реклама партнерів:
Головна » 2014 » Червень » 4 » США рішуче підтримуватимуть Україну в її прагненні зберегти суверенність і територіальну цілісність. Відео

США рішуче підтримуватимуть Україну в її прагненні зберегти суверенність і територіальну цілісність. Відео


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
США вкладуть мільярд доларів у збільшення своєї військової присутності в Центрально-Східній Європі. Америка не збирається задля збереження відносин із Росією жертвувати принципами колективної безпеки членів НАТО та її союзників. Про це у вівторок у Варшаві заявив американський президент Барак Обама. Він бере участь у відзначенні 20-річчя демократичних змін у Польщі. За словами Обами, США рішуче підтримуватимуть Україну в її прагненні зберегти суверенність і територіальну цілісність. Одна з головних подій варшавських урочистостей – вручення Премії Солідарності імені Леха Валенси Мустафі Джемілєву.
Про це інформує Радіо Свобода
Заяви президента Сполучених Штатів Барака Обами у Варшаві вже назвали історичними. Роман Ревальд, експерт із Американської торгової палати у Польщі, вважає, що сказане президентом США – не що інше як сигнал про перезавантаження американсько-російських відносин. За його словами, це перезавантаження на противагу тому, про яке свого часу говорила американський держсекретар Гілларі Клінтон, котра сподівалася демократизації Росії.
У Варшаві Барак Обама неодноразово наголосив, що США не залишать без відповіді агресивну політику Росії щодо її сусідів, зокрема України. Щоб запобігти подальшому напруженню ситуації на сході Європи, американці готові посилити свою військову присутність в регіоні.
«Беручи до уваги сучасну ситуацію в Україні, ми збільшимо нашу американську присутність. Ми розпочинаємо ротацію додаткових сухопутних сил та літаків-винищувачів F-16 у Польщі. Це допоможе нашим військам разом проводити навчання, допоможе посилити повітряні сили НАТО. Це частина наших завдань, спрямованих на збільшення присутності НАТО у Центрально-Східній Європі», – сказав президент США.
«Ми збільшимо нашу військову присутність, якщо йдеться про армію та повітряні сили, передислоковуючи ці сили між країнами Центральної та Східної Європи. Ми будемо інтенсифікувати наше партнерство з приятелями в Україні, Молдові і Грузії, щоб забезпечити їхні оборонні потреби. Я закликаю Конгрес надати мільярд доларів, щоб підтримати цей план, який буде сильною демонстрацією непорушної американської підтримки для наших союзників у НАТО», – наголосив американський президент.

Не можна дозволити, щоб озброєні злочинці творили хаос в Україні – Обама
За словами Барака Обами, позитивний досвід демократичних перетворень у Польщі може стати зразком для українців. Проте, за його словами, на даному етапі Україні потрібно допомогти зберегти її економічну, енергетичну та політичну незалежність. Обама позитивно оцінює політичні декларації новообраного президента України Петра Порошенка.
Зокрема він сказав: «Новообраний президент говорив про свою готовність працювати з різними регіонами України, задля порядку й забезпечення конституційного ладу. Він сказав, що зацікавлений у налагодженні добрих відносин з Росією. Натомість він також сказав, і мав рацію, що суверенністю України не можна пожертвувати в ім’я цих відносин. І ми цілком його в цьому підтримуємо».
За словами Обами, дії Росії в Криму та на сході України становлять загрозу для фундаментальних принципів міжнародної безпеки. «Якщо Росія порушуватиме міжнародні принципи, то НАТО однозначно ці принципи захищатиме», – наголосив президент США. Він також додав: «Здогадуюся, що українці дуже зацікавлені економічною підтримкою, вони дуже занепокоєні тим, що може постраждати енергетичний сектор країни. Пакет допомоги МВФ, а також наша допомога, будуть дуже важливі на етапі, коли новий український уряд докладатиме зусиль для стабілізації ситуації. Тому ми будемо дуже багато часу присвячувати Україні, а також питанням обороноздатності цієї держави».
Також Барак Обама говорить, що не можна дозволити, аби озброєні злочинці творили хаос на значній частині території України. «Тому, – каже він, – мусить бути механізм, який допоможе повернути право і порядок у цих регіонах».
Барак Обама різко висловився на адресу Москви, яка провокує загострення ситуації на сході України. Він твердить: «Ми переконані, що принципів територіальної неподільності і суверенності треба дотримуватися. Та Росія порушила ці принципи і ми будемо зберігати наші санкції, спричинені нелегальним приєднанням Криму. Ми готові завдати Росії економічних збитків, які можуть ще більше зрости, якщо ми будемо надалі спостерігати активну дестабілізацію ситуації Росією в одного із своїх сусідів, так як це бачимо тепер». «Ми стоятимемо пліч-о-пліч з людьми, які хочуть самі впливати на своє майбутнє і свою долю», – підсумував Барак Обама.

Крим повернеться в Україну – Порошенко
Під час прес-конференції у Варшаві президент США сказав, що він із нетерпінням чекає на розмову з новообраним президентом України Петром Порошенком, яка відбудеться у Варшаві в середу вранці, хоча зустрілися вони вже у вівторок ввечері. І Обама, і Порошенко сиділи при одному столі під час урочистої вечері, що відбулася у палаці польських королів.
Петро Порошенко узяв участь в урочистому врученні лідерові кримських татарів Мустафі Джемілєву Премії Солідарності імені Леха Валенси. Нагороду для Джемілєва вручали теперішній та колишній президенти Польщі – Броніслав Коморовський і Лех Валенса. Як сказав Валенса, премія його імені – це не тільки відзнака за заслуги Джемілєва, але й заохочення до подальшої боротьби.
Натомість Петро Порошенко під час урочистості заявив, що Крим обов’язково повернеться в Україну. Присутні у залі президенти, політики й діячі країн Центрально-Східної Європи зустріли його слова оплесками.
А лауреат Премії Солідарності Мустафа Джемілєв, приймаючи відзнаку, сказав, що це нагорода для всього героїчного кримськотатарського народу, який бореться за свої права, не застосовуючи насилля. Після урочистої вечері у Варшаві Барак Обама у неформальній атмосфері поспілкувався із Мустафою Джемілєвим.
Перед відльотом із Києва до Варшави Мустафа Джемілєв говорив Радіо Свобода, що проситиме Обаму посилити американські санкції щодо Росії.QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини