реклама партнерів:
Головна » 2010 » Березень » 13 » Відбулося засідання Чернігіської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відбулося засідання Чернігіської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу


2010 » Березень » 13
Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чернігівщини проводять значну роботу з попередження соціально-небезпечних хвороб, надання послуг споживачам ін’єкційних наркотиків та їх найближчому оточенню.
Про це, зокрема, йшлося на черговому засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провів заступник голови ради, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Ященко. На зібранні підбивалися підсумки роботи різних служб і організацій, спрямованої на протидію ВІЛ/СНІДу і туберкульозу у 2009 році.
Як розповіла заступник директора Чернігівського обласного центру СССДМ Ніна Кононенко, первинну профілактичну роботу спеціалісти центрів проводили через спеціалізовані формування – мобільні консультаційні пункти соціальної роботи у сільській місцевості (МКП). Торік вони здійснили 1828 виїздів, що на 23% більше, ніж у 2008 році. Спілкуючись із сім’ями, дітьми та молоддю, які потрапили в складні життєві обставини, родинами, де виховуються діти-інваліди, вихованцями притулків та інтернатів, матерями, які хотіли відмовитися від новонародженої дитини, фахівці ЦССДМ надали 23 тисячі індивідуальних послуг. Майже половина цих послуг була пов’язана з проблемою наркотичної та алкогольної залежності. Значна увага під час виїздів МКП приділялась поширенню інформаційно-просвітницьких матеріалів з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб, в тому числі, ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя тощо. За рік МПК попрацювали в 762 населених пунктах області.
Паралельно з великою просвітницькою роботою, центри СССДМ проводять також і практичні заходи. Одним із них є обмін стерильного інструментарію для споживачів ін’єкційних наркотиків. У 2009 році було обміняно 46 704 шприці (на 43% більше, ніж у 2008 році), а 45 733 шприці прийнято на утилізацію (на 42% більше).
До позитивних аспектів діяльності соціальних служб Ніна Кононеко віднесла збільшення доступу до стерильного інструментарію та дезинфекційних засобів, налагодження взаємодії з іншими установами, що переймаються проблемою ВІЛ/СНІДу, та ін. Проблемними залишаються питання відсутності в районах області громадських організацій, які б опікувались питаннями профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, недостатнє та не постійне фінансування служб із місцевих бюджетів тощо.
Загалом на даному засіданні було розглянуто шість питань порядку денного. Про те, як борються з туберкульозом у закладах пеніціарної системи доповіла начальник сектору охорони здоров’я управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Чернігівській області Світлана Волкова. Про реалізацію 4-х проектів та співпрацю з партнерами, якими є державні установи та громадські організації, розповідала директор Чернігівського обласного відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Анжела Мойсеєнко.
Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Валерій Дубров поінформував про хід проведення в області Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом/ Активно до нього долучилась і обласна організація Товариства Червоного Хреста. Як повідомила в. о. заступника голови організації Оксана Рубець, за перші дні місячника товариством зібрано одягу і продуктів харчування на 11,5 тис. грн. і надано допомогу 409 особам, які перехворіли на туберкульоз або мають ризик ним заразитися..
Про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2009 році та хід розбудови регіональної системи МіО (моніторинг і оцінка) виконання програмних заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу на засіданні розповіла заступник головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига. Вона повідомила, що центр МіО працює з 1 січня 2010 року, ознайомила присутніх із його сутністю і завданнями, запросила до співпраці з ним. “Сутність МіО полягає не тільки в розумінні динаміки епідемії ВІЛ/СНІДу, але й, у першу чергу, в підсиленні та вдосконаленні регіональних заходів з протидії їй”, – зазначила Н. Товчига.
В ході виступів доповідачів присутні задавали їм запитання, порушували важливі проблеми, вносили свої пропозиції щодо їх розв’язання. Всі вони були враховані при прийнятті підсумкових рішень засідання ради.

Джерело: Прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини