реклама партнерів:
Головна » 2021 » Квітень » 4 » За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод

За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод


2021 » Квітень » 4
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України урочисто презентували оновлену лабораторію моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород). Оновлення цієї лабораторії проведено Державним агентством водних ресурсів України за підтримки Європейського Союзу і є значним кроком на шляху до чистого довкілля та води для кожного в Україні та відповідає тематиці цьогорічного Дня води «Цінність води». Нове лабораторне обладнання було закуплено в рамках проекту ЄС «Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства» (EUWI+).

Завдяки повному оновленню лабораторія наразі проводить найсучасніші методи аналізу води з більшою точністю: нові прилади здатні визначати важкі метали, промислові хімікати та пестициди у низьких концентраціях та з більшою точністю. В подальшому це дозволить зменшити ризики, пов'язані з наслідками токсичного антропогенного забруднення від промисловості та сільського господарства для людей, екосистем та секторів економіки, які використовують воду.

Нові можливості заради безпеки довкілля та здоров’я людей


Проект ЄС спільно з Державним агентством водних ресурсів України створили лабораторію для досліджень води відповідно до міжнародного стандарту ISO 17025:2017. Нові газові (гелій, аргон, азот і т.д.), електричні, вентиляційні комунікації та системи безпеки облаштовано з дотриманням європейських вимог.

Європейським Союзом закуплено нове аналітичне обладнання, таке як газовий хроматограф з мас-спектричним детектором, атомно-адсорбційний спектрофотометр, атомний флуоресцентний спектрометр, твердофазну систему екстракції, систему очистки води, тощо. Це дозволить лабораторії моніторингу вод визначати хімічний стан масивів поверхневих вод України.

Додатково проведено навчання та надано сучасне технічне обладнання для біологічного моніторингу поверхневих вод (Українському гідрометеорологічному центру) та для моніторингу підземних вод (Державній службі геології та надр України).

Наразі триває процес отримання міжнародної акредитації за стандартом ISO/EN 17025:2017. Акредитація засвідчить високий рівень компетентності та відповідності європейським стандартам для лабораторій. Це також слугуватиме підтвердженням, що результати, отримані лабораторією, є офіційно дійсними, співставними та надійними, адже управлінські рішення мають прийматись на достовірних даних про стан вод.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський проінформував щодо прогресу України у впровадженні національної водної політики та моніторингу вод відповідно до вимог Водної рамкової директиви ЄС. Міністр повідомив: "Результати скринінгу у Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці укотре довели важливість оновлення стандартів досліджень якості поверхневих вод. Для цього ми з Європейським Союзом обладнали сучасну лабораторію у Вишгороді. Вона дозволить проводити дослідження за характерними для Дніпра, Прип'яті, Десни речовинами, виявляти вплив країн-сусідів на спільні водойми й виявляти забруднювачі. Це нові можливості для захисту здоров'я людей та довкілля".

Клое Алліо, керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні зазначила: “Якість води має важливе значення для життя та здоров’я населення, стійкого сільського господарства та економічного зростання. Протягом багатьох років для України якість води була проблемним питанням – ЄС радий долучитися до його вирішення. Розуміння того, що знаходиться у воді, - це перший крок, щоб зробити її більш чистою та безпечною. А лабораторія моніторингу вод у Вишгороді тепер зможе надавати найсучасніші дані.”

Александр Цинке, керівник групи експертів проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)» розповів про бачення ЄС щодо сталого управління водними ресурсами в Україні та в регіоні Східного партнерства ЄС: «Команда експертів проекту EUWI+ вітає Міністерство та Державне агентство водних ресурсів з переходом України до європейського рівня моніторингу вод. Зміни видно в цій добре відремонтованій будівлі. Але протягом останніх років співробітники лабораторії також демонстрували професійний розвиток, понад 100 експертів з питань управління водних ресурсів брали участь в наших різних тренінгах. Отже, сьогодні це також Український день води!»

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини