реклама партнерів:
Головна » 2010 » Травень » 26 » У Харкові загострилося протистояння між лісорубами та захисниками лісу в парку Горького

У Харкові загострилося протистояння між лісорубами та захисниками лісу в парку Горького


2010 » Травень » 26
Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Вранці 25 травня загострилося протистояння між лісорубами та захисниками лісу в парку Горького в Харкові. Захисники парку вимагають від влади негайно припинити вирубку дерев.
Ранок почався з конфлікту активістів та міліціонерів. Правоохоронці супроводжували робітників, які рубають дерева для дороги, яка з'єднає вулицю Сумську і перетин Динамівської та Новгородської.
Вирубка почалася в четвер, 20 травня, а сьогодні, за даними активістів, міліціонери застосовували силу. Усі дерева помічені хрестами і активісти захищають їх: лягають під техніку, прив'язують себе до стовбурів. Кожен день роботу лісоруби можуть розпочати лише за допомогою правоохоронців.
Екологічна група "Печеніги", заявляє, що вирубка відбувається без узгодження з Міністерство охорони природи, так ще й ліміт - 503 дерева - який прописав у своєму рішенні виконком перевищений. На даний момент у парку зрубали 576 дерев.
У свою чергу голова екологічної групи "Печеніги" Сергій Шапоренко заявив, що збиток, нанесений Харкову внаслідок вирубки дерев у парку імені Горького, склав понад190 тисяч грн. За його словами, лісоруби, які розчищають територію парку під нову дорогу, спилюють навіть столітні дерева.
Як повідомив прес-секретар екологічної групи Печеніги Олег Перегон, зараз ситуація заспокоїлася: вирубка припинена, міліція поводиться коректно. Крім того, сказав він, вдалося не допустити на територію парку важку техніку - бульдозери і грейдери, які пригнали до місця вирубки вранці.
Перегін заявив, що необхідного при вирубуванні зелених насаджень документа - спеціального ордера Держекоінспекції - ніхто захисникам парку так і не пред'явив. Він нагадав, що за незаконну вирубку зелених насаджень передбачено покарання згідно з Кримінальним кодексом.
Перегін повідомив, що на місці робіт встановлено цілодобове чергування екологів. Захисники парку зажадали від місцевої влади негайно припинити знищення паркових зон і закликали харків'ян встати на захист природи.
Вони розповсюдили меморандум, у якому зажадали від міської ради та міськвиконкому Харкова "негайно скасувати ганебні рішення про знищення частини Центрального парку ім. Горького і саду ім. Шевченка", встановити чіткі межі усіх зелених зон Харкова та оголосити повний, безстроковий мораторій "на яку б то не було передачу зелених зон Харкова і на їх знищення під будь-яким приводом ".
"Під різними приводами величезні площі Лісопарку, парку ім. Горького, парк ім. Артема і повністю парк Зустріч роздані комерційним структурам та приватним особам. Причому процес" дерибану "наших громадських земель весь час прискорюється. Останні рішення міської влади переходять вже всі межі політичного цинізму ", - заявили автори меморандуму.
Вони також назвали серед таких рішень ідею будівництва бібліотеки ім. Кушнарьова, заради якого доведеться вирубати ділянку в саду ім. Шевченка. Рішення про знищення значної частини парку ім. Горького "під приводом будівництва дороги з вулиці Сумської на вулицю Новгородську" вони назвали "кричущим".
19 травня на засіданні виконкому Харківської міськради було ухвалено рішення про будівництво нової дороги. Для цього на ділянці дороги від вулиці Сумської до вулиці Новгородської необхідно вирубати 503 дерева в парку Горького. Натомість вирубаних дерев КП Харківзеленбуд отримає 30 500 грн. з міського бюджету на висадку нових дерев. 20 травня почалася вирубка дерев у ЦПКіВ імені Горького для прокладання нової дороги.

Джерело: ТСН

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини