Прочиатйте назву статті і спробуйте осягнути наступну думку: назва статті визначає тему нашого обговорення. От коли збагненте, що ми тут говоримо про конкретну ситуацію в селі Мусорівці, тоді спробуйте надати щось на кшталт чіткої відповіді на поставлене питання.
Щоб Вам було простіше зметикувати я спробую навести Вам декілька прикладів:
1. "правильно, так і треба чинити в подібних ситуаціях"
2. "категорично проти таких методів"
3. "та я б вас всіх поубивав, якби на те моя воля"
4. Ваш варіант (це я на той випадок, якщо Ви все ж докладете певних зусиль для самостійного аналізу ситуації)
І ще одне - "не треба ля-ля" - це не аргумент і не контраргумент - це так діти в дитячих садках сперечаються на одвічні теми феноменології та герменевтики. А я Вас як можу прошу - чітку і конкретну рефлексію на побачене по раніше наданій зсилці, а не про "дідівські кургани...".
avatar
13 Черняков • 20:36, 15-Січ-2010
Шановний пане Максим, не требе ля-ля. Канонічна - неканонічна церква. Хто це визначав? До речі, в Україні більше прихильників УПЦ КП, ніж Московського патріархату.
А про подвиги Московського патріархату я Вам можу розказати багато і навіть фото показати. Візьмемо, наприклад, ситуацію у Чернігові з Катерининською церквою. Її передали у користування громаді УПЦ КП, але вже більше трьох років біля храму стоять незаконно намети протестувальників з Московського патріархату. У наметах сидять люди, яких я не вважаю віруючими, бо чув від них такі багатоповерхові мати та прокльони, що жах. А чого коштувало блокування Катерининської церкви? Не знаєте? Знищені унікальні експонати обласного історичного музею, відбулася резгерметизацію опалення, постраждала й пам"ятка. Реставрувати довелося за державні кошти. Ось Вам і канонічність.
У Чернігові УПЦ МП передано 21 культову споруду, а УПЦ КП лише дві. І їм все мало. І не працює МП на українську державу. Тоді для чого нам в Україні п"ята колона?
avatar
12 Максим • 19:17, 15-Січ-2010
Шановний пане Черняков, ну от що ви за співбесідник такий? Вам людина пояснює свою позицію, обгрунтовує ситуацію з усіх сторін, а Ви? "почитайте історію" "не маю часу" "не прихильник Тягнибока..". І що, це все на що здатний Ваш ідеогогічно правильний інтелект?
Банально.
Особливо мені сподобався Ваш крок усторону, так би мовити "задля вирішення виробничих та інших питань". Менше пафосу, пане. І побільше конкретики. Якщо ви так неймовірно заклопотані, що не маєте часу на дискусії, то з яких причин ми бачимо тут Ваші коментарі? А?
Ви отримали цілком адекватне і об'єктивне відображення подій (пергляньте відео) що мають місце у селі про яке ми тут так мило бесідуємо. Так і що? Що скажете на побачене? ТАК будується українська, і без того позбавлена будь-якої канонічності, філаретівська "церква". Ета Ваш мєтад?!
Сумно, панове.
І якщо Ви все ж таки виокремите одну-дві хвилини задля того, щоб залишити свій коментар щодо побаченого, то я Вас хотів би попросити (забігаючи наперед) дати однозначну відповідь, а не лити воду на тему "дідівських курганів на сумщині" чи будь-чого іншого. Те що ви не являєтесь прихильником тягнибока, чи там ще когось, це не відповідь, а втеча від неї!
avatar
11 Черняков • 20:52, 10-Січ-2010
Вибачайте, пане Вікторе, але майже немає часу на спілкування і дискусії. Трішки звільнюсь від буденних і виборчих справ тоді подискутуємо. До речі, я не є прихильником Тягнибока та його ідей. І не сповідую націонал-соціалістичних ідей ВО Свободи, бо я прихильник українського консерватизму.
avatar
10 Віктор • 20:32, 10-Січ-2010
Петя, будь-ласка, підкажи мені, як скачати це відео із інтернету.
