реклама партнерів:
Головна » 2010 » Лютий » 26 » Праві політичні сили України вважають, що Європарламент засудив героїзацію Бандери через незнання української історії

Праві політичні сили України вважають, що Європарламент засудив героїзацію Бандери через незнання української історії


2010 » Лютий » 26
Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Конгрес українських націоналістів і Українська народна партія засудили негативне ставлення Європарламенту до присвоєння провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України.
Нагадаємо, напередодні Європейський парламент у своїй резолюції висловив сподівання, що новий президент Віктор Янукович перегляне указ свого попередника Віктора Ющенка про героїзацію Бандери.
У відповідь представники КУН заявили, що таке ставлення європейців до Бандери засновано на псевдонауковій історіографії. "Ми переконані, що ця резолюція була прийнята на основі перекрученого бачення історії України, нав'язаного псевдонауковою радянською історіографією. Жорстоко придушуючи український національно-визвольний рух, кремлівська посткомуністична машина накинула ярлик "пособників нацистів" на Організацію Українських Націоналістів і Українську Повстанську Армію", - сказано в повідомленні Конгресу.
КУН також висловив обурення закликом Європарламенту переглянути присвоєння звання Героя України Бандері. На думку партії, саме ОУН і УПА вели збройну боротьбу на два фронти проти двох тоталітарних режимів Європи - нацистської Німеччини й комуністичного СРСР. КУН, з огляду на це, вважає, що, прийнявши таку резолюцію, депутати Європарламенту фактично стають на бік сталінського тоталітарного окупаційного режиму, що заперечував право українців на власну державу.
Партія, крім того, підкреслила, що не існує жодного рішення суду, включаючи підсумки Нюрнберзького процесу, яке б довело причетність ОУН і УПА й особисто Бандери до колаборації з нацистським режимом.
У повідомленні зазначається, що підтвердженням суворої опозиції Бандери нацистському руху є репресії нацистів у відношенні самого Бандери, його сім'ї та членів очолюваної ним ОУН. Конгрес українських націоналістів також підкреслив, що кожен народ має право самостійно визначати своїх національних героїв, і, на його думку, втручання в цей процес інших держав неприпустиме.
У свою чергу, Українська народна партія назвала рішення європейців щодо Бандери упередженим. "УНП вважає таку оцінку (Європарламенту) упередженою й сформованою через брак історичних знань про перебіг Другої світової війни на території України, а також про особистість Степана Бандери", - відзначили в партії.
На думку УНП, такі необ'єктивні висновки про український визвольний рух шкодять справі осуду злочинів тоталітарних режимів Гітлера та Сталіна.
УНП нагадала, що ОУН була частиною боротьби українців проти німецько-фашистських військ і СРСР, а в архівах європейських країн є чимало документів, які підтверджують активні бойові дії ОУН проти фашистів.
На думку партії, сам факт певного співробітництва ОУН з Німеччиною не є ознакою злочину, оскільки в період до Другої світової війни чимало європейських держав співпрацювали з режимом Гітлера.
Тому УНП закликала депутатів Європарламенту ретельніше вивчати історичні події й уникати упереджених оцінок, сформованих більше емоціями, ніж об'єктивним вивченням проблеми.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України посмертно у січні 2010 року.

За матеріалами: Українські новини

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 Чернігівець • 19:38, 26-Лют-2010
Історики і політологи України, Європий Північної Америки ще з початку 20 сторіччя твердять про своєрідну замкненість, самоізоляцію, хуторянство українців, українського визвольного руху. Про це яскраво писав Дмитро Донцов. Цією "хворобою" мучається і сучасна Українська держава. Треба вчитися у росіян і поляків доносити інформацію про себе, пропагувати себе.
Казус Європарламенту з Бандерою має коріння ефективної дезинформації з боку експасионіських кіл Росії та Польщі. Захистити Бандеру від брехливого звинувачення легко може хоч би вирок і матеріали Нюрбергського процесу, де ОУН визнано антинациською силою під час Другої свіітової війни. А хто це в Україні це буде робити для Європи??? Хто на це сплатить гроши. А російські шовіністи коштів не жаліють.
avatar

Останні новини

23:55
03-Сер-2021
Яремчук став українським «яструбом» «Бенфіки»
Розглянемо, як українець проявляв себе до португальского клубу.
Після б
22:27
03-Сер-2021
Путін капостить у всіх куточках світу
Свої політичні плани Путін декларує відкрито.
Ще під час Мюнхенської безпеково
20:57
03-Сер-2021
NAVI підписали 13-річного гравця з України
Кіберспортивна організація Natus Vincere підписала до складу академії по CS: GO 13
11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
Усі новини