реклама партнерів:
Головна » Свободу треба вміти захищати: до 20-ої річниці подій в Кіптях на Чернігівщині

Свободу треба вміти захищати: до 20-ої річниці подій в Кіптях на Чернігівщині


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
З 20-ою річницею подій у Кіптях і Чернігові як чернігівським Днем захисту свободи вітає обласна організація Української народної партії всіх співвітчизників та учасників боротьби з тоталітарним режимом та за незалежність України.
22 вересня 1990 року, тобто 20 років тому, представники комуністичної влади Чернігівщини у селі Кіпті Козелецького району здійснили напад на учасників хору «Гомін». Такими варварськими діями вони зупинили два автобуси українських діячів культури як «політизоване формування», щоб українська пісня не залунала на святі міста Чернігова. Митці їхали на запрошення Чернігівського товариства української мови імені Тараса Шевченка.
Обурені учасники хору і чернігівці, які їх зустрічали, перекрили трасу Київ – Чернігів у Кіптях. У самому Чернігові на знак протесту громадяни на чолі з рухівцями у центрі міста перекрили рух транспорту. Протест проти злочинного свавілля влади мав великий розголос в Україні, колишньому СРСР та у всьому світі. Тоді це був добрий урок для комуністичної верхівки області, яка мріяла про сталінське минуле.
УНП закликає – події в Кіптях і Чернігові 1990 року повинні стати уроком для всіх нас – свободу треба вміти захищати.

Джерело: Прес-служба Чернігівської обласної організації Української народної партії







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:02
05-Лют-2025
З російського полону повернулися 150 захисників України
Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захи
20:31
04-Лют-2025
Російські окупанти завдали ракетного удару по Ізюму на Харківщині
Сьогодні росіські війська завдали ракетного удару по центру міста Ізюм, що на Харківщ
12:25
03-Лют-2025
Як син зрадника України ухиляється від мобілізації
Влітку 2022 року, після 6 місяців повномасштабного вторгнення Росії, Державне бюро ро
19:05
02-Лют-2025
У Полтаві завершені аварійно-рятувальні роботи на місці зруйнованої п'ятиповерхівки
У Полтаві завершені аварійно-рятувальні роботи на місці зруйнованої п'ятиповерхівки <
18:26
01-Лют-2025
1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури постраждали в Україні внаслідок російської агресії
Міністерство культури та стратегічних комунікацій продовжує фіксувати пошкодження об’
09:05
01-Лют-2025
Московські терористи вбивають і руйнують: Одеса, Харків, Полтава
Увечері 31 січня в Одесі пролунали вибухи. Попередньо відомо, що росіяни завдали удар
Усі новини