реклама партнерів:
Головна » 2010 » Липень » 31 » Табачник особисто звільнив ректора Донецького університету. За відмову вступити в Партію регіонів?

Табачник особисто звільнив ректора Донецького університету. За відмову вступити в Партію регіонів?


2010 » Липень » 31
Коментарі: 1 Освіта та навчання

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Звістка про звільнення ректора Донецького національного університету, який входить до числа провідних вітчизняних вишів, як для самого Володимира Шевченка, так і для професорського–викладацького складу стала крижаним душем у сорокаградусну спеку. Що змусило керівництво Міністерства освіти й науки в розпал вступної кампанії звільнити доволі успішного керівника, та ще й у такому авральному порядку, досі залишається таємницею. Очевидних проколів, пов’язаних із професійною діяльністю Героя України, який майже чверть століття стояв біля керма ДонНУ, не було.
Але для того, щоб змусити ректора вишу звільнити керівне крісло, до Донецька прибув особисто міністр Дмитро Табачник. 29 липня він несподівано «завітав» у гості й зажадав від Володимира Шевченка написати заяву про звільнення за власним бажанням. Коли ж отримав відмову, одразу підписав наказ про звільнення. Перед тим освітній міністр зустрівся з деканами факультетів та викладачами, які наразі задіяні у приймальній комісії, та поспілкувався з представниками профспілки. За словами Володимира Павловича, всі підлеглі не погодилися з його відставкою, проте наказ про звільнення все ж було підписано. Міністр мотивував відставку ректора Шевченка закінченням строку діючого контракту.
Як відомо, ректора вишу, що має статус національного, обирають на сім або п’ять років. Потім, за законом, оголошується конкурс на його наступника. «28 липня у мене справді закінчився контракт. Проте всі необхідні документи для участі в черговому конкурсі я оформив і подав вчасно. І конференція трудового колективу університету, й кадрова комісія міністерства знову рекомендували мене на цю посаду. І ось 29 липня несподівано приїжджає міністр й оголошує свій наказ, — розповідає здивований Володимир Шевченко. — Претензій до мене як до ректора чи до університету немає. Університет входить до десятки кращих ВНЗ України, а отже, мабуть, і його ректор також... Чому зі мною так вчинили — пояснити важко. Істинної причини не знаю, але міністр у неофіційній розмові сказав, що це — рішення вищих органів влади. Щоправда, яких — не уточнив».
Згідно з чинною практикою у МОН, після закінчення строку контракту ректору продовжують повноваження і він виконує свої обов’язки до проведення конкурсу, який міністерство зобов’язане оголосити. «Оскільки липень–серпень — це місяці, коли люди у відпустках, вони мали оголосити конкурс у вересні, провести його і лише тоді мене звільнити, якщо виберуть когось іншого, — пояснює Шевченко. — Усім ректорам продовжували повноваження до моменту виборів, а мене просто викинули мітлою».
Хоча очевидно, що несподівана відставка успішного керівника пов’язана з іншими виборами — до місцевих рад, які нова влада планує провести восени. Принаймні у цьому впевнена переважна більшість викладачів вишу. Володимиру Павловичу неодноразово пропонували вступити в Партію регіонів, але той відмовлявся. Що й не дивно, адже він очолює обласний осередок «Просвіти». Тепер, очевидно, посада ректора стала потрібною «регіоналам» для посилення свого контролю над професорсько–викладацьким та студентським складом вишу. Нині обов’язки ректора виконує Андрій Кучко. А співробітники Донецького національного університету рішуче налаштовані оскаржити рішення Табачника.


А ТИМ ЧАСОМ...
Українська мова аспірантам і кандидатам наук уже не потрібна. Кабінет Міністрів скасував іспит з української мови при вступі до аспірантури і складання іспитів для отримання ступеня кандидата наук, внісши відповідні зміни до «Положення про підготовку науково–педагогічних і наукових кадрів».Таким чином, уряд Азарова скасував постанову про обов’язковий іспит з української мови для отримання наукових звань, запроваджений міністром освіти Вакарчуком.

Джерело: Україна молода

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 українець • 19:17, 31-Лип-2010
Поведінка Дмитра Табачника далека від діяльності звичайного міністра. Він нагадує дитину-клоуна з бойовою гранатою. Цей українофоб і відданий агент іноземної держави себе підірве і подільників загубить cranky
avatar

Останні новини

09:16
18-Жов-2021
СБУ затримала озброєну банду грабіжників, які тривалий час переховувались від слідства
СБУ провела спецоперацію, внаслідок якої затримали трьох осіб, котрі в 2016 році здій
12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
00:40
05-Жов-2021
Відповіді на найпоширеніші питання про е-лікарняні

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні ліка

18:03
01-Жов-2021
У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського п
15:03
29-Вер-2021
Військові навчання Rapid Trident-2021 спричинили нову хвилю агресії боку Росії
З 20 вересня по 1 жовтня 2021 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпе
15:24
28-Вер-2021
Міф чи реальність: що криється за наймасштабнішими військовими навчаннями Росії «Захід-2021»
На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пр
14:50
28-Вер-2021
Сучасна Білорусь: тоталітаризм, диктатура та політичні репресії
У 2020 році в Республіці Білорусь відбулись вибори президента. Здавалось, звичайна по
12:14
27-Вер-2021
Здобуття Білоруссю державної незалежності в 1991 році
Після завершення Другої світової війни в Білорусі наступні десять років ще тривала пі
19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
Усі новини