реклама партнерів:
Головна » Суперечлива інвестиція: у Києві на місці скверу постає супермаркет Billa. Фото

Суперечлива інвестиція: у Києві на місці скверу постає супермаркет Billa. Фото


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Трирічна боротьба місцевих мешканців поки без результатів: на місці зеленої зони відпочинку у Дарницькому районі Києва будується супермаркет Billa. Це перший такого роду конфлікт із західними інвесторами.
Іще 2007 року мешканці багатоквартирного будинку в Дарницькому районі Києва дізналися, що на місці дитячого парку поруч із будинком має з'явитися супермаркет. У самих мешканців багатоповерхівки думки ніхто не питав, кажуть вони. «Нас запросили до ЖЕКу нібито на громадське обговорення питання, але там була презентація. Обговорення відбувалося в зовсім іншому місці й туди встигли добігти лише 13 наших мешканців. Там були, в основному, діти. Хтось із наших навіть бачив, як їм давали по 50 гривень», - розповідає голова ініціативної групи мешканців будинку Світлана Таран. На цьому обговоренні більшість проголосувала за будівництво. Знесенню підлягали 168 дерев і дитячий майданчик.
Через три роки магазину ще нема, проте дерева і парк знесені. «Дітям зовсім немає де подітися. Мені немає де з візком походити – я йду в інші подвір'я або уздовж великої дороги. А тут спокійно можна було посидіти на лавці, дитинку посадити, буде коло тебе гратися», - каже місцева мешканка Тамара Іванівна. Трьом її онукам нині лишається гуляти на нових майданчиках, побудованих перед самим будинком. Проте, за словами місцевих, на їхньому місці раніше був смітник, тому під ногами часто трапляються залишки скла чи заліза.

«Дерева ми самі посадимо»
Мешканці усе ще сподіваються відвоювати в «Білли» колишній парк. Незважаючи на те, що за плечима уже не одна акція протесту із силовими зіткненнями з охоронцями будмайданчику. Активісти продовжують звертатися до усіх гілок місцевої й державної влади. За словами Таран, майже всі рекомендували провести їм повторне громадське обговорення, проте конкретної допомоги не надавали.
Не виключають місцеві й спроби розв'язати конфлікт через суд, якщо будівництво все ж продовжуватиметься. «Головна вимога - повернути нам наш парк, нашу зону відпочинку. Дерева ми вже й самі посадимо. Дітям нікуди подітися, людям похилого віку і молоді», - каже Таран. При цьому аби й забудовники були задоволені, каже Таран, вони просять районну адміністрацію надати їм іншу ділянку, там, де супермаркет дійсно потрібний. «Супермаркет нам тут не потрібен. У нас з двох боків інші супермаркети, маленький магазин на розі, через дорогу - ринок і універмаг. Скільки нам треба іще магазинів?», - обурюється Тамара Іванівна.

Боротися важко
На думку експертів, скарги, суд і привернення уваги громадськості – єдині можливі шляхи розв'язання подібних конфліктів. Проте діють вони не завжди, каже столичний юрист і громадська активістка Ірина Нікіфорова. Суди, за її словами, нерідко стають на бік представників бізнесу, а не громади. «Останнім часом дуже розвинена така негативна тенденція, коли судові рішення підміняють собою дії органів влади. Своїми приписами і ухвалами суди забороняють контролюючим органам висувати вимоги і, якщо потрібно, зупиняти будівництво», - каже Нікіфорова. Тому й кількість перемог незадоволених будівництвом у подібних конфліктах, за її словами, рахується одиницями на десятки, а, може, й сотні випадків.

Чому саме тут?
Речниця Rewe Group Коринна Тінклер відповіла на запитання редакції.
Deutsche Welle: Хто обрав це місце для зведення супермаркету?
Коринна Тінклер: «Білла-Україна» придбала згадану земельну ділянку у квітні 2006 року. Продавець (посередник) надав документи на право власності із цільовим призначенням «Зведення, використання і обслуговування торгівельного центру». Продавець саме із таким призначенням купив цю землю. «Білла-Україна» не змінювала цільове призначення ділянки. Зведення торгівельного центру було і залишається передбаченим у генеральному плані розвитку Києва.

Чи були альтернативи цій ділянці?
Як вже було сказано, «Білла-Україна» купила цю ділянку. Якщо купувати іншу ділянку, цю довелося би продавати. Це може робитися лише із тим самим цільовим призначенням, тобто для будівництва торгівельного центру. Новий власник не зможе робити там нічого іншого. Міська рада Києва теж не може викупити цю ділянку назад для інших цілей, адже торгівельний центр передбачений генпланом.

Що далі?
Насправді конфлікту через будівництво «Білли» немає. Перед погодженням будівельної документації ще 2008 року «Білла-Україна» досягнула компромісу із місцевими мешканцями. Було зведено дитячий майданчик поблизу будинку 19/1 на вулиці Ревуцького, навколо якого було встановлено огорожу. Крім того, «Білла-Україна» не зрубала дерева (як це типово для Києва), а пересадила. До того ж компанія вклала близько півмільйона гривень в інфраструктуру (каналізація, освітлення, водопровід, пожежні під’їзди).

Автор: Данило Білик
Редактор: Євген Тейзе
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5807317,00.html]"Німецька хвиля"[/url]

Знесено більше сотні дерев
Замість дерев під вікнами буде торгівельний центр
QR-код посилання на сторінку

Коментарі

avatar

Останні новини

20:54
28-Трав-2023
На Таврійському напрямку Українські війська виконали 609 вогневих завдань
На Таврійському напрямку підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони протягом
20:17
28-Трав-2023
Терорист Гіркін заговорив про державний переворот у росії
На думку Гіркіна, Пригожин фактично оголосив війну частині воєнної і державної номенк
20:25
24-Трав-2023
Бійці РДК і Легіону Свобода Росії про підсумки рейду в Бєлгородській області
Бійці Російського добровольчого корпусу і Легіону Свобода Росії провели пресконференц
21:09
23-Трав-2023
Парламент Словенії визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу
Парламент Словенії у вівторок ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-33 рокі
21:41
22-Трав-2023
У Бєлгородській області росія в терміновому режимі евакуює сховище ядерних боєприпасів
У Бєлгородській області РФ почалася евакуація на об'єкті Бєлгород-22, де росіяни збер
19:42
21-Трав-2023
Українські війська взяли Бахмут у напівоточення
Ворогу не вдалось оточити Бахмут і вони втратили частину панівних висот довкола міста
20:55
20-Трав-2023
На Таврійському напрямку знищено майже чотири роти ворога
"Продовжуємо нищити ворога.
Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборон
12:49
20-Трав-2023
Українські сервіси автоматизації: Торгсофт

Товарно-фінансовий контроль будь-якого сучасного бізнесу потребує технічних засобі

19:55
18-Трав-2023
Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18-го травня громада Чернігівщини разом з усією Україною вшановує пам’ять жертв геноц
20:40
17-Трав-2023
Сенат Франції визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу
Сенат Франції слідом за нижньою палатою парламенту, Національною асамблеєю, схвалию р
Усі новини