реклама партнерів:
Головна » Про будівництво по вулиці Толстого, 90-а, в охоронній зоні Національного заповідника «Чернігів стародавній»

Про будівництво по вулиці Толстого, 90-а, в охоронній зоні Національного заповідника «Чернігів стародавній»


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
2 липня 2015 року працівниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» був виявлений факт видалення дерев на Болдиних горах, на земельній ділянці по вул. Толстого, 90-а (неподалік від пам’яток національного значення Троїцького монастиря та Антонієвих печер).
Як стало відомо, тут, у межах пам’ятки археології місцевого значення некрополя Х–ХІІІ ст. стародавнього м. Чернігова (курганний могильник «Болдині гори») № 2, взятої на облік розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації від 28.12.1998 р. № 856, в охоронній зоні Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (Генеральний план розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» у м. Чернігові, затверджений 39 сесією Чернігівської міської ради від 23.06.2009 р.), в охоронній археологічній зоні № 2 (рішення 17 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради від 31.05.2007 р.) планується спорудження будинку.
Відповідно рішення сорок першої сесії шостого скликання Чернігівської міської ради (20 червня 2014 року) затверджено проект відведення та передання земельної ділянки в довгострокову оренду, строком до 29 травня 2024 року, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) громадянину Полікопі Андрію Яковичу (Амвросію, архієпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському Української православної церкви), по вул. Толстого, 90-а, площею 0,0926 га (кадастровий номер 7410100000:01:039:0040).
Ця земельна ділянка має певний режим використання, який передбачає збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини, забезпечення охорони археологічного культурного шару, традиційного характеру середовища та видового розкриття архітектурного комплексу Троїцького монастиря. Ці споруди внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як об’єкти національного культурного надбання українського народу.
Відповідно Генплану у межах охоронної зони заповідника забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу органів охорони культурної спадщини. Будь-яким земляним роботам, пов’язаним з розкриттями, мають передувати археологічні дослідження. Забезпечення режиму утримання і використання території комплексної охоронної зони здійснює орган охорони культурної спадщини місцевого самоврядування за участю дирекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
3 липня 2015 року відбулася зустріч керівництва заповідника «Чернігів стародавній» із завідувачем господарства Чернігівської єпархії УПЦ Василем Горобцем. Останній попереджений про неправомірність проведення будь-яких земляних робіт (викорчування пнів, розкопки та ін.) на згаданій ділянці без відповідних дозволів на проведення охоронних археологічних досліджень.
З проханням щодо упередження розкопок на цій ділянці направлено листа Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Зазначена земельна ділянка розташована над Новоантонієвими печерами, створеними у ХVІІІ столітті. Зараз вони знаходяться в аварійному стані, потребують консерваційних та реставраційних робіт. На цій території існують старі кладовища, склепи. Відповідно, тут, у разі будівництва, необхідно проводити комплексні археологічні дослідження.
Проект будівництва має погоджуватися з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній», Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації і центральним органом охорони культурної спадщини Міністерства культури України.

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».




QR-код посилання на сторінку




Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:22
28-Бер-2024
Російські спецслужби під прикриттям московського патріархату
Ця війна є цивілізаційною. Без знищення московії як імперії, миру і спокою для Україн
19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
Усі новини