У мене дядько схиблений на ВО Свободі, тому хочу йому показати, що його однодумці виробляють.
avatar
9 Віктор • 20:28, 10-Січ-2010
Пане Черняков, Ви не хочете поспілкуватися на підставі викладеного відео, а не на підставі викладеної інформації у цій статейці?
Фашизм і ВО Свобода це одного поля ягоди. А їхні марші із факелами нічого не нагадують? Чи знову мене до історії
направите?
А Тягнибок може бути лише президентом бананової країни , а не України. Такого схибленого президента нам не потрібно. Я не расист, але я проти китаїзації, кореїзації та африканізації України. Але я і не підтримую лозунг Тягнибока : " Україна для українців". Ми вже це проходили, коли з колодязів не можна було напитись води, бо вони були закидані трупами невинних людей, яких бандерівці вважали своїми ворогами. Я не за Сталінські репресії і не за червоний терор. Але тоді виникає питання: " А чим бандерівці краще своїх опонентів".
Позиція міліції мені також зовсім не зрозуміла. Чистий кримінал : стаття 129 КК України - погрози вбивством, які не просто були реальними, а рельно відбувалися. Крім цього йшла мова про тілесні ушкодження. Якщо людина стільки часу провела в реанімації, то на мою думку там мінімум т/у середньої важкості - ст. 122 КК України. Я розумію, що міліція була присутня лише для охорони громадського порядку, але те, що виробляли фашистські молодчики із громадським порядком не мають нічого спільного. За свої дії вони повинні були бути в автозакові. Не професійно спрацьовано або вони заодне.
І в тому, що там зображено релігією і не пахне. Чистої води бандитизм.
avatar
8 Петя • 10:48, 10-Січ-2010
Подія на відео http://www.youtube.com/watch?v=dQC5U8KmNRE
avatar
7 Віктор • 17:17, 09-Січ-2010
Черняков (Вчора 20:07)
Знаєте, я не намагаюсь з Вами диспутувати заради того, щоб щось довести. Для себе я вже давно все довів і зробив висновок. Я не є фанатиком, не є ідеалом. Я є самим грішним чоловіком на тій землі. Але я свято вірю в то, що БОГ є і в ньому лише спасіння. Як говориться у святому писанні: " Не надійся на сина людського, а надійся лише на БОГА." А про що ще там говоритья? А говориться про те, що БОГ один і віра одна, і церква одна. То чому ми сьогодні питання про единого БОГА залишаємо незмінним, а щодо віри і церков придумуєм собі кожен те, що хочем придумати або приймаєм те, що нам вбивають в голову. Я нікого не осуджую за іхню віру. Кожен іде своєю дорогою. Але нам потрібно задуматись над тим, що сьогодні нас, православних християн, одурманюють різні секти, втирають нам в голову різну дурню, яка вийшла від сатани, прикриваючись добрими намірами. Це вовки в овечій шкурі. І коли людина, яка своїм життям погрязла в гріхах, не може розрізники де вовк а де вівця, то біда цій душі, велика біда. Але ще більша біда, коли православні священнослужителі відходять від БОГА і створюють собі людського кумира. Вони забувають про своє покликання, і з священників перетворюються на бізнесменів, забувши про БОЖІ заповіді. Але самий страшний їх гріх в тому, на мою думку, що окрім своєї погибелі, яку вони добре усвідомлюють, вони доб"ються погибелі тисячі невинних душ, які їм повірять і підуть за ними. Ось в чому найбільша біда.
А помаранчева революція? Їй можна лише подякувати за одне: вона багатьом відкрила очі на те, хто є хто. Я не вважаю біло-голубих за панацею для України.Але ми всі переконалися, що помаранчеві вожді ставили для себе лише одну мету - забрати все що можна забрати у багатих , але не з метою передати бідним, а забрати для себе.
