Головна » Україна перемогла Словенію у першому матчі плей-офф відбору до Євро-2016. Відео

Україна перемогла Словенію у першому матчі плей-офф відбору до Євро-2016. Відео

Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Національна збірна команда України зробила серйозний крок назустріч виходу на чемпіонат Європи 2016 року, обігравши у першому матчі плей-офф кваліфікації першості у Львові збірну Словенії з рахунком 2:0.

Михайло Фоменко нікого не здивував стартовим складом, до консервативності керманича національної команди у виборі виконавців вболівальники вже звикли. Словенці також вийшли на поле «Арени Львів» найсильнішим на поточний момент складом, хіба що маска на обличчі Бречко нагадувала про те, що на цю позицію у Сречко Катанеця немає гідної зміни.

Українці, як і личить господарям поля, з перших хвилин захопили гральну та територіальну ініціативу, щоправда ніяких дивідендів, окрім проценту володіння м’ячем, наші футболісти не мали. Підопічні Фоменка у перші 20 хвилин зустрічі працювали в академічному темпі, не кидаючи усі сили уперед. Гості і взагалі зі старту матчу діяли «за рахунком», який, за словами їх тренера, цілком влаштував би його після фінального свистка.

Але гол Ярмоленка на 22-й хвилині усе змінив. Коноплянка відірвався від свого опонента на фланзі, Хандановіч вибив м'яч кулаком, «сферою» заволодів Андрій, який ударом з правої ноги вразив дальній нижній кут воріт. Тут якраз прокинулися словенці, які протягом двох хвилин мали дві найбільш небезпечні нагоди для взяття воріт Пятова. Спочатку Новаковіч вдало головою скинув «шкіряного» Ілічічу, а той пробив трохи вище воріт. Одразу після цього Бірса протягнув м'яч до штрафного, віддав на зовсім вільного Новаковіча, але форвард збірної Словенії у простій ситуації не зумів його обробити.

Збірна України заспокоїла гру, відсунувши її на половину поля суперників. І вже Рибалка на 35-й хвилині перевірив пильність Хандановіча. Словенський воротар у стрибку нейтралізував «гармату» опорника збірної України, перевівши м’яч на кутовий. Зірка нинішнього колективу Катанеця ще неодноразово продемонстрував у цьому поєдинку, що є одним з найкращих воротарів європейського футболу. Зокрема, на 39-й хвилині він просто дивом зреагував на верховий удар Гармаша з кількох метрів.

Друга половина зустрічі пройшла за сценарієм першої. Українці вичікували на комфортну нагоду, аби розвинути контратакувальну гру і знайшли нагоду для другого взяття воріт. На 54-й хвилині провалився лівий фланг збірної Словенії: Ярмоленко передачею підключив Федецького, який прострілив на дальню стійку - Селезньову залишалося лише підставити ногу і відправити «сферу» у ціль.

Євген міг зняти усі питання щодо переможця у цьому поєдинку, але його удар у дальній кут лише «поцілував» стійку словенських воріт. І взагалі, саме «синьо-жовті» були ближчими до того, щоб ще раз зіпсувати настрій словенським вболівальникам на «Арені Львів», аніж підопічні Катанеця – аби забити бодай гол престижу. І якби не надвпевнена гра першого номеру збірної Словенії, доля протистояння могла б бути вирішена вже у Львові. Але вже за три дні українській збірній належить провести матч-відповідь зі словенцями у Маріборі. Саме там і стане відомо ім’я національної команди, яка вирушить наступного літа до Франції.