реклама партнерів:
Головна » 2009 » Жовтень » 27 » Президентські вибори. Друга кампанія Віктора Ющенка: з важелями впливу, але без рейтингу

Президентські вибори. Друга кампанія Віктора Ющенка: з важелями впливу, але без рейтингу


2009 » Жовтень » 27
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 жовтня Президент України Віктор Ющенко у своєму рідному селі Хоружівка Сумської області отримав благословення на участь у президентських виборах.
А 27 жовтня він збирається подати документи на реєстрацію в Центральну виборчу комісію. Експерти зазначають, що в чинного президента шансів на переобрання мало. Проте він має можливості впливати на перебіг виборчої кампанії, а таких можливостей немає у більшості інших кандидатів.
Уперше Віктор Ющенко висувався в президенти на співочому полі столиці. Тепер він для цього прибув у рідне село Хоружівка Недригайлівського району Сумської області. Там, у храмі, побудованому коштом родини Ющенків, відбулося його благословення на участь у виборах глави держави. А у вівторок Віктор Ющенко має намір подати до ЦВК документи на реєстрацію кандидатом на посаду Президента.
Голова Секретаріату Президента Віра Ульянченко повідомила, що чинний глава держави піде на вибори як самовисуванець. А очолювана ним партія «Наша Україна» лише підтримає його висунення і стане базою для розгортання виборчих штабів.
Експерти, посилаючись на дані соціологічних досліджень, кажуть, що шанси Ющенка потрапити у другий тур «близькі до нуля». На думку політолога Михайла Погребінського, деякі соціологи намагаються приписати чинному Президентові більше прихильників, ніж у нього є насправді. «Це люди які не сприймають ані Тимошенко, ані, тим більше, Яценюка, і для яких Тягнибок занадто радикальний, – охарактеризував політолог теперішніх симпатиків Віктора Ющенка. – Можливо, таких є трошки більше, ніж три відсотки. Але точно не шість, як це дає Інститут стратегічних досліджень».

Безперспективність зриву виборів
Проте, попри низький рейтинг, залишаючись чинним Президентом, Віктор Ющенко має багато важелів впливу на виборчий процес. Наприклад, Віктор Ющенко оскаржив у Конституційному Суді деякі положення нового закону про вибори. Відтак депутати змушені будуть внести зміни до цього закону.
Однак, на думку політолога Андрія Єрмолаєва, таким чином Президент навряд чи може суттєво вплинути на перебіг кампанії чи результати голосування.
«Чекати від Ющенка якоїсь комбінації, мені здається, не варто, – каже політолог. – Це йому і невигідно, і безперспективно. Навіть якщо процес виборів буде зірваний, а останнім часом було багато очікувань, що Президент може піти на це, – через кілька місяців знову треба буде йти на вибори. Ніхто не зможе цього відмінити. А його власні позиції можуть бути підірвані ще більше».

Попереду – фрустрація?
Багато політологів збігаються на думці, що Віктор Ющенко не потрапить до другого туру і не стане висловлюватися на користь одного з кандидатів. Бо для забезпечення свого політичного майбутнього Віктору Ющенку невигідно ставати союзником ані Юлії Тимошенко, ані Віктора Януковича.
Після президентських виборів перед Віктором Ющенком два шляхи. Або стати черговим громадсько-активним екс-президентом, або на чолі своєї партії далі змагатися за владу. Утриматися у великій політиці йому буде складно, вважає політолог Володимир Фесенко.
«Не факт, що найближчим часом буде якийсь там Блок Ющенка, – зауважує політолог. – Віктор Андрійович із дуже великою ймовірністю програє президентські вибори. А десь рік після цього він буде, як кажуть, у глибокій фрустрації».
Політичне майбутнє Віктора Ющенка у значній мірі залежатиме від того, наскільки чесними і прозорими будуть президентські вибори.

Дмитро Шурхало
Джерело: "Радіо Свобода".

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
16:46
21-Лип-2021
«Шахтар» зіграє з «Генк» в кваліфікації Ліги чемпіонів
Жеребкування визначило суперника для української команди.
19 липня о 13
Усі новини