Мені по барабану, хто отримував навар від продажу газу, коли він коштував для населення 50 доларів. Але чому сьогодні за Тимошенкову прозорість я маю платити 350 доларів? Невже ми стали так краще жити? Це тільки один маленький штрих помаранчевої революції. Про всі її темні і похмурі краски і відтінки не хватить часу і місця говорити. Ось так. Перепрошую, що почав розмову про духовне, а опустився до буденного. Просто наболіло.
avatar
6 Черняков • 20:07, 08-Січ-2010
Пане Вікторе, цю дискусію можна продовжувати безкінечно. І добре, що це можливо зробити - завдяки Помаранчевій революції також. А Бог дійсно один - проти церков багато...
avatar
5 Віктор • 15:06, 08-Січ-2010
Пане Черняков
Ми не обговорюємо питання історії, оскільки ми на сьогоднішній день бачимо, що історія у кожного своя. Приходить нова влада із новою історією. А от питання віри повинно бути незалежне від правителів та вождів. Для цього є Євангіліє , десять заповідів та церковний устав. Не повинно бути такого як Ви пишите -Українська, Російська, Білоруська церкви. Церква є одна - Божа, віра є одна - Православна, а поділ цього по території, чи то по кольору шкіри віруючих чи ще по іншим ознакам не припустимий. Але якщо і може відбуватись якийсь розподіл ( свого часу Руська Православна Церква теж не була в такому статусі як сьогодні), то все повинно відбуватись канонічно, по церковним уставам та законам, а не по бажанням обіжених або обіженого царька, який возвисив себе сам в ранг Патріарха. І саме страшне те, що заблудший Філарет свідомо тягне за собою в пропасть невинних людей, яким на національному підгрунті забили баки ненавістю до сусіднього народу, з яким нас об"єднує тисячолітня історія.
Залежність, незалежність, сьогодні не рабовласницька епоха. Це питання більш штучне і надумане. А роздмухують це питання доморощені , а можливо і заслані князьки не для блага народу, а лише для своєї вигоди. Народ вітав помаранчеву революцію і що отримав взамін??? Тому на мою думку не потрібно плутати праведне із грішним!
avatar
4 Черняков • 10:16, 08-Січ-2010
Шановний Вікторе, почитайте уважно історію Київської Русі - і тоді Вам стане зрозуміло чому в Україні має бути Українська церква.
avatar
3 Віктор • 02:01, 08-Січ-2010
Читаю джерело інформації і дуже здивувався :
---- Прес-центр Київської Патріархії ---.сучасні українські Іуди, які не соромляться носити після своїх "подвигів" рясу, схаменіться!!!
Якщо ви по вуха застрягли в трясовині не тягніть за собою народ, який від своєї неграмотності не відає що робить. Не позортесь писати Російська Церква. Якщо для вас Російська і Руська одне і теж саме , то ви або дійсно дурні, або хочете цим зіграти на настроях населення. Патріарх Кирил жодного разу не сказав Російська Православна церква, а завжди говорив Руська Православна Церква, спираючись на історію Київської Русі. Хто не знає, почитайте історію становлення і діяльності відступника Філарета і ви все зрозумієте, де істина, а де фальш. Не можу зрозуміти, при чому тут незалежна держава - незалежна церква. Від кого не залежна??? Від "царків", від корупціонерів, які сидять у ВР , від кого??? Православна віра була є і буде не залежно від державного устрою. Вона буде жити в серцях тих вірян, які збережуть її в своєму серці не за ради ламаного гроша.
avatar
2 Максим • 14:55, 07-Січ-2010
Володимире, Ваша сенетенція яскраво свідчить про невимовно високий інтелектуальний рівень. Я щиро хочу привітати Вас із тим, що своїми умовиводами Ви спромоглися сформулювати таке лаконічне і однозначне твердження, яке людям з вищою або ж хоча б із закінченою середньою, освітою промовисто показує всю глибину загострення Вашої параноїдальної шизофренії.
avatar
1 Володимир • 20:04, 06-Січ-2010
Москалі козли!!! biggrin tongue
avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини