реклама партнерів:
Головна » 2011 » Грудень » 19 » Наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни»

Наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни»


2011 » Грудень » 19
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
14 грудня 2011 р. у м. Корюківка проведено міжнародну наукову конференцію «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни». Науковий форум організовано на виконання Указу Президента України В. Януковича «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» від 22 вересня 2011 р. № 925.
Організатори: Чернігівська облдержадміністрація, Корюківська райдержадміністрація, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, Державний архів Чернігівської області, Чернігівський обласний історичний музей імені В. В. Тарновського, Комунальний заклад «Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів «Книга пам’яті» та «Реабілітовані історією» Чернігівської обласної ради, Корюківський історичний музей, Чернігівська обласна організація національної спілки краєзнавців України.
Учасники наукового форуму та представники місцевої і обласної влади та громадськості на чолі з головою Чернігівської облдержадміністрації Володимиром Хоменком, головою Корюківської райдержадміністрації Олександром Довгалем, директором Українського інституту національної пам’яті Валерієм Солдатенком взяли участь у покладанні квітів до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини фашистським загарбникам та до пам’ятника Героям Чорнобиля з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Учасники наукового форуму – дослідники та краєзнавці з Білорусі, Росії та України, представники громадськості та влади, свідки Корюківської трагедії 1943 р. і ветерани партизанського і підпільного руху на Чернігівщині. У роботі конференції взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, представник парламентської фракції «Реформи заради майбутнього» у Верховній Раді України Анатолій Ладний (за дорученням голови фракції – народного депутата України Ігоря Рибакова), керівництво Корюківської райдержадміністрації та районної ради, відомий київський краєзнавець із Корюківщини, генерал Василь Устименко, заступники голови Української спілки в’язнів – жертв нацизму Надія Слєсарєва та Володимир Мартиш.
Виступаючи на відкритті цього авторитетного наукового зібрання, голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив, що даний науковий форум є важливим з точки зору обміну інформацією щодо найновіших досліджень з проблематики руху опору на окупованих територіях, а також складовою частиною з вшанування пам’яті загиблого мирного населення міста Корюківка. Більш того, така наукова дискусія заслуговує стати постійним майданчиком для історичного аналізу подій Великої Вітчизняної війни на Чернігівщині, оцінки подій війни з точки зору людської моралі, людяності та гуманізму.
Директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко у вітальному слові зазначив: «Український інститут національної пам’яті щиро вітає вас з відкриттям Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни», яка відбувається на виконання Указу Президента України від 22 вересня 2011 року № 925 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії».
Конференція є важливою науковою і суспільно-значимою подією, адже не лише українське суспільство, а й світове співтовариство повинно знати і пам’ятати про жахливі злочини проти людяності, здійснені нацистами на території України, і про потужний всенародний Рух опору українського народу поневолювачам.
Символічно, що конференція проходить саме у Корюківці, яка у повоєнні роки завдяки людським зусиллям піднялася зі згарищ та руїн і перетворилася на сучасне місто. В Україні, за підрахунками сучасних дослідників, внаслідок каральних акцій окупантів було спалено 1377 населених пунктів. Проте трагедія 1943 року у Корюківці, коли упродовж двох днів окупанти знищили майже 7000 мирних жителів, – це особливо жахлива подія. Трагедія такого масштабу виявилася найбільшою не лише в Україні та інших на окупованих нацистам теренах СРСР, а й серед усіх окупованих Німеччиною територій за всі роки Другої світової війни.
Нині ми докладаємо зусиль для належної оцінки Корюківської трагедії в національній пам’яті, в її перетворенні на один із загальнонаціональних символів жертовності й звитяги українського народу.
Сподіваємося, що ця наукова конференція сприятиме подальшому розвитку неупереджених, ґрунтовних досліджень минулого партизанського руху як однієї із яскравих сторінок боротьби українського народу з гітлерівською агресією, поглибленню вдячної пам’яті українського народу про страждання предків, патріотичному вихованню молодого покоління».
Серед науковців з України, зокрема, виступили Олександр Лисенко, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор; Дмитро Вєдєнєєв, заступник директора Українського інституту національної пам’яті з наукових питань, доктор історичних наук, професор; Ростислав Пилявець, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, доцент; Роман Подкур, відповідальний секретар Головної редколегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, кандидат історичних наук; Вікторія Яременко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук; Віталій Огієнко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук; Сергій Бутко, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті; науковці з Чернігівщини.
Від Білорусі і Росії свої думки стосовно обговорюваної теми висловили Артур Зельський, директор Білоруського державного меморіального комплексу «Хатинь» (Республіка Білорусь); Олена Маслова, директор Меморіального комплексу «Хацунь» (Російська Федерація, Брянська область).
На науковому форумі були також презентовані нові книги. Юрій Ганжуров, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, доктор політичних наук, професор, директор державного підприємства «Парламентське видавництво Верховної Ради України» представив видання партизанських спогадів та матеріалів Круглого столу з проблем історії партизанського руху в Україні, який відбувся в Українському інституті національної пам’яті у вересні 2010 р. (ДП «Парламентське видавництво» Верховної Ради України) – «Партизанська та підпільна боротьба в Україні. 1941—1944 роки: історія, люди, пам’ять». Примірники цієї книги директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко подарував білоруським і російським учасникам конференції Артуру Зельському та Олені Масловій, а керівник парламентського видавництва – директору Корюківського історичного музею Олексію Бакуті.
Також учасники конференції побачили видання Чернігівської облдержадміністрації до Дня партизанської слави, а саме: «Партизанська слава. Чернігівська область» — доробок Чернігівського пошукового агентства по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам’яті» та «Реабілітовані історією»; отримали книгу Людмили Студьонової «Право на безсмертя» та фотоальбом до 70-річчя партизанського руху в Україні.
Присутні також ознайомилися із документальними виставками «Чернігівщина партизанська» з фондів Державного архіву Чернігівської області і «Червона стрічка на кубанці», представлену Чернігівським обласним історичним музеєм імені В. В. Тарновського.
У той день голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко провели брифінг для журналістів республіканських, обласних і місцевих ЗМІ з питань виконання на Чернігівщині протягом поточного року доручень Президента України Віктора Януковича. Особливий акцент було зроблено на реалізації Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії». Саме на його виконання у Корюківці цього дня відбувалася Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Джерело: Український інститут національної пам’ятіQR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
15:00
21-Жов-2021
Декларування, корупція та «схеми»: як працювали та як працюватимуть контролюючі фінансові відомства в Україні
В інтерв'ю LB.ua керівник Державної податкової служби (ДПС) України Євген Олейніко
09:55
20-Жов-2021
Відверта провокація та цинічна тактика: Росія заблокувала роботу ОБСЄ перед можливою зустріччю в Нормандському форматі
13 жовтня в українській делегації Тристоронньої контактної групи повідомили про затри
09:02
20-Жов-2021
Чи необхідні антибіотики при лікуванні COVID-19?
Лише за добу 11 жовтня в Україні зафіксовано 11,9 тис. нових підтверджених випадків к
08:52
20-Жов-2021
Е-лікарняний. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи
Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та ш
08:43
20-Жов-2021
В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини
В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 рі
08:32
20-Жов-2021
Гетьманська столиця відкриває молоді таланти
Гетьманська столиця Батурин – місце сили доби Гетьманщини, резиденція гетьманів Дем’я
20:44
19-Жов-2021
Чи необхідно робити комп’ютерну томографію при підозрі на Covid-19?
З таким питанням часто звертаються ті, хто занедужав, мають підозру на коронавірусну
Усі новини