реклама партнерів:
Головна » У Чехії проросійський Земан попереду, але його конкурент може виграти у ІІ турі

У Чехії проросійський Земан попереду, але його конкурент може виграти у ІІ турі


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чинний глава Чехії Мілош Земан переміг у першому турі голосування на виборах президента, утім набрав менше голосів, ніж прогнозували.
Після підрахунку 96% голосів виборців Земан отримав 39% голосів, повідомляє чеське видання Aktualne. Це значно менше, ніж йому прогнозували соціологи. За даними опитувань, Земан мав отримати 42-45% голосів виборців.

Його суперником у другому турі виборів стане колишній глава Академії наук Іржі Драгош, який за підсумками голосування отримав понад 26% голосів виборців.

еман виграв у Драгоша у всіх округах, окрім Праги. У чеській столиці колишній науковець переміг із результатом 35%.

За попередніми прогнозами соціологів, Драгош може отримати перемогу у 2 турі. Раніше прогнозувалось, що він має здолати Земана з невеликою перевагою – 48,5% проти 44%. Фактичні результати першого туру роблять його перемогу ще реальнішою.

Примітно, що четверо кандидатів вже публічно заявили про свою підтримку Драгошу. Мірек Тополанек, Марек Хілшер та Вратислав Кульганек закликали своїх прихильників голосувати за Драгоша у другому турі. Міхал Горачек запропонував надати Драгошу місце на білбордах.

73-річний Земан відомий своїми ісламофобськими поглядами та підтримкою скасування санкцій Євросоюзу проти Росії, а також пропонує пробачити Росії анексію Криму, виплативши Україні грошову компенсацію.

Колишній глава Академії наук Чехії Іржі Драгош – повна протилежність Земана, він підтримує санкції проти Росії та виступає проти референдуму про вихід Чехії з ЄС.

Другий тур виборів президента Чехії відбудеться за два тижні.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:02
05-Лют-2025
З російського полону повернулися 150 захисників України
Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захи
20:31
04-Лют-2025
Російські окупанти завдали ракетного удару по Ізюму на Харківщині
Сьогодні росіські війська завдали ракетного удару по центру міста Ізюм, що на Харківщ
12:25
03-Лют-2025
Як син зрадника України ухиляється від мобілізації
Влітку 2022 року, після 6 місяців повномасштабного вторгнення Росії, Державне бюро ро
19:05
02-Лют-2025
У Полтаві завершені аварійно-рятувальні роботи на місці зруйнованої п'ятиповерхівки
У Полтаві завершені аварійно-рятувальні роботи на місці зруйнованої п'ятиповерхівки <
18:26
01-Лют-2025
1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури постраждали в Україні внаслідок російської агресії
Міністерство культури та стратегічних комунікацій продовжує фіксувати пошкодження об’
09:05
01-Лют-2025
Московські терористи вбивають і руйнують: Одеса, Харків, Полтава
Увечері 31 січня в Одесі пролунали вибухи. Попередньо відомо, що росіяни завдали удар
Усі новини