реклама партнерів:
Головна » 2014 » Вересень » 1 » Польська інтелігенція закликає уряди країн Європи та простих європейців вберегти Україну від агресії Росії

Польська інтелігенція закликає уряди країн Європи та простих європейців вберегти Україну від агресії Росії


2014 » Вересень » 1
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 651
ПОЛІТИКУМ


Представники польської інтелігенції закликають уряди країн Європи та простих європейців вберегти Україну від агресії Росії і не повторювати помилок європейських урядів 30-х років минулого століття, які політикою задобрювання Гітлера наближали початок Другої світової війни.
Про це йдеться у листі під назвою “Гданськ 1939. Донецьк 2014”, який підписали 20 представників польської інтелектуальної еліти. Серед них, зокрема, відомий режисер Анджей Вайда і радник прем'єр-міністра Польщі Владислав Бартошевський. Лист опублікований в українських, польських, німецьких, бельгійських та британських ЗМІ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Польщі.
Як зазначають автори листа, 75 років тому своєю мовчазною згодою Франція та Велика Британія тричі (Аншлюс Австрії, захоплення Судетської області, окупація Чехословаччини) дозволили німецькому диктатору Адольфу Гітлеру сміливіше реалізовувати свою загарбницьку політику. І навіть після 1 вересня 1939 року, коли гітлерівська Німеччина напала на Польщу, країни Заходу мовчки спостерігали за розвитком подій. Після Варшави німецькі бомби почали падати на Париж і Лондон, і лише тоді Захід виступив проти війни.
“Така егоїстична і короткозора політика європейців щодо агресора ніколи не повинна повторитися. Однак нинішня ситуація в Україні нагадує ситуацію 1939 року: агресивна Росія окупувала Крим, який був частиною території меншого сусіда - України. Війська і спецслужби президента Путіна, часто вдаючи російськомовних громадян України, діють на сході цієї країни, підтримуючи банди, які тероризують місцеве населення, і відверто погрожуючи інтервенцією”, - йдеться в листі.
Новим порівняно з 1939 роком польські інтелектуали називають те, що останнім часом російському агресору вдалося втягнути в орбіту своїх інтересів багато європейських політиків і бізнесменів, які “наївно повірили в його людське обличчя”, а створене завдяки цьому лобі почало впливати на політику урядів країн ЄС. “Східна політика здійснювалася під гаслом “Росія насамперед” чи навіть “лише Росія”. Тепер ця політика зазнала фіаско. Європа негайно потребує нової, реалістичної східної політики”, - йдеться в листі.
Підписанти апелюють до європейців із закликом вплинути, зокрема, на президента Франції Франсуа Олланда, аби Париж врешті-решт відмовився від продажу Росії кораблів типу “містраль”. Крім того, вони просять Берлін відмовитися від “німецької традиції сприйняття Росії як єдиного партнера на Сході”, адже надмірна бізнес-залежність завжди породжує залежність політичну.
“Усі європейці і кожна країна повинна взяти участь в акціях надання допомоги Україні, яка потрапила під загрозу... Українська економіка негайно потребує допомоги, нових партнерів й інвесторів”, - закликають польські інтелектуали.
У листі підкреслюється, що Україна має право захищати свою територію, де з 1991 року завжди панував мир і спокій і не було жодних конфліктів, від зовнішньої агресії. “Володимир Путін, спускаючи з повідця псів війни і тестуючи новий вид агресії, змінює Україну в полігон на зразок Іспанії в часи громадянської війни, де фашистські підрозділи при підтримці гітлерівської Німеччини атакували Республіку. Кожен, хто не скаже Путіну “no pasaran”, робить посміховиськом ЄС разом з його цінностями і погоджується на зміну світового ладу”, - вважають автори листа.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

15:58
07-Груд-2019
Російські окупанти застосували лазерну зброю на Донбасі: український військовий дістав опік сітківки ока
Український військовослужбовець дістав на Донбасі макулярний опік сітківки ока через
14:53
07-Груд-2019
У Мінську масові акції протесту проти «поглиблення інтеграції» з Росією
Близько тисячі людей долучилися до акції проти «поглиблення інтеграції» Білорусі з Ро
13:24
07-Груд-2019
Презентовано виставку «Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина»
6 грудня з нагоди Дня Збройних сил України в Чернігівському обласному молодіжному цен
02:12
07-Груд-2019
«Наймичка»: Чому може навчити класика сьогодні?
І справді, чому такому важливому сьогодні може навчити твір, написаний більше 130 рок
09:29
06-Груд-2019
У Чернігові представили книгу «Чорнобильське досьє КҐБ»
5 грудня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короле
09:38
05-Груд-2019
Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність групи Інтернет-злочинців
Так, Служба безпеки України припинила діяльність групи осіб, причетної до діяльності
09:30
05-Груд-2019
У Києві співробітники СБУ викрили приватних детективів-шпигунів
Як повідомляє прес-центр відомства, у столиці співробітники спецслужби задокументувал
17:32
04-Груд-2019
Три парламентські фракції закликають українців вийти 8 грудня на Майдан проти капітуляції
Фракції «Європейська Солідарність», «Голос» та «Батьківщина» закликають усіх небайдуж
15:03
04-Груд-2019
Стаханівці ХХІ століття або економічне диво псевдореспублік Донбасу
В самопроголошеній «ДНР» заявили про зростання обсягу реалізованої промислової продук
15:01
04-Груд-2019
РФ відкрила у Ростові додаткові пункти видачі паспортів жителям ОРДЛО
Більш ніж 144 млн. рублів виділили МВС Росії для відкриття чотирьох додаткових пункті
Усі новини