Напередодні Дня митної служби заарештовано Екс-голову Держмитслужби. Макаренка підозрюють у нанесенні збитків державі

Таку міру запобіжного заходу йому обрав Печерський районний суд міста Києва.
Прокурорське подання було задоволено у повному обсязі. Клопотання захисту про взяття Макаренко на поруки було відхилено.
Це рішення може бути оскаржено протягом трьох днів. Присутні в залі народні депутати від БЮТ Андрій Кожем'якін та Олег Ляшко зустріли судове рішення криками "Ганьба!"
За словами Ляшка, адвокат Євген Солодко оскаржуватиме ухвалу суду.
"Ми обов'язково оскаржуватимемо, і будемо добиватися справедливості для того, щоб звільнили людину, яка сьогодні незаконно перебуває під вартою. Ми будемо і оскаржувати, і проводити акції протесту, будемо використовувати всі засоби впливу, щоб звільнити людину", - сказав депутат.
"Суддя Печерського суду Марина Пілаєва – треба запам'ятати це прізвище, бо я думаю прийде час, коли їй доведеться відповідати за свої незаконні рішення, - щойно вона, всупереч закону, без жодних підстав обрала міру запобіжного заходу у вигляд утримання (Макаренка) під вартою", - сказав Ляшко.
"Це, очевидно, політичні репресії... Печерський суд завжди мав репутацію не суду, а кривосуддя, і сьогодні він підтвердив свою репутацію кривосудного суду", - підкреслив Ляшко.
Нагадаємо, екс-керівник Державної митної служби Анатолія Макаренка затриманий як підозрюваний у ході розслідування кримінальної справи про нанесення збитків державі за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.
Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу "РосУкрЕнерго", вилученого Україною в рамках договору переуступки з "Газпромом".
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко називає затримання Макаренко СБУ політичним переслідуванням.
Раніше Стокгольмський арбітражний трибунал зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд. кубометрів газу (з них 1,1 млрд. - неустойка, решта - борг НАК) до 1 вересня 2010 року.
"Нафтогаз" спочатку заявляв, що 11 млрд. кубометрів газу, що знаходилися в підземних сховищах, були придбані ним на початку 2009 року. Проте в суді держкомпанія не змогла довести, як і за яких обставин їй вдалося придбати газ без дозволу на це "РосУкрЕнерго". Трибунал визнав за компанією Дмитра Фірташа право на цей газ.
Джерело: ТСН