реклама партнерів:
Головна » Севастопольські комуністи вимагають 4 млн доларів, отримані Україною за базування Чорноморського флоту

Севастопольські комуністи вимагають 4 млн доларів, отримані Україною за базування Чорноморського флоту


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Севастопольські комуністи переживають, що гроші, отримані Україною за базування Чорноморського флоту, можуть потрапити донецьким і луганським олігархам.
"Преференції, які отримує Україна за газ, - а цифра озвучена, 40 млрд дол США - повністю за базування тут ЧФ РФ. Такою ціною Росія розплачується за своє право розміщувати тут, в Севастополі, свій флот. І я не в захваті, якщо ці преференції отримають у вигляді надприбутків олігархи Донецької і Луганської областей, по суті справи, власники металургійних і хімічних підприємств", - заявив перший секретар Севастопольського міськкому КПУ, депутат міськради Василь Пархоменко на позачерговій сесії міськради, передає УНІАН.
Як вважає депутат, "ми з вами маємо право 10% цієї суми отримати на розвиток міста Севастополя".
Можливо, як сказав він, "когось налякає величина цієї суми, - ні, вона нормальна. Повірте, коли затверджувався генеральний план розвитку міста Севастополя, називалася приблизно ця сума, щоб його реалізувати. І вона, на мій погляд, в першу чергу повинна піти на реконструкцію комунального господарства міста".
Крім того, як вважає Пархоменко, кошти повинні піти на ремонт і будівництво нових доріг, на компенсацію і повну реконструкцію системи охорони здоров'я, освіту і будівництво муніципального житла.
Також лідер севастопольських комуністів вважає за доцільне "переглянути і уточнити" межі базування ЧФ РФ.
"Я думаю, Чорноморський флот з розумінням ставитиметься до того, що ми повинні сьогодні переглянути і уточнити межі базування ЧФ РФ на території міста Севастополя, тому що ми знаємо, що для його розвитку потрібні площі", - сказав депутат.
"Я думаю, ми з вами зобов'язані подивитися - я ж не думаю, що Росія тут розміщуватиме музей просто неба, а буде кардинально, на нові кораблі замінений весь флот - і ми повинні подивитися, наскільки технічна інфраструктура міста Севастополя відповідає можливості ремонту і обслуговування нового сучасного флоту", - відзначив він.
За його словами, "при нашій з вами мовчазній згоді практично був знищений "Севморзавод", тепер ми бачимо, що це була колосальна стратегічна помилка, що потрібно негайно відновлювати суднобудування і судноремонт".
Раніше Севастопольська міськрада попросила ВР ратифікувати угоду про Чорноморський флот, аргументуючи це, зокрема, економічною вигодою, яку отримає місто від присутності ЧФ РФ.
21 квітня в Харкові головами "Газпрому" і "Нафтогазу" Олексієм Міллером і Євгенієм Бакуліним у присутності президентів України і Росії було підписано доповнення до контракту від 19 січня 2009 року.
Згідно з доповненням, Росія надає Україні знижку на газ, але залишає за собою право повернутися до попередньої системи постачань.
Також підписали міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського Флоту Росії на території України.
У обмін на це, згідно з угодами, Україна отримає знижку на ціну на газ у розмірі 100 доларів у випадку, якщо ціна на газ буде понад 330 доларів за тисячу кубометрів, або знижку 30% від суми контракту, якщо ціна буде нижча, ніж 330 доларів.
Таким чином знижка на газ зараховуватиметься як частина орендної плати за перебування Чорноморського флоту в Севастополі.
Янукович не тільки продовжив термін перебування ЧФ РФ в Криму, але і залишив заниженими тарифи на оренду.

Джерело: http://newsru.ua







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:31
15-Бер-2025
До річниці проголошення незалежності Карпатської України
15 березня 1939 року на території сучасного Закарпаття проголошено державну самостійн
14:44
15-Бер-2025
"Німеччина повернулася": Мерц готується розблокувати військову допомогу Україні
Ключові політичні партії Німеччини досягли домовленості щодо масштабного фінансового
20:16
13-Бер-2025
російська армія не перетнула кордон і не захопила жодного населеного пункту на території Сумщини
Під час засідання Ради оборони Сумської області було прийняте рішення щодо проведення
21:26
12-Бер-2025
Олександр Сирський про Курську операцію
В операційній зоні угруповання військ "Курськ", у передмістях Суджі та районах довкол
20:50
12-Бер-2025
За ширмою переговорів у Джидді
Говорячи про переговори і їх успіхи у Джидді слід згадати про тих дипломатів, які бра
20:44
12-Бер-2025
Сергій Хараху. Армійські історії
Бійці повернулись з бойових. Приготували смаженої підчеревини з цибулею та хлібом. Од
Усі новини