реклама партнерів:
Головна » 2014 » Червень » 10 » Введення обмежувальних заходів Росією у торгівлі з Україною вдарить по кишені російських споживачів

Введення обмежувальних заходів Росією у торгівлі з Україною вдарить по кишені російських споживачів


2014 » Червень » 10
Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Введення обмежувальних заходів у торгівлі з Україною вдарить по кишені російських споживачів, які сьогодні із задоволенням купують українські конкурентні за якістю і ціною товари, а завтра від них відмовляться або ж будуть платити більш високу ціну.
Про це екс-прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов написав у своєму блозі на Live Journal, – пише Главком
«Володимир Путін знову повторив свою тезу про те, що у разі вступу України до асоціації з Євросоюзом, що включає встановлення режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС, «ми змушені будемо застосовувати заходи щодо захисту своєї економіки, свого ринку». Які він наводить аргументи і яке відношення ці аргументи мають до реальності?», – написав він.

«Перший аргумент. Асоціація України з ЄС не дозволяє їй бути учасником зони вільної торгівлі СНД, що передбачає нульові митні тарифи в торгівлі між усіма її учасниками. Аргумент непрофесійний або ж просто брехливий. Справа в тому, що такий торговельний режим повністю зберігає митний кордон між країнами, і не існує жодних перешкод для застосування нульових ставок митних тарифів у торгівлі з будь-яким набором країн. У цьому зв’язку будь-яка країна може бути учасницею будь-якої кількості зон вільної торгівлі», – пише Касьянов.

«Другий аргумент. «Якщо ми збережемо нульові ставки, а Україна відкриє свій ринок перед європейськими товарами, то всі європейські товари транзитом будуть надходити на нашу митну територію, чого ми допустити не можемо». Аргумент не доречний, так як це питання з іншої сфери, він не відноситься до режиму торгівлі. Виникнення такого транзиту можливо тільки через відсутність належного митного адміністрування. Ймовірно, Путін навмисно маніпулює штучним аргументом або просто не вірить у здатність російської митниці виконувати свої обов’язки», – підкреслив він.

За словами Касьянова, «поклавши в основу своєї логіки ці два неспроможних аргументи, Путін робить настільки ж неспроможний висновок: «Ми змушені перейти не до якихось санкцій,... а перейти на звичайний, широко використовуваний в міжнародній практиці режим країни найбільшого сприяння в торгівлі». Іншими словами він планує позбавити Україну права бути учасником зони вільної торгівлі СНД. Насправді це і є пряма загроза введення торгових санкцій шляхом переходу на режим торгівлі з Україною із застосуванням тарифів».
«Широким попитом у російських споживачів користується українська продукція сільського господарства і продовольство (у тому числі цукор і кондитерські вироби), металопродукція, машини та устаткування, продукція хімічної промисловості. Критично важливими для російського ВПК є поставки українських двигунів для всіх типів російських вертольотів і енергетичних установок для кораблів, українці здійснюють технічний нагляд та продовження строків служби найпотужніших російських стратегічних ракет «Сатана», – заявив він.
«Введення обмежувальних заходів у торгівлі з Україною вдарить по кишені російських споживачів, які сьогодні із задоволенням купують українські конкурентні за якістю і ціною товари, а завтра від них відмовляться або ж будуть платити більш високу ціну. Споживачі і платники податків будуть змушені оплачувати ірраціональні рішення і амбіції російського керівництва. Сьогодні вже очевидно, що головне для Путіна – «насолити» українцям, які зробили свій європейський вибір і прагнуть без нафти, газу і корупції, але зі свободою і демократією, побудувати сучасне процвітаючу державу», – підсумував Касьянов.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
19:13
22-Січ-2022
Продовження гібридної війни: експерти прокоментували ситуацією із зламом Дії
У Мінцифри прокоментували оприлюднене на одному з хакерських форумів оголошення про п
14:55
22-Січ-2022
Фейк на вихідні: в мережі продають дані мільйонів українців з Дії за 15 тисяч доларів
В мережі з’явилась інформація про злам додатку «Дія». Така інформація поширюється у F
16:34
21-Січ-2022
В СБУ вбачають російський слід у хвилі мінувань по всій Україні
Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та кри
14:39
21-Січ-2022
Чи можна отримати “Доступні ліки” в іншому місті
Пацієнти, які мають електронний рецепт, можуть отримати свої “Доступні ліки” в будь-я
14:22
21-Січ-2022
Хвиля анонімних мінувань: в СБУ оперативно затримали псевдомінера
Співробітники СБУ затримали зловмисника, який зробив неправдиве повідомлення про міну
10:25
21-Січ-2022
Фінансові потоки та жага наживи: серед українських антивакцинаторів назріває розкол
Проблема фінансування, розподілу пожертв та політичні інтриги розбили на декілька таб
16:25
20-Січ-2022
Паніка та хаос: на початку року Україною прокотилась хвиля анонімних мінувань
З початком нового 2022 року продовжує поповнюватись статистика «масового» мінування в
19:31
19-Січ-2022
Панічний розлад та як із ним впоратися

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 264 млн людей

Усі новини