реклама партнерів:
Головна » Засновниця Promote Ukraine Марта Барандій: у світі вже сформувалася потужна екосистема допомоги українській армії

Засновниця Promote Ukraine Марта Барандій: у світі вже сформувалася потужна екосистема допомоги українській армії


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Навколо «українського питання» вже згуртувалися велика кількість гуманітарних організацій, благодійних фондів, корпорацій, що системно допомагають армії, приватних осіб, пише UBR з посиланням на інтерв’ю з фундаторкою бельгійської громадської організації Promote Ukraine Марту Барандій.

«За ці шість місяців з початку повномасштабного російського вторгнення сформувалася потужна міжнародна громадська екосистема допомоги українській армії – всі ключові учасники знайомі між собою або напряму, або максимум через одну людину. Ми всі допомагаємо одне одному», – наголошує Марта Барандій.

В основі діяльності Promote Ukraine завжди була і є інформаційна робота, що полягає зокрема в наданні актуальної аналітичної інформації про ситуацію в Україні провідним європейським політикам у Європейському парламенті, Раді Європи, Єврокомісії. Promote Ukraine також значну увагу приділяє роботі з провідними світовими медіа – саме завдяки зусиллям Promote Ukraine стали можливими репортажі про Україну в BBC News, the Brussels Times, Euronews, Al Jazeera тощо.

Марта Барандій розповідає, що, незважаючи на свій виключно «інформаційний» профіль, Promote Ukraine просто не могла залишатися осторонь після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого. 

«Очевидно ж, що ми мали розгалужену мережу впливових контактів, які могли бути використані для збору гуманітарної допомоги з метою передачі її військовим, – розповідає засновниця Promote Ukraine. – У результаті до наших суто інформаційних функцій додалися ще й збір і розподіл гуманітарної допомоги для української армії».

Нині до діяльності Promote Ukraine залучено понад 120 волонтерів, з яких 40 працюють на постійній основі, частина з них займаються виключно армійськими проектами.

Найчастіше Promote Ukraine надає українським військовим бронежилети, плитоноски, розгрузки, шоломи, тактичні окуляри, активні навушники, рації, наколінники, тактичні рукавички, військова форма, тактичне взуття, аптечки тощо. У червні організація почала закуповувати пікапи та позашляховики для потреб ЗСУ, а також машини швидкої допомоги для військових госпіталів.

Загалом гуманітарну допомогу від Promote Ukraine вже отримали понад 30 українських військових частин. Серед реципієнтів – Головне управління розвідки Міноборони, Управління державної охорони, Служба безпеки України, спецназ НАБУ, полк ССО «Азов», 93 ОМБр «Холодний Яр», 28 ОМБр імені лицарів Зимового походу, 128 ОГШБр, 36 ОБрМП імені контр-адмірала Михайла Білінського, 72 ОМБр імені Чорних Запорожців, 73 МЦСпО імені начальника штабу Антіна Головатого, 57 ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Незважаючи на такий на перший погляд значний «послужний список», Марта Барандій уточнює: у порівнянні з великими гуманітарними організаціями та профільними фондами, які давно спеціалізуються на допомозі армії, обсяги Promote Ukraine ще досить скромні.

«Але ми в процесі вчимося, як залучати кошти, працювати з великими донорськими фондами, розвивати логістику, шукаємо підрядників і вибудовуємо ще більш системні процеси організації допомоги українській армії», – говорить Марта Барандій.

Засновниця Promote Ukraine також зазначає, що останнім часом на перший погляд гуманітарної допомоги стає дедалі менше. Люди вже жертвують менше грошей, бо всі ті, хто хотів фінансово допомогти Україні, вже це зробили і не можуть перераховувати кошти постійно. У перші місяці Promote Ukraine отримувала благодійні внески переважно від великих фондів, корпорацій, приватних компаній, приватних осіб. Гроші збиралися через соціальні мережі, під час благодійних публічних заходів (наприклад, Український пікнік у Брюсселі). Зараз ці моделі збору коштів вже не настільки ефективні.

«У той же час хочу Вас запевнити, що світова спільнота готова продовжувати фінансувати українську незалежність та нашу боротьбу з агресором. У світі розуміють: росія є злом і загрожує всьому цивілізованому людству, – переконує Марта Барандій. – Ресурси у світі для підтримки України є – змінюються лише загальноприйнятні моделі доступу до них. Запевняю вас, що світова спільнота буде продовжувати допомагати Україні й українській армії. І ми зараз працюємо з міжнародними партнерами над отриманням нових траншів на гуманітарні потреби».

Засновниця  Promote Ukraine упевнена, що скоро її організація зможе відзвітувати про нові проекти для української армії.


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини