реклама партнерів:
Головна » 2015 » Квітень » 26 » Уряд підтримав патріотів Чернігівщини та інших областей щодо увічнення пам’яті загиблих героїв АТО у школах

Уряд підтримав патріотів Чернігівщини та інших областей щодо увічнення пам’яті загиблих героїв АТО у школах


2015 » Квітень » 26
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Уряд підтримав громадськість, військкомати, органи влади Чернігівської та інших областей України у справі системної організації у загальноосвітніх навчальних закладах увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України.
Тепер необхідність участі місцевих органів виконавчої влади сіл, міст і районів, адміністрацій загальноосвітніх навчальних закладів та відповідальність за виконання у цій святій справі визначена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 р. № 386-р, яким затверджено «ПЛАН заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни «Увічнення безсмертного подвигу Українського народу у Другій світовій війні».
У підпункті 3 пункту 3 цього плану вказано сприяти: «3) встановленню у загальноосвітніх навчальних закладах дошок (стендів) пошани з метою увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України, а також присвоєнню цим навчальним закладам імен загиблих героїв». Уряд визначив і відповідальних із контролю за виконання цього напряму роботи: обласні та Київська міська держадміністрації, МОН, Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою).
Український інститут національної пам’яті, який взяв участь у підготовці проекту цього Плану заходів і безпосередньо підпункту 3 пункту 3, також рекомендує місцевим органам влади та адміністраціям навчальних закладів дотримуватися рекомендацій Чернігівського обласного військового комісаріату в організації у загальноосвітніх навчальних закладах увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України:
1) Увічнення пам’яті шляхом встановлення меморіальних дошок і стендів пам’яті повинно відноситися до поіменно всіх загиблих захисників України – учасників АТО – випускників відповідних навчальних закладів. Рішення про встановлення меморіальних дошок, стендів, участь у їх створенні і підготовці урочистого відкриття має здійснюватися шляхом громадської ініціативи педагогічних і учнівських/студентських колективів за підтримки місцевих органів виконавчої влади і адміністрацій навчальних закладів.
2) Кошти на виготовлення меморіальних дошок, стендів пам’яті доцільно збирати таким шляхом: учні/студенти їх зароблятимуть і збиратимуть (аукціони, флеш-моби тощо). Ця та інша участь перетворюватиме їх із статистів в активних учасників патріотичного меморіального заходу.
3) Обов’язково залучати до участі в урочистому відкритті меморіальної дошки, стенду пам’яті представників військових комісаріатів, військових частин та установ, де безпосередньо проходив свою військову службу загиблий захисник України.
4) Урочисте відкриття у навчальних закладах меморіальної дошки, стенду пам’яті повинно проводитися виключно за військовим ритуалом відповідно до Статуту Збройних Сил України. Консультації та допомогу можна отримати у військових комісаріатах, військових частинах та установах Міністерства оборони України.

Також нагадуємо, що «Рекомендації для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо заходів, пов’язаних із героїзацією осіб, які віддали життя за незалежність України, вшанування їх пам’яті, патріотичного виховання та консолідації Українського народу», підготовлені Українським інститутом національної пам’яті і затверджені Дорученням Віце-прем’єр-міністра України від 30 серпня 2014 року №30137/72/1-14, чинні і обов’язкові до виконання.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
15:00
21-Жов-2021
Декларування, корупція та «схеми»: як працювали та як працюватимуть контролюючі фінансові відомства в Україні
В інтерв'ю LB.ua керівник Державної податкової служби (ДПС) України Євген Олейніко
09:55
20-Жов-2021
Відверта провокація та цинічна тактика: Росія заблокувала роботу ОБСЄ перед можливою зустріччю в Нормандському форматі
13 жовтня в українській делегації Тристоронньої контактної групи повідомили про затри
09:02
20-Жов-2021
Чи необхідні антибіотики при лікуванні COVID-19?
Лише за добу 11 жовтня в Україні зафіксовано 11,9 тис. нових підтверджених випадків к
08:52
20-Жов-2021
Е-лікарняний. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи
Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та ш
08:43
20-Жов-2021
В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини
В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 рі
08:32
20-Жов-2021
Гетьманська столиця відкриває молоді таланти
Гетьманська столиця Батурин – місце сили доби Гетьманщини, резиденція гетьманів Дем’я
20:44
19-Жов-2021
Чи необхідно робити комп’ютерну томографію при підозрі на Covid-19?
З таким питанням часто звертаються ті, хто занедужав, мають підозру на коронавірусну
Усі новини