реклама партнерів:
Головна » 2015 » Червень » 15 » Сучасні наслідки непокараних злочинів радянського тоталітаризму проти християнських церков дослідили на науково-практичній конференції

Сучасні наслідки непокараних злочинів радянського тоталітаризму проти християнських церков дослідили на науково-практичній конференції


2015 » Червень » 15
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Київській православній богословській академії (КПБА) 11 червня відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Історія та сучасні виклики непокараних злочинів радянського тоталітаризму проти Церкви». Про це "Європейській Українї" повідомила Громадська організація «Європейський християнський конгрес».

Творцями даного заходу й була саме ця організація спільно з КПБА за підтримки Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви. Учасники заходу затвердили Резолюцію з метою закликати християнські церкви до порозуміння та консолідації. Відбувся круглий стіл, на якому обговорили кризу існуючої систему безпеки у світі та можливі шляхи її подолання.

Метою конференції було доведення до суспільства, урядів та конфесій в Україні та в світі неможливості співіснування сучасної цивілізації в умовах безкарності злочинів проти людства та людяності, які не мають терміну давнини, але через відсутність покарання та приховування інформації породжують іще більші злочини. Учасники розглядали Московський патріархат в СРСР: історію переслідувань, угодовства та співробітництва з тоталітарною державою; розглядали, як протидіяти використанню Християнської Церкви для ідеологізації загарбницьких війн, анексій, дестабілізації світу.
У заході взяли участь Український інститут національної пам’яті, Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Інститут історії України, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди (відділення релігієзнавства), Національний університет «Острозька академія», Товариство «Меморіал». У якості гостей були присутні представники Апостольської Православної Церкви. Іван Окоєв, голова Київської міської організації «Меморіал» ім. Василя Стуса, зачитав привітання від засновника Товариства Романа Круцика і подарував присутнім представникам церков збірку документів «Чекістське досьє окупованої України».

Науковці, окрім дослідження обставин переслідування та знищення під час СРСР Української Автокефальної Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні, протестантських Церков та номінацій, говорили про тотожність комуністичної та націонал-соціалістичної ідеологій у церковно-державних стосунках.

У Резолюції, яку затвердили під час конференції, йдеться про те, що злочини проти людства та людяності через відсутність покарання та приховування інформації породжують іще більші злочини. Тож треба активізувати пошук, вивчення, публікацію та популяризацію документальних джерел з архівів радянських репресивних служб щодо причин та обставин організації політичних репресій проти християнських церков та конфесій. Також підкреслюється, що «в радянську епоху здеморалізована ієрархія РПЦ служила для легітимації геополітичних імперський амбіцій. Комуністичні агенти, замасковані під виглядом священнослужителів, проникали у Христову Церкву з метою її дискредитації та розвалу зсередини. На сьогоднішній день ситуація в РПЦ не змінилася. Вона продовжує перебувати під тоталітарним диктатом, активно підтримує проект “Новороссія”, просуває концепцію “русского міра”, інспірує розвиток організацій, що декларують православний фашизм та провадять “канонізацію” Й. Сталіна та В. Путіна тощо». Крім того, автори Резолюції планують поширювати серед світової громадськості об’єктивну інформацію щодо проявів на Донбасі дискримінації на ґрунті релігій або переконань та виступають за формування правової культури, яка б не сприймала насильницьких шляхів розв’язання державно-конфесійних відносин.

Наостанок відбувся круглий стіл на тему «Сучасний світ як заручник непокараних злочинів радянського тоталітаризму». На ньому констатували, що через непокарані злочини світ не має діючої системи безпеки. Розглядалися різні конфігурації такої системи. Враховуючи, що кожна третя людина у світі — християнин, у Європі дві третини християн, сучасна Європейська цивілізація є християнською, учасники круглого столу закликали всіх представників цієї світової релігії до солідарності та консолідації проти сучасних загроз.
За підсумками конференції буде виданий збірник доповідей.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
16:46
21-Лип-2021
«Шахтар» зіграє з «Генк» в кваліфікації Ліги чемпіонів
Жеребкування визначило суперника для української команди.
19 липня о 13
Усі новини