реклама партнерів:
Головна » В Чернігові розпочався Перший театральний фестиваль для дітей та молоді "На крилах мрій"

В Чернігові розпочався Перший театральний фестиваль для дітей та молоді "На крилах мрій"


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ось і злетіли у мистецький простір України три перші ластівки театрального фестивалю «На крилах мрій», що проходитиме протягом 18-20 квітня цього року на базі Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

Надовго запам’ятається дітлахам та їхнім батькам яскраве феєричне дійство, присвячене урочистому відкриттю фестивалю, що розгорнулося на сцені за участю десятків юних артистів – вихованців низки мистецьких студій Чернігова і Прилук. Дзвінки пісні і запальні танці, вражаючі циркові номери і розмаїте різнобарв’я костюмів створили піднесену атмосферу свята, натхнення і променистої радості від можливості поділитися своєю творчістю з іншими. Звучним акордом святкової увертюри до відкриття фестивалю стало творче привітання від колективу Народного дитячого театру «Сорванцы» з Харкова, які братимуть участь у програмі третього дня фестивалю, але приїхали заздалегідь, аби мати можливість ознайомитися з роботами інших учасників фестивалю.

Під час святкового відкриття Першого театрального фестивалю для дітей та молоді в.о.директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Веселов привітав присутніх у залі і на сцені юних театралів із започаткуванням нового фестивального форуму для підростаючого покоління українських митців, художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров побажав учасникам фестивалю успішних виступів на чернігівській сцені, а генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко урочисто оголосив: «Перший театральний фестиваль для дітей та молоді «На крилах мрій» ВІДКРИТО!»

Почесне право стати першою ластівкою новонародженого фестивалю отримала прем’єрна вистава цього театрального сезону «У пошуках героя» Т.Киценко у постановці режисера Артемія Аніщенка. До реалізації цього експериментального проекту, крім професійних акторів Чернігівського театру, були залучені вихованці багатьох творчих дитячих колективів Чернігова. Юні глядачі захоплено спостерігали за пригодами своїх ровесників Оксанки і Богдана, зацікавлено зустрічали героїв вистави, які несподівано з’являлися то в проході між театральних крісел, то в ложах балкону чи бенуару; дружними оплесками підтримували художні виступи дитячих колективів, які стали барвистою окрасою сюжетного розвитку вистави, гучними оваціями дякували їм після закінчення спектаклю.

Естафету фестивалю перехопив Чернігівський обласний театр ляльок ім. О.Довженка з денною виставою «Ріка… Життя», створеною у творчій співдружності драматурга Н.Сікачиної, режисера-постановника О.Ковшуна та акторів театру за мотивами щоденника і творів О.Довженка. В експериментальному просторі малої сцени відбулася зустріч глядачів з головним героєм вистави малим Сашком – Олександром Довженком, який розповідав про свою любов до дідів і батьків, до рідної України і чарівливої Десни, а ще – про любов до кіно і про біль від того, що свої глибокі почуття до України не мав змоги висловити у своїх стрічках. Доступна для сприйняття метафоричність спектаклю, посилена художнім втіленням відеопроекції ріки, що плине крізь віки і долі, переміщує глядача у сповнену символічного змісту мистецьку реальність. Синтез драматичного й лялькового театрів, обумовлений присутністю у виставі ляльок, що органічно доповнюють талановиту гру акторів, посилює виразність створюваного образу митця, спонукає глядача здійснити власну подорож до більш глибинного розуміння постаті Олександра Довженка, начебто знайомої зі шкільної програми, але такої непізнаної у своїй багатогранності.

Вечірньою ластівкою першого дня фестивальної програми стала сучасна драма «Галка Моталко» Н.Ворожбит, поставлена режисером Ганною Самініною, у виконанні артистів Муніципального театру «Березіль» (Бориспільської міськради Київської області). Колоритні, різноликі образи вихованців закритого спортивного інтернату, створені молодими, енергійними акторами Бориспільського театру, не залишили байдужими жодного з глядачів численної глядацької аудиторії, що емоційно реагувала на реалістичні епізоди інтернатних буднів. Цілу гамму суперечливих почуттів викликала прямодушна сповідь головної героїні – дівчини-підлітка, яка волею долі потрапила до спеціалізованого спортивного інтернату і сприйняла це як щасливий квиток. З відвертої розповіді дівчини глядачі дізналися про її перше кохання, першу справжню дружбу. Тут їй довелося випити першу в житті чарку, пізнати перше болюче розчарування й отримати уроки ненависті до дорослих – і все це на фоні виснажливих тренувань і спортивних буднів. Глядачі разом з героїнею йшли шляхом її дорослішання, разом з нею переживали усвідомлення, що рекордсменкою їй не бути через виключення з інтернату, поринали у роздуми щодо подальшої долі цих фізично обдарованих підлітків, які потрапили у залізні лещата жорсткої, безжальної системи кування олімпійського резерву. Схвильовані глядачі, стоячи, гучними оплесками дякували акторам за натхненну гру, а художній керівник театру Андрій Бакіров запросив дебютантів чернігівської сцени до співпраці у наступних мистецьких проектах.

Кожному з трьох учасників першого дня фестивальної програми на згадку про виступ на чернігівській сцені були вручені Дипломи Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій», сувеніри та виготовлений на замовлення великий торт з емблемою фестивалю.

На завершення координатор оргкомітету фестивалю Артемій Аніщенко анонсував спектаклі подальшої фестивальної програми та запросив присутніх до їх перегляду.

Тож бажаємо усім гарних вражень від нових зустрічей із сучасним театральним мистецтвом!


за інф.: #ChernihivTheatre

Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини