реклама партнерів:
Головна » Табачник особисто звільнив ректора Донецького університету. За відмову вступити в Партію регіонів?

Табачник особисто звільнив ректора Донецького університету. За відмову вступити в Партію регіонів?


Коментарі: 1 Освіта та навчання

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Звістка про звільнення ректора Донецького національного університету, який входить до числа провідних вітчизняних вишів, як для самого Володимира Шевченка, так і для професорського–викладацького складу стала крижаним душем у сорокаградусну спеку. Що змусило керівництво Міністерства освіти й науки в розпал вступної кампанії звільнити доволі успішного керівника, та ще й у такому авральному порядку, досі залишається таємницею. Очевидних проколів, пов’язаних із професійною діяльністю Героя України, який майже чверть століття стояв біля керма ДонНУ, не було.
Але для того, щоб змусити ректора вишу звільнити керівне крісло, до Донецька прибув особисто міністр Дмитро Табачник. 29 липня він несподівано «завітав» у гості й зажадав від Володимира Шевченка написати заяву про звільнення за власним бажанням. Коли ж отримав відмову, одразу підписав наказ про звільнення. Перед тим освітній міністр зустрівся з деканами факультетів та викладачами, які наразі задіяні у приймальній комісії, та поспілкувався з представниками профспілки. За словами Володимира Павловича, всі підлеглі не погодилися з його відставкою, проте наказ про звільнення все ж було підписано. Міністр мотивував відставку ректора Шевченка закінченням строку діючого контракту.
Як відомо, ректора вишу, що має статус національного, обирають на сім або п’ять років. Потім, за законом, оголошується конкурс на його наступника. «28 липня у мене справді закінчився контракт. Проте всі необхідні документи для участі в черговому конкурсі я оформив і подав вчасно. І конференція трудового колективу університету, й кадрова комісія міністерства знову рекомендували мене на цю посаду. І ось 29 липня несподівано приїжджає міністр й оголошує свій наказ, — розповідає здивований Володимир Шевченко. — Претензій до мене як до ректора чи до університету немає. Університет входить до десятки кращих ВНЗ України, а отже, мабуть, і його ректор також... Чому зі мною так вчинили — пояснити важко. Істинної причини не знаю, але міністр у неофіційній розмові сказав, що це — рішення вищих органів влади. Щоправда, яких — не уточнив».
Згідно з чинною практикою у МОН, після закінчення строку контракту ректору продовжують повноваження і він виконує свої обов’язки до проведення конкурсу, який міністерство зобов’язане оголосити. «Оскільки липень–серпень — це місяці, коли люди у відпустках, вони мали оголосити конкурс у вересні, провести його і лише тоді мене звільнити, якщо виберуть когось іншого, — пояснює Шевченко. — Усім ректорам продовжували повноваження до моменту виборів, а мене просто викинули мітлою».
Хоча очевидно, що несподівана відставка успішного керівника пов’язана з іншими виборами — до місцевих рад, які нова влада планує провести восени. Принаймні у цьому впевнена переважна більшість викладачів вишу. Володимиру Павловичу неодноразово пропонували вступити в Партію регіонів, але той відмовлявся. Що й не дивно, адже він очолює обласний осередок «Просвіти». Тепер, очевидно, посада ректора стала потрібною «регіоналам» для посилення свого контролю над професорсько–викладацьким та студентським складом вишу. Нині обов’язки ректора виконує Андрій Кучко. А співробітники Донецького національного університету рішуче налаштовані оскаржити рішення Табачника.


А ТИМ ЧАСОМ...
Українська мова аспірантам і кандидатам наук уже не потрібна. Кабінет Міністрів скасував іспит з української мови при вступі до аспірантури і складання іспитів для отримання ступеня кандидата наук, внісши відповідні зміни до «Положення про підготовку науково–педагогічних і наукових кадрів».Таким чином, уряд Азарова скасував постанову про обов’язковий іспит з української мови для отримання наукових звань, запроваджений міністром освіти Вакарчуком.

Джерело: Україна молода

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 українець • 18:17, 31-Лип-2010
Поведінка Дмитра Табачника далека від діяльності звичайного міністра. Він нагадує дитину-клоуна з бойовою гранатою. Цей українофоб і відданий агент іноземної держави себе підірве і подільників загубить cranky
avatar

Останні новини

18:53
31-Бер-2023
Повітряні сили України використовують "розумні" бомби JDAM
У Повітряних силах підтвердили використання української авіацією "розумних" авіабомб
20:57
30-Бер-2023
Уряд повернув державі майно Києво-Печерської лаври
Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користуванн
17:10
29-Бер-2023
Архімандрит Авраамій Лотиш вийшов зі складу УПЦ МП і перейшов до канонічної ПЦУ
Член Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій (Л
19:12
28-Бер-2023
У Варшаві відкрилася фотовиставка про місто-героїв Чернігів
27 березня 2023 року у приміщенні Варшавської школи економіки (SGH) відбулося відкрит
19:36
26-Бер-2023
Доступ до об'єктів Києво-Печерської лаври може бути тимчасово обмежений
На території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберіг
20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
13:58
24-Бер-2023
5 міфів про виразкову хворобу

Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає часу на те, щоб повноцінно в

20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
Усі новини