У Чернівцях на «Червоній руті» визначено номінантів на відзнаки у жанрах сучасної танцювальної та акустичної музики

Про це повідомляє "Західна інформаційна компанія"
У жанрі сучасної танцювальної музики на відзнаку «Червоної рути» претендують два харківські гурти «Найс дей» і «Бабка Рапуха та козак Амур», а також гурти «Р.К.С.» (Кременчук, Полтавської області) і «Хіп-хоп фемелі» (Хмельницький).
У жанрі акустичної музики журі рекомендувала на відзнаки Братів Золотухіних з Луганська, Романа Кинів з Ужгорода, гурти «Трикита» (Миколаїв) та «Телері» (Київ).
Триває на «Червоній Руті» і відбірковий конкурс у жанрі рок-музики, на який заявило себе найбільше учасників. У цій номінації за приз фестивалю змагаються аж 77 гуртів.
17 вересня на Центральній площі Чернівців біля пам’ятника Тарасові Шевченку організатори офіційно відкрили ювілейний ХІ Фестиваль української сучасної пісні і популярної музики «Червона Рута», якому цього року виповнюється 20 років.
На відкриття фестивалю «Червона рута» зібралося понад 5 тисяч чернівчан та гостей міста. Вони тримали в руках українські національні прапори, була молодь і люди в національних строях, багато людей прийшли сім’ями, з маленькими дітьми.
За кілька хвилин до офіційної церемонії відкриття на площу увійшла фестивальна колона з прапорами, смолоскипами, свічками. У її складі – учасники фестивалю, керівники області, міністерства культури та туризму, тисячі чернівчан, які приєдналися до фестивальної ходи. Колона розпочала рух від музею Володимира Івасюка, де учасники ходи виконали «Гімн України» та пісню Володимира Івасюка « Червона рута». Учасники ходи поклали квіти до пам’ятників Героям Буковинського куреня та Тарасові Шевченку.
На Центральній площі, відкриваючи фестиваль, Міністр культури і туризму України Василь Вовкун, який був головним режисером чотирьох з одинадцяти фестивалів «Червона рута», в тому числі – першої, зачитав вітання учасникам ювілейного фестивалю від імені Президента України Віктора Ющенка і потім – прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
Президент у своєму вітанні назвав повернення Фестивалю Червона Рута у Чернівці «знаковою подією», оскільки він «народився у Чернівцях 20 років тому і є батьківщиною знаменитого композитора і незабутнього співака Володимира Івасюка». Він вважає, що «Червона рута» є «школою майстерності, яка допомагає утвердитися талановитим виконавцям, розкрити свої здібності та стати запорукою їх майбутнього творчого злету».
Прем’єр-міністр у своєму вітанні назвала Фестиваль «протестом існуючій тоді комуністичній номенклатурі», «відродженням української культури», за яким потім «відродилася і незалежна Україна». Тимошенко провела паралель між першою Червоною рутою у 1989 році і Майданом у 2004 році, коли, за її словами, українці «були сильними, щирими, і щасливими у своєму виборі та єдності нації». Організаторів першого Фестивалю Юлія Тимошенко у вітанні також назвала «велетами духу і творцями історії».
З вітанням також виступили голова Чернівецької ОДА Володимир Куліш, міський голова Чернівців Микола Федорук, голова Чернівецької обласної ради Іван Шилепницький та молодша сестра композитора В.Івасюка Оксана Павлюк. Керівники області та міста висловили сподівання, що фестиваль « Червона рута» повернеться до свого коріння і отримає постійну прописку у Чернівцях.
Після цього голова виконавчого комітету Червоної рути» 2009 Мирослав Мельник під звуки трембіти оголосив фестиваль відкритим. Перед присутніми на площі кілька пісень виконали переможці «Червоної рути» попередніх років Марічка Бурмака та Олександр Положинський з гуртом «Тартак».
Фестиваль триватиме до 20 вересня і завершиться ювілейним концертом переможців різних років на стадіоні «Буковина». За попередніми даними, очікується, що на заключний концерт завітають Президент України Віктор Ющенко та екс-спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк.
За матеріалами: Західна інформаційна компанія
|
|