реклама партнерів:
Головна » 2015 » Січень » 3 » Порошенко: Ми не маємо зволікати жодного дня у боротьбі з корупцією

Порошенко: Ми не маємо зволікати жодного дня у боротьбі з корупцією


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент України провів зустріч з директором Європейського бюро з боротьби з шахрайством Джованні Кесслером, якого було обрано одним із членів конкурсної комісії з обрання директора Національного антикорупційного бюро.
«Одним з найголовніших пріоритетів у 2015 році є принципова, послідовна та ефективна боротьба з корупцією», - наголосив Президент України. При цьому він додав, що «покладає велику надію на досвід усіх обраних членів конкурсної комісії з обрання директора Національного антикорупційного бюро, як на визнаних авторитетів, яким вдасться визначити достойного фахівця в сфері протидії корупції».
Президент України також повідомив, що перша зустріч усіх членів комісії для обговорення можливої кандидатури на посаду директора бюро запланована ще перед Старим Новим роком. «Ми не маємо права зволікати із затвердженням директора і початком роботи Антикорупційного бюро», - зауважив Президент.
В свою чергу, Джованні Кесслер подякував за довіру та висловив готовність активно включитися в процес підготовки та проведення першого установчого засідання конкурсної комісії.
Першочерговим завданням новоствореного антикорупційного бюро буде розслідування та повернення коштів, вкрадених режимом Януковича, створення спеціальної групи контролю за фінансовими ресурсами, які будуть виділені Європейським Союзом в якості грантів, кредитів та спеціальних програм.
Глава держави також наголосив на тому, що успішна діяльність бюро буде особливо важливою для впровадження реформ та створення атмосфери довіри до України. «Ми хочемо змінити ситуацію, зламати стару корупційну систему і створити нову ефективну систему протидії корупції», - зауважив Президент.
Згідно з чинним законом, директор Національного антикорупційного бюро має приступити до роботи 24 січня 2015 року. Це також передбачено коаліційною угодою ("Забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України з січня 2015 року. Проведення відкритого конкурсного відбору на посаду директора згідно із Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України"".)
Як відомо, до складу цієї комісії увійшли дев’ять осіб, які пропорційно (по три особи) були обрані та делеговані від Президента України, Уряду та Верховної Ради: Рефат Чубаров, Євген Захаров, Ярослав Грицак, Йосип Зісельс, Олександра Яновська, Юрій Бутусов, Євген Ніщук, Віктор Мусіяка та Джованні Кесслер.

Довідка
Джованні Кесслер – відомий італійський юрист, який служив в якості прокурора в кримінальних судах Тренто, Больцано і досяг значних успіхів у боротьбі з мафією в Сицилії. З 1998 по 1999 рік він був заступником начальника Контрольної місії ОБСЄ в Косово в Приштині. В якості судового експерта брав участь у кількох складах Європейської комісії та Ради Європи з оцінки ситуації щодо корупції у Східній Європі. У 2001 році він був обраний до італійського парламенту в якості незалежного члена Комітету з правосуддя. Автор численних законопроектів щодо Міжнародного кримінального суду, Європейської конвенції по боротьбі з корупцією, Міжнародної судової співпраці та європейського ордера на арешт. З 2003-2006 - Віце-президент Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Брав участь і керував міжнародними місіями зі спостереження за виборами в Сполучених Штатах та у багатьох інших країнах ОБСЄ. З 2006 по 2008 рік обіймав посаду італійського Верховного комісара по боротьбі з контрафактною продукцією. У 2012 році був обраний Президентом мережі Європейських партнерів по боротьбі з корупцією та Європейського управління по боротьбі з корупцією. У 2013 році став членом Виконавчого комітету Міжнародної асоціації антикорупційних органів (IAACA).
Джованні Кесслер має ступінь магістра в галузі права з відзнакою Університета Болон'ї.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

13:40
16-Сер-2022
Підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччині
1. Повідомляється, що підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччи
20:53
15-Сер-2022
Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Ой, дякуємо! Ми не голодні!
- Н
21:01
14-Сер-2022
Дієва арифметика від мелітопольського підпілля
Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює по
20:54
14-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Ватутіна знову стала Українським хутором?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
20:23
13-Сер-2022
Подоляк: "Україна застосовує тактику "пурхати як метелик і жалити як бджола"
Михайло Подоляк зазначив, що контратаки ЗСУ ведуться не великими колонами техніки, як
20:38
12-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Стародубського полку замість Білоруської?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
09:55
11-Сер-2022
Росія та Білорусь змушені заперечувати українські успіхи в Криму та Зябровці
Отже, Росія та її союзник Білорусь опинилися в такій ситуації, що змушені заперечуват
09:31
11-Сер-2022
Розвідка Британії розповіла про проблеми РФ з експортом зброї
Росія навряд чи зможе виконати деякі експортні замовлення на бронетехніку через винят
19:22
10-Сер-2022
Ризикована подвійна гра Ердогана
Ризикована подвійна гра Ердогана, - Financial Times
Більш тісна співпраця през
07:04
10-Сер-2022
Звільнення Херсона: "Це буде швидко. Нехай ще трохи протримаються. Ми про них не забуваємо...", - генерал Марченко
Україна може звільнити Херсон невдовзі, а закінчити активну фазу війни до кінця року.
Усі новини