реклама партнерів:
Головна » Тисячі іноземців, які приїдуть на Євро-2012, "хочуть побачити не Хохляндію чи Малоросію - вони хочуть побачити Україну..."

Тисячі іноземців, які приїдуть на Євро-2012, "хочуть побачити не Хохляндію чи Малоросію - вони хочуть побачити Україну..."


Коментарі: 0 ЄВРО-2012

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Саме українською мовою ми цікаві світові. Таку думку висловила 22 лютого на прес-конференції в УКРІНФОРМі на тему "Ризики запровадження двомовності" представник громадського руху "Не будь байдужим" Оксана Левкова.
Вона підкреслила, що тисячі іноземців, які приїдуть на Євро-2012, "хочуть побачити не Хохляндію чи Малоросію - вони хочуть побачити Україну. А мова - стоїть в одному ряду з піснею, танцем, книгою". За словами Оксани Левкової, якщо дозволити двомовность, то спрацює формула "мова митрополії завжди прагне "з'їсти" мову колонії". "Від цього нікуди не дінешся - це доведено історією. Із введенням двомовності однозначно програє українська мова, а цього не можна допустити", - наголосила представник громадського руху "Не будь байдужим".
Двомовність - це реальність, в якій ми живемо, зауважив аналітик з питань мовної політики Станіслав Шумлянський. Це реальність, з якою треба рахуватися. Позитивним, за його словами, є фактор, що ми не поділені за мовною ознакою. "Ті, хто говорить російською, можуть виступати проти надання статусу державної цій мові", - зазначив С.Шумлянський
На думку аналітика, в Україні немає мовного протистояння, це політика. Водночас він зазначив, що об'єктивно українська мова перебуває у слабшому становищі ніж російська, і найближчими роками ця ситуація не зміниться. "Заходи, спрямовані на закріплення двомовності, насправді сприятимуть одномовності. З двох мов підтримуватимуть одну - ту, яка є сильніша", - вважає Станіслав Шумлянський. Він також застеріг від мовного протистояння, яке може виникнути внаслідок радикальних дій на користь російської мови. "Не можна виключати, що відбудеться мобілізація тих, для кого українська мова є частиною повсякденного життя, важливою ознакою ідентичності. Вони будуть тим чи іншим способом виступати цих дій", - підкреслив аналітик.
У свою чергу, представник Інституту соціології НАН України Олександр Вишняк зазначив, що молоде покоління знає краще українську мову, ніж їх батьки та старше покоління. "Але знати - не означає розмовляти", - підсумував він.

Джерело: Яна Лемешенко, УКРІНФОРМ







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:38
28-Квіт-2025
Густав Вернер: життя, присвячене любові та праці. Німецький пастор, реформатор, благодійник

У німецькому місті Ройтлінген особливе місце займає ім’я Густава Вернера

21:29
28-Квіт-2025
КНДР підтвердило участь своїх військових у війні проти України
Там підтвердили участь своїх збройних сил у війні РФ проти України і додали, що вони
21:09
27-Квіт-2025
Російські окупанти продовжують спроби прорвати українську оборону на Сумщині
Армія РФ намагається розширити зону боїв.
Про це повідомляє РБК-Україна з поси
19:18
24-Квіт-2025
Москва вбиває українських дітей
Сьогодні з п’ятої ранку група підлітків чекала новин про долю свого друга, який опини
21:05
23-Квіт-2025
У Польщі здійснено новий акт вандалізму над українським похованням
Біля села Верхрата могилі вояків УПА, які загинули у бою з катами НКВД встановлено та
21:32
22-Квіт-2025
Смерть Папи Франциска: що залишив по собі понтифік у серцях українців
Папа Франциск (Franciscus) — безперечно, одна з найяскравіших постатей сучасного като
Усі новини